Jak zapewnić bezpieczeństwo dzieciom w sieci
Jak zapewnić bezpieczeństwo dzieciom w sieci

Jak zapewnić bezpieczeństwo dzieciom w sieci

Opublikowany

7 lutego obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu, którego celem jest promocja i wzmacnianie postawy odpowiedzialnego korzystania z Internetu – zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Jako dostawca usług dostępu do sieci doskonale rozumiemy, dlaczego bezpieczeństwo online jest ważne, dlatego od 2006 roku jesteśmy partnerem obchodów tego święta.

Dzieci i młodzież dorastają w cyfrowym otoczeniu, a nowoczesne technologie są integralną częścią ich życia. Jednakże nie zawsze zdają sobie sprawę z zagrożeń i wyzwań, jakie towarzyszą korzystaniu z sieci. To na nas, dorosłych, spoczywa odpowiedzialność za nauczenie ich, jak w bezpieczny sposób korzystać z Internetu. Rodzice i nauczyciele to pierwsze autorytety dzieci i przewodnicy. Z myślą o nich stworzyliśmy specjalne zestawy materiałów, które pomogą im przeprowadzić swoich podopiecznych przez cyfrowy świat. Narzędzia zostały opracowane we współpracy z naszym długoletnim partnerem, European Schoolnet, organizacją skupiającą europejskie ministerstwa edukacji, i dostosowane do pod względem wieku dzieci.
Wszystkie materiały są dostępne na specjalnym portalu www.betterinternetforkids.eu.
Co jeszcze możesz zrobić dla bezpieczeństwa swoich dzieci? Po pierwsze, wspieraj je i edukuj. Pomagaj rozwiać wątpliwości, które powstają w trakcie korzystania z sieci. Po drugie, zainstaluj na ich urządzeniach specjalne programy do kontroli rodzicielskiej. Pamiętaj, to nie są narzędzia służące do szpiegowania Twoich pociech – ich celem jest zablokowanie dostępu do niechcianych stron.
Opcje blokady dostępu możesz (i powinieneś) też włączyć w domowym telewizorze. Takie usługi oferują także dostawcy usług telewizji kablowej i satelitarnej – znajdziesz je także w szerokiej ofercie UPC.
Najlepsze porady dotyczące bezpieczeństwa poczty e-mail dla Ciebie i Twoich dzieci
  • Nie otwieraj wiadomości e-mail lub załączników otrzymanych z adresów e-mail, których nie znasz.
  • Nie masz pewności co do odnośnika? Najedź na niego kursorem, aby sprawdzić, dokąd Cię kieruje. Jeśli nadal masz wątpliwości, nie klikaj.
  • Gdy odpowiadasz na wiadomości e-mail, sprawdź przed wysłaniem, kto znajduje się na liście odbiorców. Łatwo jest kliknąć przycisk Odpowiedz wszystkim, nawet jeśli chcesz odpowiedzieć tylko jednej osobie.
  • Łatwo jest także wybrać nieprawidłowego odbiorcę przy przesyłaniu dalej lub wysyłaniu wiadomości e-mail, gdy program pocztowy automatycznie uzupełnia nazwy. Sprawdź nazwę odbiorcy przed wysłaniem wiadomości.
  • Jeśli przekazujesz wiadomość e-mail dalej, upewnij się, że zawartość jest odpowiednia. Nie powinna ona zawierać informacji poufnych.

Pamiętaj, wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo informacji! Wszystko w naszych rękach!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

UPC Polska ogłosiło wyniki za 2016 rok

UPC Polska kontynuuje inwestycje w zwiększanie zasięgu sieci i dostarczanie najwyższej jakości usług klientom indywidulanym i biznesowym.