Frans-Willem de Kloet jednym z 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki
Frans-Willem de Kloet jednym z 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki

Frans-Willem de Kloet jednym z 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki

Opublikowany

Prezes UPC Polska Frans-Willem de Kloet znalazł się w rankingu 50 najbardziej wpływowych osób polskiej gospodarki „Dziennika Gazety Prawnej”.
Miejsce na liście to kolejny przykład rosnącej rozpoznawalności Fransa-Willema w mediach i znaczenia naszych inwestycji w zwiększanie zasięgu sieci – zarówno dzięki rozwojowi infrastruktury, jak i podpisaniu umowy przedwstępnej o przejęciu Multimedia Polska, trzeciego gracza na rynku kablowym w Polsce.  „Prezes UPC przejął stery firmy w kwietniu 2016 r. i szybko zapowiedział wielkie inwestycje w infrastrukturę (…) Kilka miesięcy później zaskoczył rynek decyzją o przejęciu Multimediów, czyli swojego głównego konkurenta, za ok. 3 mld zł. O tej transakcji na rynku mówiło się od lat” – komentują autorzy rankingu. Podkreślają, że pod względem wielkości wydatków na inwestycje największy w Polsce operator kablowy zostawił już w tyle konkurencję.
Na rozdrobnionym polskim rynku kablowym fuzje i przejęcia są niezbędne, by budować skalę odpowiednią do zapewnienia klientom najlepszych usług. Podobne znaczenie ma rozbudowa i modernizacja sieci, która sprawia, że UPC obejmuje swoim zasięgiem już ponad 3 mln gospodarstw domowych i może zaoferować innowacyjne usługi, jak Telewizję Cyfrową z ponad 100 kanałami w jakości HD oraz internet o szybkości do 250 Mb/s.
Na tegorocznej liście najbardziej wpływowych znajdziemy zarówno wicepremiera Mateusza Morawieckiego jak i Donalda Trumpa czy Marka Zuckerberga. Są tu też m.in. prezes UOKiK Marek Niechciał, minister cyfryzacji Anna Streżyńska, ale także Robert i Anna Lewandowscy.
Media po raz kolejny doceniają wkład Fransa-Wilema de Kloet w rozwój polskiej gospodarki. W styczniu prezes UPC został zwycięzcą w kategorii „Infrastruktura” rankingu „Gracze Roku 2017” miesięcznika „Forbes”

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

Nowa kampania UPC: Król internetu jest tylko jeden!

„Król internetu jest tylko jeden!” – to hasło kampanii, z którą rusza dziś UPC Polska. Według rankingu szybkości internetu zamieszczonego na portalu SpeedTest.pl, usługa internetu od UPC okazała się bezkonkurencyjna w 2016 roku.