Severina Pascu z Liberty Global: Rynek musi się konsolidować

Severina Pascu z Liberty Global: Rynek musi się konsolidować

Opublikowany

Konsolidacje dają efekt skali, w ostatecznym rozrachunku wpływają na to, że klient otrzymuje lepszą ofertę – mówi w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” Severina Pascu, dyrektor zarządzajaca Liberty Global w Europie Środkowej i Wschodniej.

Zdaniem Severiny Pascu, operatorzy kablowi muszą się wyróżniać jakością oferty. Nie uda im się to bez odpowiednich inwestycji, a te wymagają znaczących nakładów, których skala przewyższa możliwości finansowe małych operatorów lokalnych. To jeden z argumentów przemawiających za konsolidacją rynku. Innym jest spore rozdrobnienie rynku: – Europejski sektor kablowy jest rozdrobniony, a szczególnie mocno widać to na rynku polskim, gdzie działa kilkaset podmiotów, w porównaniu z jednym czy najwyżej kilkoma graczami, jak ma to miejsce na rozwiniętych rynkach Europy Zachodniej, np. w Holandii czy Wielkiej Brytanii – mówi Severina Pascu w rozmowie z „DGP”. I daje przykład Liberty Global, do którego należy UPC Polska, jako firmy, która na wielu rynkach dokonała już daleko idącej konsolidacji, wzmacniając tym samym konkurencję infrastrukturalną.
Więcej w rozmowie red. Krzysztofa Majdana w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Polsat Viasat Explore w Telewizji Cyfrowej UPC

11 stycznia do oferty Telewizji Cyfrowej UPC  trafił kanał Polsat Viasat Explore. To kolejny, po Polsat Viasat History, kanał z rodziny Viasat w ofercie operatora. Został udostępniony wszystkim klientom posiadającym pakiet Max. Z kolei klienci pakietu Select aż do 15 lutego2016 roku, w ramach akcji promocyjnej, będą mogli oglądać ten kanał bez dodatkowych opłat.