Frans-Willem de Kloet w „Rzeczpospolitej”, „Dzienniku Gazecie Prawnej” i „Pulsie Biznesu”
Frans-Willem de Kloet w „Rzeczpospolitej”, „Dzienniku Gazecie Prawnej” i „Pulsie Biznesu”

Frans-Willem de Kloet w „Rzeczpospolitej”, „Dzienniku Gazecie Prawnej” i „Pulsie Biznesu”

Opublikowany

Inwestycje w zwiększanie zasięgu, więcej wartości dla klientów i nowe usługi – o najważniejszych osiągnięciach 2016 roku i wyzwaniach na 2017 mówi Frans-Willem de Kloet w dzisiejszych wywiadach dla „Rzeczpospolitej” i „Dziennika Gazety Prawnej” oraz w artykule „Pulsu Biznesu”.

Rok 2016 to dla UPC przede wszystkim inwestycje w rozwój infrastruktury. Zwiększyliśmy zasięg swojej sieci o ponad 185 tys. gospodarstw domowych do poziomu niemal 3,2 mln. Podpisaliśmy też umowę przedwstępną kupna spółki Multimedia Polska – wszystko po to, by budować skalę niezbędną do oferowania klientom innowacyjnych usług najwyższej jakości.
W zasięgu sieci UPC znajduje się tylko 20 proc. gospodarstw domowych. Konsolidacja z Multimediami pozwoliłaby zwiększyć ten zasięg do 30 proc. „Będziemy bardziej konkurencyjni i będziemy mogli więcej inwestować, choćby w innowacje czy usługi. Konsumenci tylko na tym zyskają” – przekonuje Frans-Willem de Kloet. Podkreśla, że polski rynek wymaga konsolidacji – działa tu ponad 400 operatorów kablowych, gdy np. w Czechach jest ich trzech, a w Wielkiej Brytanii tylko jeden. „Ewentualne dalsze transakcje pozwolą nam zmniejszyć ogromny dziś dystans do Orange (…) który ma stuprocentowe pokrycie terytorium kraju swoją siecią”, zaznacza prezes UPC Polska.
„Puls Biznesu” cytuje Pawła Puchalskiego, analityka DM BZ WBK, który spodziewa się w najbliższym czasie nasilenia konkurencji na rynku telekomunikacyjnym. „UPC ma na starcie ogromną przewagę spowodowaną lepszą jakością infrastruktury” – mówi ekspert. Jego zdaniem fuzja z Multimediami i ewentualne dalsze akwizycje w połączeniu z ogromnymi inwestycjami pozwolą UPC np. dodawać kolejne usługi. Zapowiada to też Frans-Willem de Kloet. Jak zaznacza, UPC zaoferuje jeszcze w tym roku dostęp do telefonii komórkowej oraz usługę Replay TV, która pozwoli na oglądanie programów telewizyjnych do siedmiu dni wstecz. To nie koniec: dzięki infrastrukturze gotowej na szybkość 1 Gb/s, UPC zaoferuje wszystkim klientom indywidualnym internet do nawet 500 Mb/s.
Wywiad z „Dziennika Gazety Prawnej” na portalu Forsal.pl
Wywiad dla „Rzeczpospolitej
Artykuł „Pulsu Biznesu

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.