UPC Polska kolejny raz z Certyfikatem Bezpiecznego Internetu Urzędu Komunikacji Elektronicznej
UPC Polska kolejny raz z Certyfikatem Bezpiecznego Internetu Urzędu Komunikacji Elektronicznej

UPC Polska kolejny raz z Certyfikatem Bezpiecznego Internetu Urzędu Komunikacji Elektronicznej

Opublikowany

UPC Polska kolejny raz z Certyfikatem Bezpiecznego Internetu Urzędu Komunikacji Elektronicznej

UPC Polska otrzymało dziś od Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Certyfikat w kategorii Bezpieczny Internet 2016 za jakość usług i zapewnienie użytkownikom Internetu najwyższego poziomu bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim ochronę dzieci i młodzieży oraz realizację działań edukacyjnych. UPC Polska jest jedynym dostawcą internetu w Polsce, który otrzymuje certyfikat od początku jego istnienia.
Certyfikat-UKE-2016-211x300.jpg
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Magdalena Gaj, po raz kolejny wręczyła Certyfikaty Prezesa UKE, wyróżniając liderów w zakresie jakości i bezpieczeństwa świadczonych usług.
UPC zostało uhonorowane certyfikatem po raz piąty. Zostało wyróżnione za realizację strategii, która zakłada świadczenie usług spełniających najwyższe standardy, także w zakresie ochrony małoletnich w sieci oraz edukacji, zarówno dzieci i dorosłych, w tym zakresie. W zasięgu szerokopasmowego internetu  UPC znajduje się ponad 2,8 miliona gospodarstw domowych w całej Polsce.

Usługa internetowa UPC z bezpłatnym Pakietem Bezpieczeństwa UPC

UPC, jako jedyny operator na rynku, oferuje przy zakupie usługi internetowej bezpłatny Pakiet Bezpieczeństwa UPC[1], z licencjami do wykorzystania aż na trzech urządzeniach, również mobilnych. Abonenci UPC mogą korzystać z fachowej pomocy technicznej, a dzięki udostępnionym narzędziom, w tym m.in. kontroli rodzicielskiej, czy usługom takim jak: antywirus, firewall, antyspyware i antyspam firma wspiera użytkowników w ochronie przez zagrożeniami w sieci.

Działania edukacyjne UPC na rzecz bezpieczeństwa w Internecie

W ramach strategii społecznej odpowiedzialności UPC od wielu lat angażuje się w edukację na rzecz zwiększania kompetencji cyfrowych Polaków, w tym jak mądrze oraz efektywnie wykorzystywać nowe technologie, dbając o bezpieczeństwo. Firma od wielu lat jest Sponsorem Dnia Bezpiecznego Internetu w Europie i z dumą wspiera organizacje zaangażowane w realizację działań promujących bezpieczeństwo w sieci. Wśród działań można wymienić:

Publikacje edukacyjne UPC i Insafe

Poradniki dla dzieci i rodziców przygotowane przez UPC we współpracy z Insafe cieszą się dużym uznaniem rodziców, nauczycieli i pedagogów. Publikacja jest bezpłatnie udostępniane podczas warsztatów, konferencji oraz szkoleń. Elektroniczne wersje broszur dostępne są do pobrania ze strony: http://www.upc.pl/internet/poznaj-internet-upc/bezpieczenstwo-w-sieci/publikacje-edukacyjne/elementarz-dla-calej-rodziny/.

Warsztaty pt. „Bezpieczne dzieci to wyedukowani dorośli”

UPC Polska realizuje autorski program bezpłatnych warsztatów z bezpieczeństwa, w których wzięło udział dotychczas ponad 15 000 nauczycieli, pedagogów, bibliotekarzy oraz rodziców. W trakcie spotkań można dowiedzieć się, jak mądrze wykorzystywać nowe technologie do nauki, rozwoju osobistego i rozrywki, jak rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci oraz jakie narzędzia wykorzystywać do skutecznej ochrony przed szkodliwymi treściami w Internecie.

Współpraca z organizacjami pozarządowymi

UPC stale współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Wraz z Fundacją Dzieci Niczyje oraz NASK promuje Dekalog Cyfrowego Obywatela. W ramach współpracy  z ZHP, UPC organizuje szkolenia z bezpieczeństwa w sieci dla kadry instruktorskiej ZHP. Wspólna realizacja programu społecznego zakłada również udostępnienie harcerzom pracowni internetowych UPC oraz materiałów edukacyjnych do prowadzenia kursów dla dzieci i młodzież z zakresu bezpieczeństwa w sieci.
Więcej o naszych działaniach dowiesz się tutaj.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Certyfikat-UKE-2016.jpg

grafika | 1,54 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy w UPC

temu

Dążąc do stałego podnoszenia satysfakcji klientów, UPC Polska wzbogaca swoją najlepszą na rynku ofertę sportową, wprowadzając programy Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz cztery serwisy pay-per-view Polsat Sport Premium. To jedyne kanały, w których będzie można oglądać wszystkie rozgrywki najlepszych klubów piłkarskich w ramach Ligi Mistrzów UEFA na żywo oraz spotkania Ligi Europy UEFA.
Rozwój oferty internetowej i inwestycje w sieć gigabitową napędzają wzrost i zwiększają satysfakcję klientów

temu

Podniesienie średniej prędkości internetu dla obecnych klientów do blisko 150 Mb/s i wprowadzenie Boosterów WiFi, dalsze inwestycje w rozwój światłowodowej sieci gigabitowej oraz rozwój oferty telewizyjnej, umocniły rynkową pozycję UPC zarówno w obszarze B2C, jak i B2B. Łączna liczba usług (RGU) wzrosła o 37 000 rok do roku, osiągając poziom 2 994 500.
Już pół miliona domów i firm w Polsce z modemem Connect Box od UPC

temu

Connect Box pojawił się w ofercie UPC dwa lata temu i od tamtej pory całkowicie zmienił doświadczenie korzystania z Internetu. Modem zyskał uznanie już ponad 500 tys. abonentów spośród ponad milionowej bazy klientów Internetu UPC Polska. To nowoczesne urządzenie, pełniące też funkcję routera, zapewnia szybkie i niezawodne połączenie z Internetem w całym domu.
Zwycięzca UPC Digital Imagination Challenge zmienia branżę medyczną

temu

Coraz częściej młodzi ludzie robią użytek z możliwości, jakie daje internet i projektują rozwiązania dla wyzwań współczesnego świata. Innowatorzy społeczni mają szansę zaistnieć i zyskać finansowanie swoich projektów dzięki dużemu partnerowi. Nieczęsto jednak korporacje wspierają inicjatywy społeczne. Inaczej było w UPC Digital Imagination Challenge. Mimo, że program organizowała globalna firma, uczestnicy mierzyli się z wyzwaniami rzeczywistości, w której żyje każdy z nas. Zwycięzca programu – FindAir, już jesienią tego roku wprowadzi na rynek swoje inteligentne urządzenie dla astmatyków, które pozwoli im jeszcze lepiej kontrolować swoją chorobę.