UPC Polska wspiera najmłodszych w nauce programowania
UPC Polska wspiera najmłodszych w nauce programowania

12 wrz 2017

UPC Polska wspiera najmłodszych w nauce programowania

Opublikowany

Kreatywne wspieranie rozwoju dzieci i dzielenie się z nimi pasją do nowych technologii, a także przekazywanie im konkretnej wiedzy z zakresu programowania – to główne założenia organizowanych przez Digital University Wakacji z Technologią. W zajęciach sponsorowanych przez UPC Polska udział wzięły podopieczni domów dziecka w wieku od 8 do 12 lat. Inicjatywa jest kontynuacją projektu UPC Future Makers, zapoczątkowanego w 2016 roku, którego celem jest promowanie nauki trzeciego języka świata – kodowania. 

Zajęcia w ramach Wakacji z Technologią przeprowadzone zostały dla dwóch grup wiekowych: dzieci w wieku 8-10 lat brały udział w warsztacie pn. „Cyfrowy reporter”, a grupa starszych dzieci, w wieku od 10 do 12 lat uczestniczyli w warsztacie programowania. Programowanie uczy logicznego i kreatywnego myślenia, właściwej analizy, a także wielopłaszczyznowego patrzenia i znajdowania optymalnych rozwiązań.
Zajęcia kształtujące umiejętności programowania dla dzieci prowadzone są w formie zabawy. Dziecięca kreatywność nie jest niczym ograniczana, tworzą one np. gry, oparte na własnych zasadach i widzą efekty swojej pracy, stawiając pierwsze kroki w świecie cyfrowych technologii.
IMG_4612.jpgIMG_4429.jpgIMG_4644.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.