Severina Pascu z Liberty Global: Rynek musi się konsolidować

Severina Pascu z Liberty Global: Rynek musi się konsolidować

Opublikowany

Konsolidacje dają efekt skali, w ostatecznym rozrachunku wpływają na to, że klient otrzymuje lepszą ofertę – mówi w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” Severina Pascu, dyrektor zarządzajaca Liberty Global w Europie Środkowej i Wschodniej.

Zdaniem Severiny Pascu, operatorzy kablowi muszą się wyróżniać jakością oferty. Nie uda im się to bez odpowiednich inwestycji, a te wymagają znaczących nakładów, których skala przewyższa możliwości finansowe małych operatorów lokalnych. To jeden z argumentów przemawiających za konsolidacją rynku. Innym jest spore rozdrobnienie rynku: – Europejski sektor kablowy jest rozdrobniony, a szczególnie mocno widać to na rynku polskim, gdzie działa kilkaset podmiotów, w porównaniu z jednym czy najwyżej kilkoma graczami, jak ma to miejsce na rozwiniętych rynkach Europy Zachodniej, np. w Holandii czy Wielkiej Brytanii – mówi Severina Pascu w rozmowie z „DGP”. I daje przykład Liberty Global, do którego należy UPC Polska, jako firmy, która na wielu rynkach dokonała już daleko idącej konsolidacji, wzmacniając tym samym konkurencję infrastrukturalną.
Więcej w rozmowie red. Krzysztofa Majdana w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

Polsat Viasat Explore w Telewizji Cyfrowej UPC

11 stycznia do oferty Telewizji Cyfrowej UPC  trafił kanał Polsat Viasat Explore. To kolejny, po Polsat Viasat History, kanał z rodziny Viasat w ofercie operatora. Został udostępniony wszystkim klientom posiadającym pakiet Max. Z kolei klienci pakietu Select aż do 15 lutego2016 roku, w ramach akcji promocyjnej, będą mogli oglądać ten kanał bez dodatkowych opłat.