Vinyl – nowy serial produkcji HBO. Dziś premiera
Vinyl – nowy serial produkcji HBO. Dziś premiera

Vinyl – nowy serial produkcji HBO. Dziś premiera

Opublikowany

W tym zawodzie najważniejsze to mieć ucho – nie tyle do muzyki w ogóle, ile do brzmień, które się wyróżniają. Bo to, co się wyróżnia, może dać pieniądze. Nikt nie wie tego lepiej, niż Richie Finestra, bohater najnowszego serialu HBO „Vinyl”, pod którym podpisali się Martin Scorsese i Mick Jagger. Dziś premiera.

Są seriale i seriale. HBO – jako producent – słynie z tych, które przechodzą do historii, że wymienię „Sześć stóp pod ziemią”, „Grę o tron”, „Czystą krew” czy „Rzym”. Są inteligentne, wyrastają ponad przeciętną, wciągają od pierwszego do ostatniego odcinka. Czy można to samo powiedzieć o „Vinylu”?
Vinyl-_3-202x300.jpg
Oto lata 70. XX wielu, Nowy Jork, a w zasadzie nowojorski świat biznesu muzycznego, dostarczający bohaterom wszystkiego tego, czego po takim środowisku moglibyście się spodziewać: narkotyki, seks, niekończące się imprezy, ale także zawiść, rzucanie kłód pod nogi, układy i bolesne rozczarowania. Wszystko to jest udziałem Richiego, właściciela podupadającej wytwórni American Century Records, który próbuje dopiąć deal z holenderskim potentatem PolyGram, walcząc jednocześnie o to, by podpisać kontrakt z zespołem, który może ponieść wartość wytwórni. Finestra to jednak kiepski biznesmen, zdecydowanie lepszy z niego łowca talentów (jak to bywa z niespełnionymi artystami). Niestety i na tym polu najlepsze czasy ma, zdawałoby się, za sobą. Czy na pewno? Przypadkowo zasłyszane dźwięki w jednaj z bocznych ulic zmienią życie bohatera na zawsze, najpierw skłonią go do wspomnień, potem zahipnotyzują tym, co w muzycznej branży jest najważniejsze: oryginalnym brzmieniem. Pamiętajmy, że czas, w którym rozgrywa się akcja „Vinylu” to okres nadchodzącej w muzyce rewolucji – punk rocka i disco. Tylko ten, kto to w porę wyczuje, przetrwa w branży.
Pierwszy (trwający ponad 100 minut) odcinek wyreżyserował sam Scorsese, a za scenariusz odpowiadał Terence Winter („Wilk z Wall Street”, serial „Zakazane Imprerium”) i w filmie doskonale widać połączenie tych osobowości i talentów – akcja nie zwalnia nawet na chwilę, dialogi skrzą się mniej lub bardziej poprawnym politycznie humorem, nie zabraknie trupa w bagażniku i narkotyków w biurku sekretarki, poczujemy blichtr świata szołbiznesu i spotkamy postaci, doskonale znane z historii muzyki. Pilot serialu nie rozczarowuje, a jeśli dla kogoś stanie się on też przy okazji przyczynkiem dla sentymentalnej podróży do czasów młodości, to tym lepiej.
Telewizyjna premiera odbędzie się dziś o godzinie 20:10.
UPC Polska oferuje dodatkowy Pakiet HBO HD. Szczegóły tutaj: https://www.upc.pl/telewizja/pakiety-dodatkowe/pakiet-hbo-hd/

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

UPC Biznes i Ciena zorganizują konferencję on-line poświęconą cyfrowym trendom w edukacji

Rozwiązania chmurowe, technologie mobilne, Big Data, BYOD – to główne tematy konferencji on-line Trendy technologiczne w sektorze edukacyjnym,  za której realizację odpowiadają eksperci z UPC Polska i Ciena. Przyczynkiem do dyskusji, adresowanej szczególnie do osób odpowiedzialnych za telekomunikację i informatykę w ośrodkach akademickich, będą wyzwania stawiane współczesnemu szkolnictwu przez m.in. pogłębiający się niż demograficzny