UPC Polska kolejny raz z Certyfikatem Bezpiecznego Internetu Urzędu Komunikacji Elektronicznej
UPC Polska kolejny raz z Certyfikatem Bezpiecznego Internetu Urzędu Komunikacji Elektronicznej

UPC Polska kolejny raz z Certyfikatem Bezpiecznego Internetu Urzędu Komunikacji Elektronicznej

Opublikowany

UPC Polska kolejny raz z Certyfikatem Bezpiecznego Internetu Urzędu Komunikacji Elektronicznej

UPC Polska otrzymało dziś od Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Certyfikat w kategorii Bezpieczny Internet 2016 za jakość usług i zapewnienie użytkownikom Internetu najwyższego poziomu bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim ochronę dzieci i młodzieży oraz realizację działań edukacyjnych. UPC Polska jest jedynym dostawcą internetu w Polsce, który otrzymuje certyfikat od początku jego istnienia.
Certyfikat-UKE-2016-211x300.jpg
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Magdalena Gaj, po raz kolejny wręczyła Certyfikaty Prezesa UKE, wyróżniając liderów w zakresie jakości i bezpieczeństwa świadczonych usług.
UPC zostało uhonorowane certyfikatem po raz piąty. Zostało wyróżnione za realizację strategii, która zakłada świadczenie usług spełniających najwyższe standardy, także w zakresie ochrony małoletnich w sieci oraz edukacji, zarówno dzieci i dorosłych, w tym zakresie. W zasięgu szerokopasmowego internetu  UPC znajduje się ponad 2,8 miliona gospodarstw domowych w całej Polsce.

Usługa internetowa UPC z bezpłatnym Pakietem Bezpieczeństwa UPC

UPC, jako jedyny operator na rynku, oferuje przy zakupie usługi internetowej bezpłatny Pakiet Bezpieczeństwa UPC[1], z licencjami do wykorzystania aż na trzech urządzeniach, również mobilnych. Abonenci UPC mogą korzystać z fachowej pomocy technicznej, a dzięki udostępnionym narzędziom, w tym m.in. kontroli rodzicielskiej, czy usługom takim jak: antywirus, firewall, antyspyware i antyspam firma wspiera użytkowników w ochronie przez zagrożeniami w sieci.

Działania edukacyjne UPC na rzecz bezpieczeństwa w Internecie

W ramach strategii społecznej odpowiedzialności UPC od wielu lat angażuje się w edukację na rzecz zwiększania kompetencji cyfrowych Polaków, w tym jak mądrze oraz efektywnie wykorzystywać nowe technologie, dbając o bezpieczeństwo. Firma od wielu lat jest Sponsorem Dnia Bezpiecznego Internetu w Europie i z dumą wspiera organizacje zaangażowane w realizację działań promujących bezpieczeństwo w sieci. Wśród działań można wymienić:

Publikacje edukacyjne UPC i Insafe

Poradniki dla dzieci i rodziców przygotowane przez UPC we współpracy z Insafe cieszą się dużym uznaniem rodziców, nauczycieli i pedagogów. Publikacja jest bezpłatnie udostępniane podczas warsztatów, konferencji oraz szkoleń. Elektroniczne wersje broszur dostępne są do pobrania ze strony: http://www.upc.pl/internet/poznaj-internet-upc/bezpieczenstwo-w-sieci/publikacje-edukacyjne/elementarz-dla-calej-rodziny/.

Warsztaty pt. „Bezpieczne dzieci to wyedukowani dorośli”

UPC Polska realizuje autorski program bezpłatnych warsztatów z bezpieczeństwa, w których wzięło udział dotychczas ponad 15 000 nauczycieli, pedagogów, bibliotekarzy oraz rodziców. W trakcie spotkań można dowiedzieć się, jak mądrze wykorzystywać nowe technologie do nauki, rozwoju osobistego i rozrywki, jak rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci oraz jakie narzędzia wykorzystywać do skutecznej ochrony przed szkodliwymi treściami w Internecie.

Współpraca z organizacjami pozarządowymi

UPC stale współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Wraz z Fundacją Dzieci Niczyje oraz NASK promuje Dekalog Cyfrowego Obywatela. W ramach współpracy  z ZHP, UPC organizuje szkolenia z bezpieczeństwa w sieci dla kadry instruktorskiej ZHP. Wspólna realizacja programu społecznego zakłada również udostępnienie harcerzom pracowni internetowych UPC oraz materiałów edukacyjnych do prowadzenia kursów dla dzieci i młodzież z zakresu bezpieczeństwa w sieci.
Więcej o naszych działaniach dowiesz się tutaj.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Certyfikat-UKE-2016.jpg

grafika | 1,54 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.