Zwycięzcy konkursu UPC Future Makers 2016 – poznajcie młodych ludzi, obdarzonych supermocami kodowania!
Zwycięzcy konkursu UPC Future Makers 2016 – poznajcie młodych ludzi, obdarzonych supermocami kodowania!

Zwycięzcy konkursu UPC Future Makers 2016 – poznajcie młodych ludzi, obdarzonych supermocami kodowania!

Opublikowany

Jak kształtować lepszą przyszłość i rozwiązywać problemy społeczne, wykorzystując swoje programistyczne supermoce? Na to pytanie odpowiedzieli zwycięzcy konkursu UPC Future Makers 2016, organizowanego przez Liberty Global, UPC i fundację CoderDojo.

Liberty Global uważa, że Internet jest jednym z najpotężniejszych wynalazków ludzkości, przy czym tak naprawdę liczy się to, do czego się go wykorzystuje. Z tego powodu zorganizowany został konkurs, celem którego jest dzielenie się pasją do innowacyjnych technologii i umożliwienie młodym ludziom zdobywania w ciekawy sposób umiejętności potrzebnych do skutecznego działania w warunkach gospodarki cyfrowej, współtworzenia rozwiązań o pozytywnym oddziaływaniu społecznym. Konkurs UPC Future Makers skierowany jest do młodych ludzi w wieku od dziesięciu do siedemnastu lat. Wyzwanie podjęło trzydzieścioro sześcioro młodych ludzi z trzynastu krajów. Zmierzyli się ono z ważnymi problemami we własnych społecznościach lokalnych, m.in. w obszarze edukacji, zdrowia i środowiska.
Po długich obradach jurorzy – Severina Pascu (Dyrektor Zarządzający UPC CEE), Tony Hanway (Dyrektor Zarządzający Virgin Media Ireland) i Bill Liao (współzałożyciel CoderDojo) – wybrali czterech zwycięzców Future Makers:
W kategorii 10 – 13 lat:
  • Pierwsze miejsce: Giulio Muratori, dwunastolatek z Włoch, za stworzenie gry edukacyjnej dla dzieci z zespołem Downa.
  • Drugie miejsce: Andrei Covaci, dwunastolatek z Rumunii, za stworzenie robota, który monitoruje poziom dwutlenku węgla w sali lekcyjnej i sygnalizuje nauczycielowi przekroczenie bezpiecznego poziomu tego związku.
W kategorii 14 – 17 lat:
  • Pierwsze miejsce: Aoife Kearins, siedemnastolatka z Irlandii, za stworzenie urządzenia o nazwie „Eye Opener”, które uniemożliwia kierowcom zaśnięcie podczas prowadzenia pojazdu, ostrzegając ich w momencie spadku wewnętrznej temperatury ciała (co jest wewnętrznym objawem zasypiania).
  • Drugie miejsce: Roland Horváth, piętnastolatek z Węgier, za stworzenie aplikacji edukacyjnej „Mustad!”, która uczy języka migowego, umożliwiając każdemu łatwe porozumiewanie się z osobami głuchymi.

Jako światowy lider w branży „connected entertainment”, UPC wspiera młodych ludzi w rozwijaniu umiejętności programistycznych i w tym, co robią, aby zmieniać świat na lepsze. W ramach konkursu UPC Future Makers łączymy umiejętności młodzieży i technologie cyfrowe, pozytywnie oddziałując na społeczeństwo. Pragnę pogratulować zwycięzcom dotychczasowych osiągnięć i zachęcić do dalszego rozwijania swojej pasji i posiadanych supermocy w dziedzinie programowania, dzięki którym będą tworzyć naszą przyszłość 

– powiedziała Severina Pascu, Dyrektor Zarządzający, UPC CEE.

Zwycięzcy w obu kategoriach wiekowych zostaną zaproszeni na dwudniową wycieczkę do Amsterdamu – Europejskiej Stolicy Innowacji, gdzie będą mieli okazję zwiedzić miasto, poznać inspirujących innowatorów oraz dowiedzieć się więcej o Liberty Global. Zdobywcy drugiego miejsca otrzymają zestawy sprzętu do programowania i robotyki, które pomogą im w realizacji dalszych projektów.
Future_winners.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy w UPC

temu

Dążąc do stałego podnoszenia satysfakcji klientów, UPC Polska wzbogaca swoją najlepszą na rynku ofertę sportową, wprowadzając programy Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz cztery serwisy pay-per-view Polsat Sport Premium. To jedyne kanały, w których będzie można oglądać wszystkie rozgrywki najlepszych klubów piłkarskich w ramach Ligi Mistrzów UEFA na żywo oraz spotkania Ligi Europy UEFA.
Rozwój oferty internetowej i inwestycje w sieć gigabitową napędzają wzrost i zwiększają satysfakcję klientów

temu

Podniesienie średniej prędkości internetu dla obecnych klientów do blisko 150 Mb/s i wprowadzenie Boosterów WiFi, dalsze inwestycje w rozwój światłowodowej sieci gigabitowej oraz rozwój oferty telewizyjnej, umocniły rynkową pozycję UPC zarówno w obszarze B2C, jak i B2B. Łączna liczba usług (RGU) wzrosła o 37 000 rok do roku, osiągając poziom 2 994 500.
Już pół miliona domów i firm w Polsce z modemem Connect Box od UPC

temu

Connect Box pojawił się w ofercie UPC dwa lata temu i od tamtej pory całkowicie zmienił doświadczenie korzystania z Internetu. Modem zyskał uznanie już ponad 500 tys. abonentów spośród ponad milionowej bazy klientów Internetu UPC Polska. To nowoczesne urządzenie, pełniące też funkcję routera, zapewnia szybkie i niezawodne połączenie z Internetem w całym domu.
Zwycięzca UPC Digital Imagination Challenge zmienia branżę medyczną

temu

Coraz częściej młodzi ludzie robią użytek z możliwości, jakie daje internet i projektują rozwiązania dla wyzwań współczesnego świata. Innowatorzy społeczni mają szansę zaistnieć i zyskać finansowanie swoich projektów dzięki dużemu partnerowi. Nieczęsto jednak korporacje wspierają inicjatywy społeczne. Inaczej było w UPC Digital Imagination Challenge. Mimo, że program organizowała globalna firma, uczestnicy mierzyli się z wyzwaniami rzeczywistości, w której żyje każdy z nas. Zwycięzca programu – FindAir, już jesienią tego roku wprowadzi na rynek swoje inteligentne urządzenie dla astmatyków, które pozwoli im jeszcze lepiej kontrolować swoją chorobę.