Liberty Global wzbogaca ofertę dzięki globalnemu partnerstwu z Netflix Więcej wartości dla klientów – Paramount Channel HD teraz dostępny dla wszystkich w Cyfrowej Telewizji UPC
Liberty Global wzbogaca ofertę dzięki globalnemu partnerstwu z Netflix Więcej wartości dla klientów – Paramount Channel HD teraz dostępny dla wszystkich w Cyfrowej Telewizji UPC

Liberty Global wzbogaca ofertę dzięki globalnemu partnerstwu z Netflix Więcej wartości dla klientów – Paramount Channel HD teraz dostępny dla wszystkich w Cyfrowej Telewizji UPC

Opublikowany

Liberty Global i Netflix zawarły porozumienie w sprawie integracji aplikacji Netflix z dekoderami Liberty Global w ponad 30 krajach.

Amsterdam, Holandia – 14 września 2016 – Liberty Global plc („Liberty Global”), największy na świecie międzynarodowy operator telewizji kablowej i dostawca usług szerokopasmowego Internetu, poinformował dzisiaj o zawarciu wieloletniej umowy partnerskiej z Netflix Inc. („Netflix”), przewidującej udostępnienie należących do Netflix treści klientom Liberty Global korzystającym z usług telewizji w ponad 30 krajach na całym świecie. Uruchomienie usługi Netflix na nowoczesnych platformach telewizyjnych Liberty Global umożliwi abonentom korzystającym z usług telewizji Liberty Global w Europie, Ameryce Południowej i rejonie Karaibów dostęp do wielu znanych filmów, seriali i programów dla dzieci produkowanych przez Netflix.
Porozumienie o partnerstwie to następny krok po udanym debiucie oferty Netflix na platformie Virgin Media (spółki z grupy Liberty Global) w Wielkiej Brytanii w 2013 r. To kolejny przykład potwierdzający zaangażowanie Liberty Global w działania mające na celu zapewnienie klientom najlepszej oferty rozrywki, dostępnej w wygodny sposób na ekranie telewizora, tableta lub smartfona. Platformy telewizji cyfrowej Liberty Global np. Horizon łączą świat tradycyjnej telewizji z udostępnianiem treści na żądanie i online, zapewniając użytkownikom integrację wszystkich treści i możliwość ich oglądania na wielu urządzeniach.
Umowa z Netflix stanowi uzupełnienie procesu inwestycyjnego dotyczącego pozyskiwania treści przez Liberty Global poprzez przejęcia, współpracę partnerską i produkcję własnych programów oferowanych na platformach telewizyjnych wraz z zasobami nabywanymi na prawach licencji za łączną kwotę 2,5 mld USD rocznie.
Mike Fries, Prezes Zarządu Liberty Global, stwierdził: „Podejmujemy zdecydowane działania, dążąc do zaoferowania naszym klientom najlepszych treści i cieszy nas ogromnie rozwój partnerskiej współpracy z Netflix. Nowe porozumienie z Netflix zapewnia naszym abonentom jeszcze większą swobodę i wybór, umożliwiając im dostęp do niewyczerpanych zasobów znakomitych programów telewizyjnych i filmów dostępnych za kliknięciem jednego przycisku, integrując nowe treści w ramach zwyczajowych ustawień przyjętych przez widzów.”
Reed Hastings, Prezes Zarządu Netflix, dodał: „Nowa partnerska współpraca to nasz kolejny wspólny krok po zbudowaniu bliskich relacji z Virgin Media w Wielkiej Brytanii, pozwalający milionom naszych wspólnych klientów na całym świecie uzyskać łatwy dostęp do największej oferty programów telewizyjnych i filmów bez konieczności poszukiwania drugiego pilota. Dodanie aplikacji Netflix – wraz z oferowanymi przez Netflix zasobami wspaniałych treści – do znajomego, łatwego w użyciu dekodera sprawia, że wzrasta atrakcyjność i jednego i drugiego.”
Holandia będzie pierwszym spośród nowych krajów, w których Liberty Global uruchomi aplikację Netflix na dekoderze Horizon w ramach rozpoczynającej się współpracy partnerskiej. Usługa będzie wprowadzana na kolejnych rynkach, na których działa Liberty Global w miarę modernizacji zasobów technologicznych firmy przez cały 2017 rok.
Z chwilą, gdy aplikacja Netflix zostanie uruchomiona na nowoczesnych platformach cyfrowych Liberty Global, obecni użytkownicy Netflix będą mogli zalogować się i w łatwy sposób przeszukiwać zasoby Netflix na głównym ekranie telewizora, co eliminuje konieczność posiadania odrębnego urządzenia, przełączania kanałów wejściowych telewizora i zmiany pilota. Nowi klienci Netflix mogą po prostu zarejestrować się za pomocą aplikacji bezpośrednio z ekranu telewizora i od razu zacząć korzystać z tego łatwego w użyciu i wygodnego rozwiązania.
Uruchomienie nowej aplikacji Netflix dodatkowo rozszerzy bogaty repertuar rozrywki na żądanie oferowanej przez Liberty Global o kolejne 6 000 godzin filmów fabularnych, seriali telewizyjnych i filmów dokumentalnych, które można będzie oglądać, korzystając z usług MyPrime i Play, wykorzystując również cieszące się dużą popularnością innowacyjne usługi, takie jak catch-up i Replay TV umożliwiające natychmiastowy dostęp do najlepszych programów emitowanych przez najbardziej popularnych nadawców i kanały telewizji kablowej.

