Liberty Global Ventures inwestuje w polskie innowacje
Liberty Global Ventures inwestuje w polskie innowacje

Liberty Global Ventures inwestuje w polskie innowacje

Opublikowany

Warszawa, 1 czerwca br.: Liberty Global Ventures – fundusz inwestycyjny z grupy Liberty Global, do której należy UPC Polska, zainwestował w polski startup działający w branży internetu rzeczy – spółkę Ecoisme.

Stworzony przez twórców firmy Ecoisme system czujników, mierzy nadprogramowe zużycie energii, generowanej przez domową elektronikę, dostarczając informacje na ten temat w formie prostych alertów wprost na smartfon użytkownika. Wymiernym skutkiem działania Ecoisme jest nie tylko obniżenie rachunków za prąd, ale także ostrzeganie przed potencjalnym zagrożeniem (np. gdy pozostawimy podłączone do gniazdka żelazko). Twórcy biznesu są w trakcie realizacji pierwszych zamówień na produkt, pozyskanych za pośrednictwem portalu crowdfundingowego Indiegogo. Ecoisme ma swoją siedzibę w Krakowie.
Działania Liberty Global Ventures na rzecz startupów obejmują – obok inwestycji finansowej – także pomoc merytoryczną i wsparcie firm w budowaniu sieci kontaktów biznesowych. Liberty Global Ventures jest także partnerem organizowanego przez UPC Biznes w Polsce programu dla przedsiębiorców – THINK BIG.
Sander Vonk – Dyrektor Liberty Global Ventures, powiedział:

Trzonem biznesu Liberty Global jest inwestowanie w globalną infrastrukturę internetu szerokopasmowego. Równie istotne jest jednak dla nas monitorowanie i wspieranie najbardziej innowacyjnych inicjatyw biznesowych, podążających za światowymi trendami i zbieżnych z profilem naszej działalności. Stąd funkcjonujący w ramach grupy fundusz Liberty Global Ventures. Region Europy Środkowej i Wschodniej wyróżnia się na tle kontynentu pod względem dynamiki rozwoju. Owocem tej kreatywnej energii są takie spółki jak Ecoisme, która buduje swój biznes w oparciu o oczekiwania klienta, koncentrując się na rozwiązaniach podnoszących jakość życia.

Frans-Willem de Kloet – prezes UPC Polska, powiedział:

Ta inwestycja Liberty Global Ventures to kolejny przykład rosnącego zaangażowania grupy na polskim rynku. Obok konsekwentnie prowadzonych od lat inwestycji w rozwój infrastruktury szerokopasmowej i usług cyfrowych, wsparcie kapitałowe dla innowacyjnych firm to kolejny filar budowy gospodarki cyfrowej i tworzenia odpowiedniego ekosystemu, służącego rozwojowi polskiej przedsiębiorczości. Jako UPC Polska dostarczamy przedsiębiorcom wysokiej jakości usługi, a w ramach programu Think Big, który wystartował w 2013 roku, wspieramy ich w ambicjach globalnego rozwoju.

UPC Polska jest liderem cyfrowych usług kablowych: telewizji, szerokopasmowego Internetu i telefonii dla klientów indywidualnych i biznesowych. Łączymy ludzi z cyfrowym światem, ułatwiając korzystanie z jego nieograniczonego potencjału oraz wyznaczamy nowe trendy na rynku, dzięki wdrażaniu najlepszych, światowych technologii. Na koniec pierwszego kwartału 2016 r. z usług UPC Polska korzystało 1 437 200 abonentów, w tym 970 000 z telewizji cyfrowej, 232 100 z telewizji analogowej, 1 064 900 z szerokopasmowego internetu i 605 000 z telefonii. W zasięgu najnowszej generacji szerokopasmowych sieci UPC w standardzie DOCSIS 3.0 znajduje się ponad 2,9 mln gospodarstw domowych, w ponad 150 miastach w Polsce. UPC Polska jest częścią Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK). Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.upc.pl

