Frans-Willem De Kloet „Graczem roku 2017” według „Forbesa”
Frans-Willem De Kloet „Graczem roku 2017” według „Forbesa”

Frans-Willem De Kloet „Graczem roku 2017” według „Forbesa”

Opublikowany

W rankingu „Gracze Roku 2017” miesięcznika „Forbes” Frans-Willem de Kloet, prezes UPC Polska, został zwycięzcą w kategorii „Infrastruktura”.

Jak pisze styczniowy „Forbes”, w 2017 roku rynek infrastruktury będzie nakręcać fuzja UPC i spółki Multimedia Polska. „Będzie gorąco, bo UPC walczy o klientów już nie tylko z innymi kablówkami, ale również z platformami cyfrowymi i telekomami” – czytamy.
Na rozdrobnionym polskim rynku kablowym fuzje i przejęcia są niezbędne, by budować skalę odpowiednią do zapewnienia klientom najlepszych usług.
Tym bardziej że rynek telekomunikacyjny staje się co raz trudniejszy.

Do gry wkroczyli operatorzy komórkowi oferujący internet mobilny. Na tym tle UPC i tak nieźle sobie radzi. Podczas gdy główni rywale – Orange i Netia – tracili klientów zainteresowanych stacjonarnym internetem, należąca do Liberty Global firma przez pierwsze dziewięć miesięcy 2016 roku pozyskała 33 tys. nowych abonentów (na koniec września miała ich 1,086 mln)

– pisze „Forbes”.

Przejęcie Multimediów ma kluczowe znaczenie dla flagowego projektu UPC – platformy telewizyjnej Horizon. Jak zaznaczają dziennikarze miesięcznika, Liberty Global doszło do wniosku, że dziś nie wystarczy być tylko dystrybutorem usług multimedialnych. Żeby się wyróżnić, trzeba zaoferować klientom jakościowe treści. „Dlatego na kontent do platformy Horizon Liberty Global każdego roku przeznacza 2,5 mld dol., a trzy miesiące temu, by uatrakcyjnić ofertę, przejął za 8 mld dol. firmę organizującą wyścigi Formuły 1” – zaznacza „Forbes”.
O rankingu „Gracze Roku 2017” i zwycięzcach w poszczególnych kategoriach można przeczytać w „Forbesie”, którego styczniowy numer jest już dostępny.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.