Larson, DiCaprio i „Spotlight” – za nami oscarowa noc
Larson, DiCaprio i „Spotlight” – za nami oscarowa noc

Larson, DiCaprio i „Spotlight” – za nami oscarowa noc

Opublikowany

Choć wszystko zaczyna się od targowiska próżności na czerwonym dywanie, to i tak w oscarowej nocy najważniejsze jest to, kto zdobędzie złote statuetki w głównych kategoriach. I choć przeważnie daje się przewidzieć zwycięzców, to w tym roku nie obyło się bez kilku niespodzianek. Całą noc oglądaliśmy ceremonię wraz z wami, dzieląc się wrażeniami na Twitterze.

Ta noc, wbrew pozorom, nie należała do „Mad Max: Na drodze gniewu”, choć film ten zdobył aż sześć Oscarów (na 10 nominacji) – tytuł filmu George’a Millera padał więc ze sceny często, ale tylko w mniej istotnych kategoriach. W tych najważniejszych triumfowali najczęściej pewniacy, choć zdarzyły się i niespodzianki. Oscara nie dostała Kate Winslet, nagrodzona za rolę w „Steve’ie Jobsie” Złotym Globem. Nagroda za najlepszą rolę drugoplanową powędrowała do Alicii Vikander („Dziewczyna z portretu”. Najlepszym  aktorem drugoplanowym okazał się Mark Rylance („Most szpiegów”), choć w zasadzie wszyscy obstawiali Sylvestra Stallone, który wrócił – tym razem jako bohater drugiego planu – do roli Rocky’ego Balboa w filmie „Creed: narodziny legendy”. Za to w kategorii ról pierwszoplanowych potwierdziły się przewidywania: to oczywiście Brie Larson za „Pokój” i Leonado DiCaprio za „Zjawę”. Ten ostatni film zdobył jednak zaledwie trzy statuetki, choć miał aż 12 nominacji. Złoty rycerz powędrował więc także w ręce Alejandra G. Iñarritu (drugi rok z rzędu) za reżyserię i Emmanuela Lubezkiego (trzeci rok z rzędu) za zdjęcia. Sam film – mimo Złotego Globu – nie został najlepszym filmem roku. Na scenę zaproszono w finale twórców „Spotlight”. Ten obraz triumfował też w kategorii „najlepszy scenariusz oryginalny”, a za najlepszy scenariusz adaptowany nagrodzono autorów „Big Short”. Producenci „Zjawy” mogą się pocieszać jedynie faktem, że ich film znalazł się w tak zacnym gronie jak choćby „Obywatel Kane”, „Czas Apokalipsy”, „Pulp Fiction” czy „Tajemnica Brokeback Mountain” – filmów pominiętych w ostatecznym werdykcie.
Dla znawców muzyki zaskoczeniem okazał się Oscar dla Sama Smitha za słabo ocenianą piosenkę „Writing’s On The Wall” do bondowskiego filmu „Spectre” – tu faworytką była Lady Gaga i jej „Til It Happens to You” z filmu „Pole walki”.
A skoro o muzyce mowa – nagrodę w tej kategorii dostał Ennio Morricone za „Nienawistna Ósemkę” – to pierwsza nagroda Akademii dla tego kompozytora. W każdym razie pierwsza wygrana w oscarowym starciu, bo kompozytor otrzymał już przecież statuetkę za całokształt twórczości. Jak widać nigdy nie należy traktować tego rodzaju laurów jako podsumowania kariery.
W tym roku zabrakło w Kodak Theatre polskich twórców – w kategorii, która należała do nas przed rokiem tym razem triumfował „Syn Szawła” László Nemesa, kameralny węgierski dramat rozgrywający się w hitlerowskim obozie zagłady Auschwitz.
Ceremonie pokazał Canal+. Skrót we wtorek. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Pakiecie Canal+ w UPC, wejdzcie na stonę upc.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

Demotywatory – nowa aplikacja na platformie Horizon

Do bogatego wyboru aplikacji, dostępnych na innowacyjnym dekoderze Horizon, dołącza dziś kolejna – Demotywatory. To wersja znanego serwisu internetowego www.demotywatory.pl