Liberty Global jest największym międzynarodowym operatorem telewizji kablowej, obecnym w 14 krajach. Liberty Global łączy ludzi z cyfrowym światem, umożliwiając im odkrywanie jego nieograniczonych możliwości. Usługi Libery Global, wyznaczająca rynkowe trendy, są świadczone dzięki sieciom nowej generacji oraz innowacyjnym platformom technologicznym, które łączą ponad 27 mln klientów, korzystających z 57 mln usług: telewizji, szerokopasmowego Internetu i telefonii (dane na 31 marca 2016 r.). Dodatkowo, na koniec marca 2016 r. roku Liberty Global obsługiwało 7 milionów klientów usług mobilnych oraz oferowało usługi WiFi w sześciu milionach miejsc dostępu.

Firmy Liberty Global działają w ramach dwóch Grup, notowanych na giełdzie: Liberty Global Group (NASDAQ: LBTYA, LBTYB i LBTYK), która przede wszystkim obejmuje działalność w Europie oraz LiLAC Group (Nasdaq: LILA i LILAK, OTC Link: LILAB), która obejmuje działalność w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach.

Marki konsumenckie, należące do Liberty Global to Virgin Media, Ziggo, Unitymedia, Telenet, UPC, VTR i Liberty. Działalność operacyjna obejmuje również Liberty Global Business Services oraz fundusz inwestycyjny Liberty Global Ventures. Więcej informacji na www.libertyglobal.com.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Vintom zwycięzcą jubileuszowej, 5. edycji programu THINK BIG, prowadzonego przez UPC Biznes

temu

Podczas wielkiego finału tegorocznej edycji programu THINK BIG odbywającego się pod hasłem „Let’s Connect to Grow”, jury zdecydowało o przyznaniu nagrody głównej firmie Vintom, czyli twórcy rozwiązania do automatycznego generowania spersonalizowanej komunikacji wideo. Laureat otrzymał 10 tys. euro oraz zaproszenie do współpracy z UPC. Na gali wręczono również Nagrodę Publiczności – 10 tys. euro w głosowaniu gości wygrała firma 4-D, czyli autorzy inteligentnego narzędzia, analizującego zmiany zachodzące w mózgu. Finał THINK BIG stał się także okazją do zaprezentowania nowego logotypu oraz kampanii UPC Biznes pod hasłem „Otwórz się na sukces”.
Poznaj agendę Wielkiego Finału THINK BIG - 17. maja godz. 16.00

temu

Szanowni Państwo,Z przyjemnością zapraszamy Państwa na finał 5. edycji programu Think Big, który odbędzie się 17 maja (czwartek), o godz. 16.00 w Pałacowej Oranżerii Endorfiny Foksal (ul. Foksal 2).Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcą Państwo uczestniczyć w wydarzeniu.Za
Półfinaliści THINK BIG wybrani. Przed nimi mentoring z ekspertami i rywalizacja o miejsce w ścisłym finale

temu

UPC Biznes wybrało półfinalistów programu THINK BIG dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz startupów. Pomysły biznesowe firm zakwalifikowanych do drugiego etapu programu dotyczą obszarów: B2B mobile apps and security solutions, customer experience oraz marketing tools. Wszyscy półfinaliści otrzymali od UPC zaproszenie do wzięcia udziału w Akademii THINK BIG – programie mentoringowym, przygotowanym w odpowiedzi na ich indywidualne potrzeby.
The Heart Open Innovation Awards 2017 – kolejne nagrody dla UPC!

temu

Z ogromną dumą przekazujemy Wam wspaniałą informację! Podczas gali finałowej konkursu The Heart Open Innovation, która odbyła się 31 stycznia w budynku Warsaw Spire otrzymaliśmy aż dwie nagrody. Spośród pięciorga finalistów wytypowanych przez Jury w kategorii Lider zwyci
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.