Wakacje na półmetku:) Bawmy się dobrze ale zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich on-line
Wakacje na półmetku:) Bawmy się dobrze ale zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich on-line

Wakacje na półmetku:) Bawmy się dobrze ale zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich on-line

Opublikowany

Wakacje na półmetku, dla studentów to nawet jeszcze dwa miesiące laby:) Wielu z nas wybiera wypoczynek poza miejscem zamieszkania – cieszy nas pobyt na plaży, grillowanie ze znajomymi na działce czy poznawanie nowych zakątków w Polsce i na świecie. To co różni nasz wypoczynek od tego, jeszcze sprzed paru lat, to fakt, że bardzo ważne jest dla nas, by cały czas mieć dostęp do internetu. Daje nam to poczucie komfortu – jesteśmy stale w kontakcie z bliskimi, na bieżąco z tym co dzieje się na świcie i nadal możemy załatwić wiele spraw.

Miłe wakacyjne chwile chętnie uwieczniamy na zdjęciach i lubimy się nimi dzielić – wysyłamy je najbliższym i pokazujemy je w mediach społecznościowych. Na urlopie, także dzięki naszym osobistym urządzeniom, załatwiamy wiele pożytecznych spraw, oszczędzając czas i pieniądze – robimy zakupy, korzystamy z bankowości on-line.
Czy pamiętamy jednak, że nasze osobiste urządzenia – laptop, tablet czy smarfon, w których przechowujemy wszystkie cenne informacje i zdjęcia – powinny być chronione abyśmy byli w pełni bezpieczni i mogli cieszyć się wypoczynkiem bez zbędnych komplikacji?
Aż 55% Polaków[1] obawia się utraty ważnych danych osobistych, 32% korzysta z bankowości internetowej na komórce ale aż 34% spośród nich nie używa żadnego oprogramowania chroniącego ich sprzęt. Podobnie robi 37% użytkowników tabletów.
Dlatego warto sprawdzić przed wyjazdem na wakacje czy nasz sprzęt jest bezpieczny, a to co robimy na urządzeniu mobilnym odpowiednio chronione. Sprawdźmy czy dostawca naszych usług oferuje nam taką ochronę. UPC, w trosce o bezpieczeństwo klientów, oferuje aż 3 licencje Pakietu Bezpieczeństwa UPC, również w formie aplikacji na urządzenia mobilne.
Zabezpieczając komputer domowy oraz urządzenia mobilne możemy uniknąć wielu zagrożeń. Ochronimy przechowywane na urządzeniu zdjęcia, ale również loginy, hasła oraz transakcje dokonywane za pośrednictwem bankowości online, zabezpieczymy się również przed kradzieżą numeru karty kredytowej, uniemożliwimy dokonywanie w naszym imieniu fałszywych transakcji w sklepie internetowym. Ochronimy też swoje konto w mediach społecznościowych, w tym zamieszczone tam zdjęcia i filmy. Poza tym Pakiet Bezpieczeństwa UPC posiada wiele innych funkcji:
  • chroni urządzenie przed szkodliwym oprogramowaniem,
  • ogranicza czas, jaki nasze dziecko spędza w internecie i chroni je przed dostępem do niepożądanych treści, kontrolując gry i aplikacje, które dziecko instaluje na urządzeniach,
  • umożliwia zlokalizowanie swojego dziecka,
  • pozwala odnaleźć zgubiony telefon,
  • blokadę połączeń, wiadomości SMS i MMS od niechcianych numerów.
Jak zabezpieczyć swoje urządzenia mobilne?
UPC oferuje klientom w ramach jednego Pakietu trzy licencje, które można wykorzystać, aby zabezpieczyć komputer i urządzenia mobilne.
Aby zainstalować pakiet, należy wejść na platformę Moje UPC i wybrać sekcję Pakiet Bezpieczeństwa, a następnie wybrać opcję instancji na komputerze lub urządzeniu mobilnym. W przypadku instalowania na komputerze klient otrzyma e-mail, a w przypadku smartfona lub tabletu – SMS z linkiem, który pozwala pobrać aplikację.

[1] Badanie UPC Polska zrealizowane w miesiącach styczeń-luty 2016 r. na reprezentatywnej grupie klientów usługi internetowej.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy w UPC

temu

Dążąc do stałego podnoszenia satysfakcji klientów, UPC Polska wzbogaca swoją najlepszą na rynku ofertę sportową, wprowadzając programy Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz cztery serwisy pay-per-view Polsat Sport Premium. To jedyne kanały, w których będzie można oglądać wszystkie rozgrywki najlepszych klubów piłkarskich w ramach Ligi Mistrzów UEFA na żywo oraz spotkania Ligi Europy UEFA.
Rozwój oferty internetowej i inwestycje w sieć gigabitową napędzają wzrost i zwiększają satysfakcję klientów

temu

Podniesienie średniej prędkości internetu dla obecnych klientów do blisko 150 Mb/s i wprowadzenie Boosterów WiFi, dalsze inwestycje w rozwój światłowodowej sieci gigabitowej oraz rozwój oferty telewizyjnej, umocniły rynkową pozycję UPC zarówno w obszarze B2C, jak i B2B. Łączna liczba usług (RGU) wzrosła o 37 000 rok do roku, osiągając poziom 2 994 500.
Już pół miliona domów i firm w Polsce z modemem Connect Box od UPC

temu

Connect Box pojawił się w ofercie UPC dwa lata temu i od tamtej pory całkowicie zmienił doświadczenie korzystania z Internetu. Modem zyskał uznanie już ponad 500 tys. abonentów spośród ponad milionowej bazy klientów Internetu UPC Polska. To nowoczesne urządzenie, pełniące też funkcję routera, zapewnia szybkie i niezawodne połączenie z Internetem w całym domu.
Zwycięzca UPC Digital Imagination Challenge zmienia branżę medyczną

temu

Coraz częściej młodzi ludzie robią użytek z możliwości, jakie daje internet i projektują rozwiązania dla wyzwań współczesnego świata. Innowatorzy społeczni mają szansę zaistnieć i zyskać finansowanie swoich projektów dzięki dużemu partnerowi. Nieczęsto jednak korporacje wspierają inicjatywy społeczne. Inaczej było w UPC Digital Imagination Challenge. Mimo, że program organizowała globalna firma, uczestnicy mierzyli się z wyzwaniami rzeczywistości, w której żyje każdy z nas. Zwycięzca programu – FindAir, już jesienią tego roku wprowadzi na rynek swoje inteligentne urządzenie dla astmatyków, które pozwoli im jeszcze lepiej kontrolować swoją chorobę.