Zwycięzcy konkursu UPC Future Makers 2016 – poznajcie młodych ludzi, obdarzonych supermocami kodowania!
Zwycięzcy konkursu UPC Future Makers 2016 – poznajcie młodych ludzi, obdarzonych supermocami kodowania!

Zwycięzcy konkursu UPC Future Makers 2016 – poznajcie młodych ludzi, obdarzonych supermocami kodowania!

Opublikowany

Jak kształtować lepszą przyszłość i rozwiązywać problemy społeczne, wykorzystując swoje programistyczne supermoce? Na to pytanie odpowiedzieli zwycięzcy konkursu UPC Future Makers 2016, organizowanego przez Liberty Global, UPC i fundację CoderDojo.

Liberty Global uważa, że Internet jest jednym z najpotężniejszych wynalazków ludzkości, przy czym tak naprawdę liczy się to, do czego się go wykorzystuje. Z tego powodu zorganizowany został konkurs, celem którego jest dzielenie się pasją do innowacyjnych technologii i umożliwienie młodym ludziom zdobywania w ciekawy sposób umiejętności potrzebnych do skutecznego działania w warunkach gospodarki cyfrowej, współtworzenia rozwiązań o pozytywnym oddziaływaniu społecznym. Konkurs UPC Future Makers skierowany jest do młodych ludzi w wieku od dziesięciu do siedemnastu lat. Wyzwanie podjęło trzydzieścioro sześcioro młodych ludzi z trzynastu krajów. Zmierzyli się ono z ważnymi problemami we własnych społecznościach lokalnych, m.in. w obszarze edukacji, zdrowia i środowiska.
Po długich obradach jurorzy – Severina Pascu (Dyrektor Zarządzający UPC CEE), Tony Hanway (Dyrektor Zarządzający Virgin Media Ireland) i Bill Liao (współzałożyciel CoderDojo) – wybrali czterech zwycięzców Future Makers:
W kategorii 10 – 13 lat:
  • Pierwsze miejsce: Giulio Muratori, dwunastolatek z Włoch, za stworzenie gry edukacyjnej dla dzieci z zespołem Downa.
  • Drugie miejsce: Andrei Covaci, dwunastolatek z Rumunii, za stworzenie robota, który monitoruje poziom dwutlenku węgla w sali lekcyjnej i sygnalizuje nauczycielowi przekroczenie bezpiecznego poziomu tego związku.
W kategorii 14 – 17 lat:
  • Pierwsze miejsce: Aoife Kearins, siedemnastolatka z Irlandii, za stworzenie urządzenia o nazwie „Eye Opener”, które uniemożliwia kierowcom zaśnięcie podczas prowadzenia pojazdu, ostrzegając ich w momencie spadku wewnętrznej temperatury ciała (co jest wewnętrznym objawem zasypiania).
  • Drugie miejsce: Roland Horváth, piętnastolatek z Węgier, za stworzenie aplikacji edukacyjnej „Mustad!”, która uczy języka migowego, umożliwiając każdemu łatwe porozumiewanie się z osobami głuchymi.

Jako światowy lider w branży „connected entertainment”, UPC wspiera młodych ludzi w rozwijaniu umiejętności programistycznych i w tym, co robią, aby zmieniać świat na lepsze. W ramach konkursu UPC Future Makers łączymy umiejętności młodzieży i technologie cyfrowe, pozytywnie oddziałując na społeczeństwo. Pragnę pogratulować zwycięzcom dotychczasowych osiągnięć i zachęcić do dalszego rozwijania swojej pasji i posiadanych supermocy w dziedzinie programowania, dzięki którym będą tworzyć naszą przyszłość 

– powiedziała Severina Pascu, Dyrektor Zarządzający, UPC CEE.

Zwycięzcy w obu kategoriach wiekowych zostaną zaproszeni na dwudniową wycieczkę do Amsterdamu – Europejskiej Stolicy Innowacji, gdzie będą mieli okazję zwiedzić miasto, poznać inspirujących innowatorów oraz dowiedzieć się więcej o Liberty Global. Zdobywcy drugiego miejsca otrzymają zestawy sprzętu do programowania i robotyki, które pomogą im w realizacji dalszych projektów.
Future_winners.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

Frans-Willem de Kloet: Operatorzy sieci kablowych inwestują w innowacje

Operatorzy sieci kablowych dają klientom więcej wartości niż tradycyjni operatorzy i napędzają innowacyjność gospodarki – mówi Frans-Willem de Kloet w wywiadzie opublikowanym dziś w dodatku „Liderzy Innowacji” do „Dziennika Gazety Prawnej”. Prezes przypomniał, że branża od lat inwestuje w rozwój infrastruktury i dzięki temu może zagwarantować dostęp do innowacyjnych usług najwyższej jakości.