#SID2016: Lepszy internet zależy od Ciebie!
#SID2016: Lepszy internet zależy od Ciebie!

#SID2016: Lepszy internet zależy od Ciebie!

Opublikowany

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest pod hasłem „Lepszy internet zależy od Ciebie!”.  
Nasze bezpieczeństwo w sieci zależy nie tylko od tego, jak dostawcy treści, firmy i organizacje, dbają o nasze bezpieczeństwo, ale w równie dużym stopniu także od nas samych – użytkowników sieci. Jak pokazuje najnowsze badanie przeprowadzone przez UPC, Polacy z jednej strony deklarują, że mają wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci, z drugiej strony nie podejmują żadnych działań chroniących ich oraz ich bliskich w internecie. 59 proc. badanych osobiście napotkało zagrożenia podczas surfowania online, a jednak 51 proc. nie wie, że już standardowy pakiet bezpieczeństwa zawiera bezpieczne przeglądanie stron www oraz ochronę tożsamości w internecie.
Większość Polaków, bo aż 64 proc., obawia się o swoją prywatność w sieci. Jednocześnie aż 30 proc. badanych nie wie nawet czy zezwoliła firmom i organizacjom na zbieranie informacji na swój temat (tzw. cookies).
UPC w swoich działaniach już od dawna zwraca uwagę, że wiedza i świadomość użytkowników Internetu jest kluczowa dla bezpiecznego surfowania po sieci. Internauci swoim zachowaniem nie tyko przyczyniają się do tego, iż Internet staje się miejscem bezpiecznym i pozytywnym, ale również dzięki wiedzy i świadomości na temat zagrożeń chronią siebie i swoich bliskich. UPC, także w ramach inicjatyw realizowanych w ramach DBI, dzieli się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w sieci i – mając świadomość odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoich klientów – zachęca ich, aby szczególną uwagę zwracali na to, co robią w sieci i w jaki sposób z niej korzystają.
W tym roku do podnoszenia kompetencji w tym zakresie razem z UPC Polska zachęca Magdalena Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej – zachęcamy do obejrzenia wideo
W ramach strategii społecznej odpowiedzialności UPC od wielu lat angażuje się w edukację na rzecz zwiększania kompetencji cyfrowych Polaków, w tym pokazuje, jak mądrze oraz efektywnie wykorzystywać nowe technologie, dbając przy tym o bezpieczeństwo. Realizujemy badania na temat bezpieczeństwa, prowadzimy kampanie edukacyjne skierowane do klientów, ale również dzieci i młodzieży, nauczycieli i rodziców – przeszkoliliśmy już ponad 15 tys. osób. Gwarantujemy również naszym klientom bezpłatny Pakiet Bezpieczeństwa, także na urządzenia mobilne.
UPC – jako jedyny dostawca internetu w Polsce – otrzymuje Certyfikat Bezpiecznego Internetu UKE od początku jego istnienia.
Jak  co roku, z okazji DBI organizowany jest konkurs dla lokalnych organizatorów różnorodnych inicjatyw. Do udziału w konkursie zaprasza Szymon Wójcik z Fundacji Dzieci Niczyje.
Więcej o zasadach bezpieczeństwa w sieci dowiecie się tutaj.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.