O Liberty Global

Liberty Global to największy na świecie międzynarodowy operator usług telewizji kablowej i szerokopasmowego Internetu, działający w ponad 30 krajach Europy, Ameryki Południowej i Karaibów. Liberty Global inwestuje w infrastrukturę, która pozwala klientom grupy w pełni korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań rewolucji cyfrowej. Skala działalności i zaangażowanie firmy w rozwój innowacji sprawia, że Liberty Global opracowuje najnowocześniejsze i cieszące się popularnością produkty dostarczane za pomocą sieci następnej generacji łączących 29 mln klientów korzystających z ponad 59 mln usług telewizji, Internetu i telefonii. Ponadto Liberty Global obsługuje 11 mln abonentów usług mobilnych i oferuje usługi Wi-Fi w siedmiu milionach punktów dostępowych.

Działalność Liberty Global prowadzona jest w formie dwóch spółek akcyjnych –  Liberty Global Group (notowana na NASDAQ jako: LBTYA, LBTYB oraz LBTYK) obejmującej rynki europejskie oraz LiLAC Group (notowana na NASDAQ jako: LILA oraz LILAK, OTC Link: LILAB), w skład której wchodzą rynki Ameryki Południowej i Karaibów.

Liberty Global Group prowadzi działalność w 12 państwach europejskich pod markami: Virgin Media, Ziggo, Unitymedia, Telenet oraz UPC. LiLAC Group działa w ponad 20 krajach Ameryki Południowej i Karaibów pod markami: VTR, Flow, Liberty, Mas Movil i BTC. Ponadto LiLAC Group jest operatorem podmorskiej sieci światłowodowej w całym regionie docierającej do ponad 30 rynków.

Więcej informacji o firmie na stronie www.libertyglobal.com, a najnowsze doniesienia z Liberty Global można śledzić na profilach twitter, LinkedIn, Facebook oraz Instagram

O Netflix

Netflix jest największą na świecie siecią telewizji internetowej posiadającą ponad 83 mln. użytkowników z ponad 190 krajów, korzystających codziennie z ponad 125 mln godzin programów telewizyjnych i filmów, w tym seriali, filmów dokumentalnych i fabularnych produkcji Netflix. Użytkownicy mogą oglądać dowolną ilość filmów i programów w wybranym miejscu i czasie, na niemal wszystkich podłączonych do Internetu urządzeniach z ekranem. Mają możliwość odtwarzania, zatrzymania i wznowienia odtwarzania wybranego filmu czy programu udostępnianego bez żadnych reklam i zobowiązań.

Relacje Inwestorskie
Oskar Nooij+1 303 220 4218
Christian Fangmann+49 221 8462 5151
John Rea+1 303 220 4238

Komunikacja korporacyjna:
Matt Beake+44 20 8483 6428
Andrew Mitchell  +44 79 4628 6586

Netflix
Komunikacja korporacyjna:

Anna Marie Squeo + 1 202 470 3060

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.