Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do Oscarów 2016
Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do Oscarów 2016

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do Oscarów 2016

Opublikowany

Czy tegoroczna ceremonia wręczenia Oscarów czymś nas zaskoczy? Sprawdzimy to już 28 lutego. A na razie możemy zacząć obstawiać zwycięzców, bo Akademia Filmowa ogłosiła właśnie nominowanych.

Nagroda Akademii, czyli Oscar to niewątpliwie najpopularniejsza nagroda filmowa. Znawcy kina zżymają się często na werdykty członków Akademii, przerzucając się choćby tytułami wybitnych filmów, które pominięto  („Obywatel Kane”, „Czas Apokalipsy”, „Pulp Fiction” czy „Tajemnica Brokeback Mountain”), nie zmienia to jednak faktu, że towarzyszący Gali blichtr potrafi oszołomić, a zwycięzcy mogą najczęściej liczyć na to, że złota statuetka będzie dla nich przepustką do dalszej zawrotnej kariery.
Tegoroczne nominacje nie bardzo dziwią. Wśród ósemki startującej o tytuł najlepszego filmu roku znalazła się oczywiście „Zjawa” Alejandra Gonzaleza Iñárritu, który już za ten film (i za jego reżyserię) zgarnął Złote Globy. Iñárritu jest laureatem zeszłorocznego Oscara za „Birdmana”, ale nie wykluczone, że powtórzy sukces. Poza tym o tytuł najlepszego filmu powalczą: „Spotlight”, „Mad Max: Na drodze gniewu”, doskonały „The Big Short”, „Most szpiegów”, „Brooklyn”, „Pokój” i „Marsjanin” wybitnego skądinąd reżysera Ridleya Scotta.
A skoro o reżyserii mowa, to poza Iñárritu startują George Miller („Mad Max: Na drodze gniewu”), Tom McCarthy („Spotlight”), Adam McKay („The Big Short”) i Lenny Abrahamson („Room”).
Wydaje się, że w tym roku nadejdzie w końcu czas na Oscara za rolę męską dla Leonarda DiCaprio (znowu „Zjawa”), który dotychczas był skutecznie pomijany w ostatecznych werdyktach, choć prawdziwą konkurencją jest Michael Fassbender („Steve Jobs”) czy zeszłoroczny laureat Eddie Redmayne („Dziewczyna z portretu”). Na pewno nie zagrozi mu za to Matt Damon („Marsjanin”). W tej kategorii startuje jeszcze Bryan Cranston („Trumbo”).
Swojego Oscara może się doczekać też w tym roku Sylwester Stallone („Creed: Narodziny legendy”) w kategorii najlepszego aktora drugoplanowego. Aktor wraca tu do swojej kultowej roli Rocky’ego Balboa. Wbrew oczekiwaniom fanów najnowszych „Gwiezdnych Wojen” nominacji za rolę drugoplanową nie otrzymał za to inny weteran kina, wracający do roli sprzed lat – Harrison Ford, który w zeszłym roku zabłysnął też m.in. rolą w filmie „Wiek Adaline”.
Wśród aktorek szanse są bardziej wyrównane: Brie Larson („Pokój”), Saoirse Ronan („Brooklyn”), Cate Blanchett („Carol”), Jennifer Lawrence („Joy”) i Charlotte Rampling („45 Years”). Złote Globy dostały Brie Larson i Jennifer Lawrence (odpowiednio w kategorii drama i komedia), ale moim zdaniem realne szanse ma też Charlotte Rampling.
Dziwi brak nominacji dla „Nienawistnej Ósemki” Tarantino najważniejszych kategoriach, film ten powalczy za to w kategorii najlepszej aktorki drugoplanowej dla Jennifer Jason Leigh.
Nie ma też wśród nominacji polskich filmów – najwyraźniej rok temu wyczerpaliśmy pulę. Wśród filmów nieanglojęzycznych faworytem pozostaje za to węgierski „Syn Szawła”, kameralny dramat rozgrywający się w hitlerowskim obozie zagłady Auschwitz.

Oscarowy filmy w UPC

A jeśli nie możecie się doczekać oscarowych emocji, to zajrzyjcie do UPC NA ŻĄDANIE, gdzie znajdziecie m.in. takie hity jak „Mad Max: Na drodze gniewu”, nominowaną w kategorii najlepszego filmu dokumentalnego „Amy”,  oraz „Sicario” (tegoroczne nominacje za najlepszą muzykę, zdjęcia i montaż dźwięku), „„Straight Outta Compton” (niminacja za najlepszy scenariusz oryginalny) czy „Praktykant” z dwukrotnym laureatem nagrody Akademii – Robertem de Niro.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy w UPC

temu

Dążąc do stałego podnoszenia satysfakcji klientów, UPC Polska wzbogaca swoją najlepszą na rynku ofertę sportową, wprowadzając programy Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz cztery serwisy pay-per-view Polsat Sport Premium. To jedyne kanały, w których będzie można oglądać wszystkie rozgrywki najlepszych klubów piłkarskich w ramach Ligi Mistrzów UEFA na żywo oraz spotkania Ligi Europy UEFA.
Rozwój oferty internetowej i inwestycje w sieć gigabitową napędzają wzrost i zwiększają satysfakcję klientów

temu

Podniesienie średniej prędkości internetu dla obecnych klientów do blisko 150 Mb/s i wprowadzenie Boosterów WiFi, dalsze inwestycje w rozwój światłowodowej sieci gigabitowej oraz rozwój oferty telewizyjnej, umocniły rynkową pozycję UPC zarówno w obszarze B2C, jak i B2B. Łączna liczba usług (RGU) wzrosła o 37 000 rok do roku, osiągając poziom 2 994 500.
Już pół miliona domów i firm w Polsce z modemem Connect Box od UPC

temu

Connect Box pojawił się w ofercie UPC dwa lata temu i od tamtej pory całkowicie zmienił doświadczenie korzystania z Internetu. Modem zyskał uznanie już ponad 500 tys. abonentów spośród ponad milionowej bazy klientów Internetu UPC Polska. To nowoczesne urządzenie, pełniące też funkcję routera, zapewnia szybkie i niezawodne połączenie z Internetem w całym domu.
Zwycięzca UPC Digital Imagination Challenge zmienia branżę medyczną

temu

Coraz częściej młodzi ludzie robią użytek z możliwości, jakie daje internet i projektują rozwiązania dla wyzwań współczesnego świata. Innowatorzy społeczni mają szansę zaistnieć i zyskać finansowanie swoich projektów dzięki dużemu partnerowi. Nieczęsto jednak korporacje wspierają inicjatywy społeczne. Inaczej było w UPC Digital Imagination Challenge. Mimo, że program organizowała globalna firma, uczestnicy mierzyli się z wyzwaniami rzeczywistości, w której żyje każdy z nas. Zwycięzca programu – FindAir, już jesienią tego roku wprowadzi na rynek swoje inteligentne urządzenie dla astmatyków, które pozwoli im jeszcze lepiej kontrolować swoją chorobę.