Wywiad Moniki Nowak-Toporowicz z UPC dla serwisu Spiderweb.pl: Klienci stawiają na jakość, dlatego wybierają UPC
Wywiad Moniki Nowak-Toporowicz z UPC dla serwisu Spiderweb.pl: Klienci stawiają na jakość, dlatego wybierają UPC

Wywiad Moniki Nowak-Toporowicz z UPC dla serwisu Spiderweb.pl: Klienci stawiają na jakość, dlatego wybierają UPC

Opublikowany

Oczekiwania klientów odnośnie rozwoju telewizji ciągle się zmieniają. Oferty operatorów też nie stoją w miejscu, ale czy na pewno nadążają za telewidzem? O preferencjach klientów, roli drugiego ekranu i przyszłości platform Smart TV mówi Monika Nowak-Toporowicz, Dyrektor ds. Technologii, UPC Polska  w wywiadzie dla Spiderweb.pl. Jak zaznacza, liczba sprzedanych usług cyfrowych w UPC, z których korzystają klienci, ciągle rośnie. Ciągle jest duże zapotrzebowanie na telewizję linearną i szybko się to nie zmieni, a liczba jej użytkowników ciągle rośnie i w UPC Polska jest już bliska miliona.

Liczba kanałów, jaką dostarczamy klientowi, nie jest już tak kluczowa jak kiedyś. Coraz większe znaczenie ma natomiast jakość oferowanych treści, w tym przede wszystkim telewizji cyfrowej oraz treści na żądanie czy usług dodatkowych, takich jak np. telewizja mobilna Horizon Go, umożliwiająca korzystanie z telewizji na urządzeniach przenośnych w domu lub poza nim. My stawiamy na platformę Horizon. To wygoda, bo jest to dekoder zaawansowany technologicznie, łączący w sobie trzy usługi – telewizję, internet i telefon

- mówi Monika Nowak-Toporowicz. 

UPC stale rozwija tę platformę, w tym będącą jej częścią aplikację mobilną. Teraz przymierza się do nowej usługi, pozwalającej na łatwiejszy dostęp do treści telewizyjnych, w tym do „przegapionych” kanałów telewizyjnych.
Rozmowa dotyczyła też tzw. drugiego ekranu. „Wymagania klientów rosną, oczekują oni coraz wyższej jakości i najwyraźniej to od nas dostają, bo popularność Horizon Go rośnie”. Z przygotowanego dla UPC raportu „Potęga mobilności i multiscreeningu” wynika, że aż 89% ankietowanych w wieku 15-50 lat dostrzega zalety mobilnej telewizji. Polacy wciąż doceniają jednak także tradycyjne odbiorniki telewizyjne, choć w nowej odsłonie – 42% respondentów chciałoby oglądać programy na telewizorze z dostępem do Internetu. Młodsi rzeczywiście często wybierają do oglądania telewizji laptopy, smartfony i tablety. Swoboda w korzystaniu z usług cyfrowych oznacza też swobodę w wyborze treści. Dlatego UPC cały czas rozwija biblioteki VoD, w tym MyPrime. Na początku oferowane było ponad 1000 filmów i seriali, jednak stały rozwój tej usług doprowadził do tego, że obecnie ta biblioteka jest dwa razy większa i stale rośnie. Klienci mają dostęp do ponad 2000 treści. Mogą obejrzeć hitowe seriale jak „Lost: Zagubieni”, „Piraci”, czy „Układy”, jak również filmy, w tym polskie. 

MyPrime  jest kolejnym przykładem, że nie siedzimy z założonymi rękami czekając na to, co pokaże rynek, ale wyznaczamy trendy. Chcemy sami zaoferować klientom coś więcej. I to się udało. MyPrime debiutował przed startem Netfliksa w Polsce. To ugruntowało pozycję tej biblioteki wśród klientów. „Ale wydaje mi się też, że będziemy się na tym rynku uzupełniać z Netfliksem, a może i  współpracować. Tym bardziej, że postrzegamy Netfliksa raczej jako kanał premium, który można zaoferować klientom – w Wielkiej Brytanii Netflix jest partnerem naszej spółki siostry, Virgin Media. To nie zmienia faktu, że jednocześnie rozwijamy własną ofertę, by klient miał jak najszerszy wybór.

- mówi Monika Nowak-Toporowicz.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

UPC rządziło w czerwcu w polskim internecie kablowym

Internet od UPC wygrał czerwcowy ranking portal SpedTest.pl – pisze portal Telix.pl i Operatorzy.pl. Ranking prędkości dostawców Internetu (ISP) opiera się na pomiarach prędkości wykonanych w portalu SpeedTest.pl przez użytkowników. Ranking, na którym pierwsze miejsce za