Frans-Willem de Kloet w „Rzeczpospolitej”, „Dzienniku Gazecie Prawnej” i „Pulsie Biznesu”
Frans-Willem de Kloet w „Rzeczpospolitej”, „Dzienniku Gazecie Prawnej” i „Pulsie Biznesu”

Frans-Willem de Kloet w „Rzeczpospolitej”, „Dzienniku Gazecie Prawnej” i „Pulsie Biznesu”

Opublikowany

Inwestycje w zwiększanie zasięgu, więcej wartości dla klientów i nowe usługi – o najważniejszych osiągnięciach 2016 roku i wyzwaniach na 2017 mówi Frans-Willem de Kloet w dzisiejszych wywiadach dla „Rzeczpospolitej” i „Dziennika Gazety Prawnej” oraz w artykule „Pulsu Biznesu”.

Rok 2016 to dla UPC przede wszystkim inwestycje w rozwój infrastruktury. Zwiększyliśmy zasięg swojej sieci o ponad 185 tys. gospodarstw domowych do poziomu niemal 3,2 mln. Podpisaliśmy też umowę przedwstępną kupna spółki Multimedia Polska – wszystko po to, by budować skalę niezbędną do oferowania klientom innowacyjnych usług najwyższej jakości.
W zasięgu sieci UPC znajduje się tylko 20 proc. gospodarstw domowych. Konsolidacja z Multimediami pozwoliłaby zwiększyć ten zasięg do 30 proc. „Będziemy bardziej konkurencyjni i będziemy mogli więcej inwestować, choćby w innowacje czy usługi. Konsumenci tylko na tym zyskają” – przekonuje Frans-Willem de Kloet. Podkreśla, że polski rynek wymaga konsolidacji – działa tu ponad 400 operatorów kablowych, gdy np. w Czechach jest ich trzech, a w Wielkiej Brytanii tylko jeden. „Ewentualne dalsze transakcje pozwolą nam zmniejszyć ogromny dziś dystans do Orange (…) który ma stuprocentowe pokrycie terytorium kraju swoją siecią”, zaznacza prezes UPC Polska.
„Puls Biznesu” cytuje Pawła Puchalskiego, analityka DM BZ WBK, który spodziewa się w najbliższym czasie nasilenia konkurencji na rynku telekomunikacyjnym. „UPC ma na starcie ogromną przewagę spowodowaną lepszą jakością infrastruktury” – mówi ekspert. Jego zdaniem fuzja z Multimediami i ewentualne dalsze akwizycje w połączeniu z ogromnymi inwestycjami pozwolą UPC np. dodawać kolejne usługi. Zapowiada to też Frans-Willem de Kloet. Jak zaznacza, UPC zaoferuje jeszcze w tym roku dostęp do telefonii komórkowej oraz usługę Replay TV, która pozwoli na oglądanie programów telewizyjnych do siedmiu dni wstecz. To nie koniec: dzięki infrastrukturze gotowej na szybkość 1 Gb/s, UPC zaoferuje wszystkim klientom indywidualnym internet do nawet 500 Mb/s.
Wywiad z „Dziennika Gazety Prawnej” na portalu Forsal.pl
Wywiad dla „Rzeczpospolitej
Artykuł „Pulsu Biznesu

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

Jak zapewnić bezpieczeństwo dzieciom w sieci

7 lutego obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu, którego celem jest promocja i wzmacnianie postawy odpowiedzialnego korzystania z Internetu – zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Jako dostawca usług dostępu do sieci doskonale rozumiemy, dlaczego bezpieczeństwo online jest ważne, dlatego od 2006 roku jesteśmy partnerem obchodów tego święta.