Frans-Willem de Kloet jednym z 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki
Frans-Willem de Kloet jednym z 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki

Frans-Willem de Kloet jednym z 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki

Opublikowany

Prezes UPC Polska Frans-Willem de Kloet znalazł się w rankingu 50 najbardziej wpływowych osób polskiej gospodarki „Dziennika Gazety Prawnej”.
Miejsce na liście to kolejny przykład rosnącej rozpoznawalności Fransa-Willema w mediach i znaczenia naszych inwestycji w zwiększanie zasięgu sieci – zarówno dzięki rozwojowi infrastruktury, jak i podpisaniu umowy przedwstępnej o przejęciu Multimedia Polska, trzeciego gracza na rynku kablowym w Polsce.  „Prezes UPC przejął stery firmy w kwietniu 2016 r. i szybko zapowiedział wielkie inwestycje w infrastrukturę (…) Kilka miesięcy później zaskoczył rynek decyzją o przejęciu Multimediów, czyli swojego głównego konkurenta, za ok. 3 mld zł. O tej transakcji na rynku mówiło się od lat” – komentują autorzy rankingu. Podkreślają, że pod względem wielkości wydatków na inwestycje największy w Polsce operator kablowy zostawił już w tyle konkurencję.
Na rozdrobnionym polskim rynku kablowym fuzje i przejęcia są niezbędne, by budować skalę odpowiednią do zapewnienia klientom najlepszych usług. Podobne znaczenie ma rozbudowa i modernizacja sieci, która sprawia, że UPC obejmuje swoim zasięgiem już ponad 3 mln gospodarstw domowych i może zaoferować innowacyjne usługi, jak Telewizję Cyfrową z ponad 100 kanałami w jakości HD oraz internet o szybkości do 250 Mb/s.
Na tegorocznej liście najbardziej wpływowych znajdziemy zarówno wicepremiera Mateusza Morawieckiego jak i Donalda Trumpa czy Marka Zuckerberga. Są tu też m.in. prezes UOKiK Marek Niechciał, minister cyfryzacji Anna Streżyńska, ale także Robert i Anna Lewandowscy.
Media po raz kolejny doceniają wkład Fransa-Wilema de Kloet w rozwój polskiej gospodarki. W styczniu prezes UPC został zwycięzcą w kategorii „Infrastruktura” rankingu „Gracze Roku 2017” miesięcznika „Forbes”

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.