Vinyl – nowy serial produkcji HBO. Dziś premiera
Vinyl – nowy serial produkcji HBO. Dziś premiera

Vinyl – nowy serial produkcji HBO. Dziś premiera

Opublikowany

W tym zawodzie najważniejsze to mieć ucho – nie tyle do muzyki w ogóle, ile do brzmień, które się wyróżniają. Bo to, co się wyróżnia, może dać pieniądze. Nikt nie wie tego lepiej, niż Richie Finestra, bohater najnowszego serialu HBO „Vinyl”, pod którym podpisali się Martin Scorsese i Mick Jagger. Dziś premiera.

Są seriale i seriale. HBO – jako producent – słynie z tych, które przechodzą do historii, że wymienię „Sześć stóp pod ziemią”, „Grę o tron”, „Czystą krew” czy „Rzym”. Są inteligentne, wyrastają ponad przeciętną, wciągają od pierwszego do ostatniego odcinka. Czy można to samo powiedzieć o „Vinylu”?
Vinyl-_3-202x300.jpg
Oto lata 70. XX wielu, Nowy Jork, a w zasadzie nowojorski świat biznesu muzycznego, dostarczający bohaterom wszystkiego tego, czego po takim środowisku moglibyście się spodziewać: narkotyki, seks, niekończące się imprezy, ale także zawiść, rzucanie kłód pod nogi, układy i bolesne rozczarowania. Wszystko to jest udziałem Richiego, właściciela podupadającej wytwórni American Century Records, który próbuje dopiąć deal z holenderskim potentatem PolyGram, walcząc jednocześnie o to, by podpisać kontrakt z zespołem, który może ponieść wartość wytwórni. Finestra to jednak kiepski biznesmen, zdecydowanie lepszy z niego łowca talentów (jak to bywa z niespełnionymi artystami). Niestety i na tym polu najlepsze czasy ma, zdawałoby się, za sobą. Czy na pewno? Przypadkowo zasłyszane dźwięki w jednaj z bocznych ulic zmienią życie bohatera na zawsze, najpierw skłonią go do wspomnień, potem zahipnotyzują tym, co w muzycznej branży jest najważniejsze: oryginalnym brzmieniem. Pamiętajmy, że czas, w którym rozgrywa się akcja „Vinylu” to okres nadchodzącej w muzyce rewolucji – punk rocka i disco. Tylko ten, kto to w porę wyczuje, przetrwa w branży.
Pierwszy (trwający ponad 100 minut) odcinek wyreżyserował sam Scorsese, a za scenariusz odpowiadał Terence Winter („Wilk z Wall Street”, serial „Zakazane Imprerium”) i w filmie doskonale widać połączenie tych osobowości i talentów – akcja nie zwalnia nawet na chwilę, dialogi skrzą się mniej lub bardziej poprawnym politycznie humorem, nie zabraknie trupa w bagażniku i narkotyków w biurku sekretarki, poczujemy blichtr świata szołbiznesu i spotkamy postaci, doskonale znane z historii muzyki. Pilot serialu nie rozczarowuje, a jeśli dla kogoś stanie się on też przy okazji przyczynkiem dla sentymentalnej podróży do czasów młodości, to tym lepiej.
Telewizyjna premiera odbędzie się dziś o godzinie 20:10.
UPC Polska oferuje dodatkowy Pakiet HBO HD. Szczegóły tutaj: https://www.upc.pl/telewizja/pakiety-dodatkowe/pakiet-hbo-hd/

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy w UPC

temu

Dążąc do stałego podnoszenia satysfakcji klientów, UPC Polska wzbogaca swoją najlepszą na rynku ofertę sportową, wprowadzając programy Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz cztery serwisy pay-per-view Polsat Sport Premium. To jedyne kanały, w których będzie można oglądać wszystkie rozgrywki najlepszych klubów piłkarskich w ramach Ligi Mistrzów UEFA na żywo oraz spotkania Ligi Europy UEFA.
Rozwój oferty internetowej i inwestycje w sieć gigabitową napędzają wzrost i zwiększają satysfakcję klientów

temu

Podniesienie średniej prędkości internetu dla obecnych klientów do blisko 150 Mb/s i wprowadzenie Boosterów WiFi, dalsze inwestycje w rozwój światłowodowej sieci gigabitowej oraz rozwój oferty telewizyjnej, umocniły rynkową pozycję UPC zarówno w obszarze B2C, jak i B2B. Łączna liczba usług (RGU) wzrosła o 37 000 rok do roku, osiągając poziom 2 994 500.
Już pół miliona domów i firm w Polsce z modemem Connect Box od UPC

temu

Connect Box pojawił się w ofercie UPC dwa lata temu i od tamtej pory całkowicie zmienił doświadczenie korzystania z Internetu. Modem zyskał uznanie już ponad 500 tys. abonentów spośród ponad milionowej bazy klientów Internetu UPC Polska. To nowoczesne urządzenie, pełniące też funkcję routera, zapewnia szybkie i niezawodne połączenie z Internetem w całym domu.
Zwycięzca UPC Digital Imagination Challenge zmienia branżę medyczną

temu

Coraz częściej młodzi ludzie robią użytek z możliwości, jakie daje internet i projektują rozwiązania dla wyzwań współczesnego świata. Innowatorzy społeczni mają szansę zaistnieć i zyskać finansowanie swoich projektów dzięki dużemu partnerowi. Nieczęsto jednak korporacje wspierają inicjatywy społeczne. Inaczej było w UPC Digital Imagination Challenge. Mimo, że program organizowała globalna firma, uczestnicy mierzyli się z wyzwaniami rzeczywistości, w której żyje każdy z nas. Zwycięzca programu – FindAir, już jesienią tego roku wprowadzi na rynek swoje inteligentne urządzenie dla astmatyków, które pozwoli im jeszcze lepiej kontrolować swoją chorobę.