Stanowisko UPC Polska w sprawie decyzji UOKiK
Stanowisko UPC Polska w sprawie decyzji UOKiK

Stanowisko UPC Polska w sprawie decyzji UOKiK

Opublikowany

W związku z ogłoszoną dziś decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ws. zmiany wysokości abonamentu dla grupy klientów, którą UPC wprowadziło w grudniu 2014 r., przedstawiamy oficjalne stanowisko spółki:

Decyzja UOKiK ma charakter nieprawomocny i UPC Polska będzie się od niej odwoływać. Chcemy podkreślić, że decyzja urzędu dotyczy zmiany wysokości abonamentu, której towarzyszyło podwojenie prędkości oferowanego internetu. Objęła wybraną grupę klientów poza okresem zobowiązania abonenckiego, a klienci mieli prawo rezygnacji z umowy. Zmiany wprowadzone zostały zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa telekomunikacyjnego oraz powszechną praktyką rynkową niekwestionowaną w tamtym czasie przez UOKiK.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Wakacje na półmetku:) Bawmy się dobrze ale zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich on-line

Wakacje na półmetku, dla studentów to nawet jeszcze dwa miesiące laby:) Wielu z nas wybiera wypoczynek poza miejscem zamieszkania – cieszy nas pobyt na plaży, grillowanie ze znajomymi na działce czy poznawanie nowych zakątków w Polsce i na świecie. To co różni nasz wypoczynek od tego, jeszcze sprzed paru lat, to fakt, że bardzo ważne jest dla nas, by cały czas mieć dostęp do internetu. Daje nam to poczucie komfortu – jesteśmy stale w kontakcie z bliskimi, na bieżąco z tym co dzieje się na świcie i nadal możemy załatwić wiele spraw.