Jak zapewnić bezpieczeństwo dzieciom w sieci
Jak zapewnić bezpieczeństwo dzieciom w sieci

Jak zapewnić bezpieczeństwo dzieciom w sieci

Opublikowany

7 lutego obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu, którego celem jest promocja i wzmacnianie postawy odpowiedzialnego korzystania z Internetu – zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Jako dostawca usług dostępu do sieci doskonale rozumiemy, dlaczego bezpieczeństwo online jest ważne, dlatego od 2006 roku jesteśmy partnerem obchodów tego święta.

Dzieci i młodzież dorastają w cyfrowym otoczeniu, a nowoczesne technologie są integralną częścią ich życia. Jednakże nie zawsze zdają sobie sprawę z zagrożeń i wyzwań, jakie towarzyszą korzystaniu z sieci. To na nas, dorosłych, spoczywa odpowiedzialność za nauczenie ich, jak w bezpieczny sposób korzystać z Internetu. Rodzice i nauczyciele to pierwsze autorytety dzieci i przewodnicy. Z myślą o nich stworzyliśmy specjalne zestawy materiałów, które pomogą im przeprowadzić swoich podopiecznych przez cyfrowy świat. Narzędzia zostały opracowane we współpracy z naszym długoletnim partnerem, European Schoolnet, organizacją skupiającą europejskie ministerstwa edukacji, i dostosowane do pod względem wieku dzieci.
Wszystkie materiały są dostępne na specjalnym portalu www.betterinternetforkids.eu.
Co jeszcze możesz zrobić dla bezpieczeństwa swoich dzieci? Po pierwsze, wspieraj je i edukuj. Pomagaj rozwiać wątpliwości, które powstają w trakcie korzystania z sieci. Po drugie, zainstaluj na ich urządzeniach specjalne programy do kontroli rodzicielskiej. Pamiętaj, to nie są narzędzia służące do szpiegowania Twoich pociech – ich celem jest zablokowanie dostępu do niechcianych stron.
Opcje blokady dostępu możesz (i powinieneś) też włączyć w domowym telewizorze. Takie usługi oferują także dostawcy usług telewizji kablowej i satelitarnej – znajdziesz je także w szerokiej ofercie UPC.
Najlepsze porady dotyczące bezpieczeństwa poczty e-mail dla Ciebie i Twoich dzieci
  • Nie otwieraj wiadomości e-mail lub załączników otrzymanych z adresów e-mail, których nie znasz.
  • Nie masz pewności co do odnośnika? Najedź na niego kursorem, aby sprawdzić, dokąd Cię kieruje. Jeśli nadal masz wątpliwości, nie klikaj.
  • Gdy odpowiadasz na wiadomości e-mail, sprawdź przed wysłaniem, kto znajduje się na liście odbiorców. Łatwo jest kliknąć przycisk Odpowiedz wszystkim, nawet jeśli chcesz odpowiedzieć tylko jednej osobie.
  • Łatwo jest także wybrać nieprawidłowego odbiorcę przy przesyłaniu dalej lub wysyłaniu wiadomości e-mail, gdy program pocztowy automatycznie uzupełnia nazwy. Sprawdź nazwę odbiorcy przed wysłaniem wiadomości.
  • Jeśli przekazujesz wiadomość e-mail dalej, upewnij się, że zawartość jest odpowiednia. Nie powinna ona zawierać informacji poufnych.

Pamiętaj, wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo informacji! Wszystko w naszych rękach!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy w UPC

temu

Dążąc do stałego podnoszenia satysfakcji klientów, UPC Polska wzbogaca swoją najlepszą na rynku ofertę sportową, wprowadzając programy Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz cztery serwisy pay-per-view Polsat Sport Premium. To jedyne kanały, w których będzie można oglądać wszystkie rozgrywki najlepszych klubów piłkarskich w ramach Ligi Mistrzów UEFA na żywo oraz spotkania Ligi Europy UEFA.
Rozwój oferty internetowej i inwestycje w sieć gigabitową napędzają wzrost i zwiększają satysfakcję klientów

temu

Podniesienie średniej prędkości internetu dla obecnych klientów do blisko 150 Mb/s i wprowadzenie Boosterów WiFi, dalsze inwestycje w rozwój światłowodowej sieci gigabitowej oraz rozwój oferty telewizyjnej, umocniły rynkową pozycję UPC zarówno w obszarze B2C, jak i B2B. Łączna liczba usług (RGU) wzrosła o 37 000 rok do roku, osiągając poziom 2 994 500.
Już pół miliona domów i firm w Polsce z modemem Connect Box od UPC

temu

Connect Box pojawił się w ofercie UPC dwa lata temu i od tamtej pory całkowicie zmienił doświadczenie korzystania z Internetu. Modem zyskał uznanie już ponad 500 tys. abonentów spośród ponad milionowej bazy klientów Internetu UPC Polska. To nowoczesne urządzenie, pełniące też funkcję routera, zapewnia szybkie i niezawodne połączenie z Internetem w całym domu.
Zwycięzca UPC Digital Imagination Challenge zmienia branżę medyczną

temu

Coraz częściej młodzi ludzie robią użytek z możliwości, jakie daje internet i projektują rozwiązania dla wyzwań współczesnego świata. Innowatorzy społeczni mają szansę zaistnieć i zyskać finansowanie swoich projektów dzięki dużemu partnerowi. Nieczęsto jednak korporacje wspierają inicjatywy społeczne. Inaczej było w UPC Digital Imagination Challenge. Mimo, że program organizowała globalna firma, uczestnicy mierzyli się z wyzwaniami rzeczywistości, w której żyje każdy z nas. Zwycięzca programu – FindAir, już jesienią tego roku wprowadzi na rynek swoje inteligentne urządzenie dla astmatyków, które pozwoli im jeszcze lepiej kontrolować swoją chorobę.