Frans-Willem de Kloet jednym z 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki
Frans-Willem de Kloet jednym z 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki

Frans-Willem de Kloet jednym z 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki

Opublikowany

Prezes UPC Polska Frans-Willem de Kloet znalazł się w rankingu 50 najbardziej wpływowych osób polskiej gospodarki „Dziennika Gazety Prawnej”.
Miejsce na liście to kolejny przykład rosnącej rozpoznawalności Fransa-Willema w mediach i znaczenia naszych inwestycji w zwiększanie zasięgu sieci – zarówno dzięki rozwojowi infrastruktury, jak i podpisaniu umowy przedwstępnej o przejęciu Multimedia Polska, trzeciego gracza na rynku kablowym w Polsce.  „Prezes UPC przejął stery firmy w kwietniu 2016 r. i szybko zapowiedział wielkie inwestycje w infrastrukturę (…) Kilka miesięcy później zaskoczył rynek decyzją o przejęciu Multimediów, czyli swojego głównego konkurenta, za ok. 3 mld zł. O tej transakcji na rynku mówiło się od lat” – komentują autorzy rankingu. Podkreślają, że pod względem wielkości wydatków na inwestycje największy w Polsce operator kablowy zostawił już w tyle konkurencję.
Na rozdrobnionym polskim rynku kablowym fuzje i przejęcia są niezbędne, by budować skalę odpowiednią do zapewnienia klientom najlepszych usług. Podobne znaczenie ma rozbudowa i modernizacja sieci, która sprawia, że UPC obejmuje swoim zasięgiem już ponad 3 mln gospodarstw domowych i może zaoferować innowacyjne usługi, jak Telewizję Cyfrową z ponad 100 kanałami w jakości HD oraz internet o szybkości do 250 Mb/s.
Na tegorocznej liście najbardziej wpływowych znajdziemy zarówno wicepremiera Mateusza Morawieckiego jak i Donalda Trumpa czy Marka Zuckerberga. Są tu też m.in. prezes UOKiK Marek Niechciał, minister cyfryzacji Anna Streżyńska, ale także Robert i Anna Lewandowscy.
Media po raz kolejny doceniają wkład Fransa-Wilema de Kloet w rozwój polskiej gospodarki. W styczniu prezes UPC został zwycięzcą w kategorii „Infrastruktura” rankingu „Gracze Roku 2017” miesięcznika „Forbes”

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy w UPC

temu

Dążąc do stałego podnoszenia satysfakcji klientów, UPC Polska wzbogaca swoją najlepszą na rynku ofertę sportową, wprowadzając programy Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz cztery serwisy pay-per-view Polsat Sport Premium. To jedyne kanały, w których będzie można oglądać wszystkie rozgrywki najlepszych klubów piłkarskich w ramach Ligi Mistrzów UEFA na żywo oraz spotkania Ligi Europy UEFA.
Rozwój oferty internetowej i inwestycje w sieć gigabitową napędzają wzrost i zwiększają satysfakcję klientów

temu

Podniesienie średniej prędkości internetu dla obecnych klientów do blisko 150 Mb/s i wprowadzenie Boosterów WiFi, dalsze inwestycje w rozwój światłowodowej sieci gigabitowej oraz rozwój oferty telewizyjnej, umocniły rynkową pozycję UPC zarówno w obszarze B2C, jak i B2B. Łączna liczba usług (RGU) wzrosła o 37 000 rok do roku, osiągając poziom 2 994 500.
Już pół miliona domów i firm w Polsce z modemem Connect Box od UPC

temu

Connect Box pojawił się w ofercie UPC dwa lata temu i od tamtej pory całkowicie zmienił doświadczenie korzystania z Internetu. Modem zyskał uznanie już ponad 500 tys. abonentów spośród ponad milionowej bazy klientów Internetu UPC Polska. To nowoczesne urządzenie, pełniące też funkcję routera, zapewnia szybkie i niezawodne połączenie z Internetem w całym domu.
Zwycięzca UPC Digital Imagination Challenge zmienia branżę medyczną

temu

Coraz częściej młodzi ludzie robią użytek z możliwości, jakie daje internet i projektują rozwiązania dla wyzwań współczesnego świata. Innowatorzy społeczni mają szansę zaistnieć i zyskać finansowanie swoich projektów dzięki dużemu partnerowi. Nieczęsto jednak korporacje wspierają inicjatywy społeczne. Inaczej było w UPC Digital Imagination Challenge. Mimo, że program organizowała globalna firma, uczestnicy mierzyli się z wyzwaniami rzeczywistości, w której żyje każdy z nas. Zwycięzca programu – FindAir, już jesienią tego roku wprowadzi na rynek swoje inteligentne urządzenie dla astmatyków, które pozwoli im jeszcze lepiej kontrolować swoją chorobę.