Wakacje na półmetku:) Bawmy się dobrze ale zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich on-line
Wakacje na półmetku:) Bawmy się dobrze ale zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich on-line

Wakacje na półmetku:) Bawmy się dobrze ale zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich on-line

Opublikowany

Wakacje na półmetku, dla studentów to nawet jeszcze dwa miesiące laby:) Wielu z nas wybiera wypoczynek poza miejscem zamieszkania – cieszy nas pobyt na plaży, grillowanie ze znajomymi na działce czy poznawanie nowych zakątków w Polsce i na świecie. To co różni nasz wypoczynek od tego, jeszcze sprzed paru lat, to fakt, że bardzo ważne jest dla nas, by cały czas mieć dostęp do internetu. Daje nam to poczucie komfortu – jesteśmy stale w kontakcie z bliskimi, na bieżąco z tym co dzieje się na świcie i nadal możemy załatwić wiele spraw.

Miłe wakacyjne chwile chętnie uwieczniamy na zdjęciach i lubimy się nimi dzielić – wysyłamy je najbliższym i pokazujemy je w mediach społecznościowych. Na urlopie, także dzięki naszym osobistym urządzeniom, załatwiamy wiele pożytecznych spraw, oszczędzając czas i pieniądze – robimy zakupy, korzystamy z bankowości on-line.
Czy pamiętamy jednak, że nasze osobiste urządzenia – laptop, tablet czy smarfon, w których przechowujemy wszystkie cenne informacje i zdjęcia – powinny być chronione abyśmy byli w pełni bezpieczni i mogli cieszyć się wypoczynkiem bez zbędnych komplikacji?
Aż 55% Polaków[1] obawia się utraty ważnych danych osobistych, 32% korzysta z bankowości internetowej na komórce ale aż 34% spośród nich nie używa żadnego oprogramowania chroniącego ich sprzęt. Podobnie robi 37% użytkowników tabletów.
Dlatego warto sprawdzić przed wyjazdem na wakacje czy nasz sprzęt jest bezpieczny, a to co robimy na urządzeniu mobilnym odpowiednio chronione. Sprawdźmy czy dostawca naszych usług oferuje nam taką ochronę. UPC, w trosce o bezpieczeństwo klientów, oferuje aż 3 licencje Pakietu Bezpieczeństwa UPC, również w formie aplikacji na urządzenia mobilne.
Zabezpieczając komputer domowy oraz urządzenia mobilne możemy uniknąć wielu zagrożeń. Ochronimy przechowywane na urządzeniu zdjęcia, ale również loginy, hasła oraz transakcje dokonywane za pośrednictwem bankowości online, zabezpieczymy się również przed kradzieżą numeru karty kredytowej, uniemożliwimy dokonywanie w naszym imieniu fałszywych transakcji w sklepie internetowym. Ochronimy też swoje konto w mediach społecznościowych, w tym zamieszczone tam zdjęcia i filmy. Poza tym Pakiet Bezpieczeństwa UPC posiada wiele innych funkcji:
  • chroni urządzenie przed szkodliwym oprogramowaniem,
  • ogranicza czas, jaki nasze dziecko spędza w internecie i chroni je przed dostępem do niepożądanych treści, kontrolując gry i aplikacje, które dziecko instaluje na urządzeniach,
  • umożliwia zlokalizowanie swojego dziecka,
  • pozwala odnaleźć zgubiony telefon,
  • blokadę połączeń, wiadomości SMS i MMS od niechcianych numerów.
Jak zabezpieczyć swoje urządzenia mobilne?
UPC oferuje klientom w ramach jednego Pakietu trzy licencje, które można wykorzystać, aby zabezpieczyć komputer i urządzenia mobilne.
Aby zainstalować pakiet, należy wejść na platformę Moje UPC i wybrać sekcję Pakiet Bezpieczeństwa, a następnie wybrać opcję instancji na komputerze lub urządzeniu mobilnym. W przypadku instalowania na komputerze klient otrzyma e-mail, a w przypadku smartfona lub tabletu – SMS z linkiem, który pozwala pobrać aplikację.

[1] Badanie UPC Polska zrealizowane w miesiącach styczeń-luty 2016 r. na reprezentatywnej grupie klientów usługi internetowej.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

Superszybki Internet UPC Biznes w kolejnych nowych miastach

Nowa oferta dla firm od UPC Biznes z superszybkim Internetem – pobieranie danych do 600 Mb/s, wysyłanie do 30 Mb/s – debiutuje w kilkudziesięciu nowych lokalizacjach