Startup, który w 2016 roku skupił największą uwagę mediów internetowych zostanie wyróżniony przez UPC Biznes podczas gali programu Think Big dla przedsiębiorców
Startup, który w 2016 roku skupił największą uwagę mediów internetowych zostanie wyróżniony przez UPC Biznes podczas gali programu Think Big dla przedsiębiorców

Startup, który w 2016 roku skupił największą uwagę mediów internetowych zostanie wyróżniony przez UPC Biznes podczas gali programu Think Big dla przedsiębiorców

Opublikowany

BIG 6, czyli polskie startupy, które podbiły Internet w 2016 roku – to ranking, organizowany po raz pierwszy przez UPC Biznes. Tytułową BIG 6 wytypowali jurorzy programu Think Big, zaś o wyborze najlepszego startupu zadecydują Internauci. Nagroda dla startupu, który przyciągał największą uwagę mediów i Internautów w mijającym roku zostanie przyznana w marcu 2017, podczas Wielkiego Finału IV edycji programu Think Big UPC Biznes.

– UPC Biznes od wielu lat wspiera i inspiruje młodych przedsiębiorców do odważnego przekraczania granic. Wierzymy, że młode firmy oferujące innowacyjne rozwiązania są ważnym źródłem i motorem zmian gospodarki cyfrowej. Dlatego z dumą mogę powiedzieć, że Liberty Global, właściciel UPC Polska, w ciągu ostatnich 7 lat zainwestowało ponad 150 mln dolarów w rozwój starupów. Rankingiem BIG 6 chcemy docenić firmy, które dzięki innowacyjności, pasji, skutecznemu zaangażowaniu i silnemu przywództwu osiągnęły już biznesowy i wizerunkowy sukces, o czym świadczy także obecność w mediach i internecie. Są to swoiste, bardzo istotne detektory trendów, których uwaga może okazać się kluczowa w procesie pozyskania klientów i dalszego rozwoju biznesu. BIG 6 to ranking, w którym doceniamy kreatywność przedsiębiorców nowego pokolenia, a także wyróżniamy ich umiejętność skutecznego zaprezentowania światu swojego rozwiązania i budowy rozpoznawalnej marki 

– mówi Agnieszka Zawistowska, dyrektor UPC Biznes

Wśród nominowanych do pierwszego rankingu BIG 6 znaleźli się:
  1. Brand 24 –  najpopularniejsze w Polsce narzędzie monitoringu Internetu i Social Media, które pozwala poznać opinie na temat firmy. Brand24 oferuje błyskawiczny dostęp do miliardów polskojęzycznych wzmianek zarówno z mediów społecznościowych, jak i klasycznego Internetu (fora, blogi, serwisy informacyjne i wiele innych).
  2. DocPlanner – jedną z największych na świecie platform usług medycznych, która w Polsce działa pod marką ZnanyLekarz.pl i rozwija podobne serwisy w 25 krajach na świecie.
  3. Growbots- Polsko-amerykański startup zajmujący się tworzeniem i dostarczaniem narzędzi do automatyzacji procesu sprzedaży, który w zeszłym roku dostał się do jednego z największych akceleratorów biznesu na świecie.
  4. HealthUp- spółka zajmująca się tworzeniem MySpiroo – małego, lekkiego i przenośnego spirometra, który będzie połączony bezprzewodowo z dedykowaną aplikacją na smartfon. Proste w obsłudze urządzenie umożliwia chorym stałe monitorowanie funkcji układu oddechowego.
  5. iTaxi – największa w Polsce platforma łącząca pasażera z licencjonowanymi taksówkarzami, która może poważnie zamieszać na rynku i rzucić wyzwane Uberowi. Taksówki można zamówić w wygodny sposób za pomocą intuicyjnej aplikacji, online bądź telefonicznie.
  6. LiveChat- to polskie, innowacyjne narzędzie służące do sprzedaży, konsultingu i obsługi klientów na stronie internetowej, które zrewolucjonizowało komunikację w e-commerce
Od 27. grudnia do końca lutego na stronie thinkbig.upc.pl/BIG6 można zagłosować na swojego faworyta. Organizator rankingu ufunduje nagrodę w postaci pakietu 12 m-cy superszybkiego Internetu 600/60 Mb/s od UPC Biznes, dla Internauty, który w najbardziej kreatywny sposób uzasadni swój wybór. Zwycięzca głosowania – najlepszy z tytułowej BIG6 – zostanie wyróżniony statuetką oraz otrzyma tytuł ‘Startupu, który wstrząsnął Internetem w 2016 r.’ Nagroda zostanie przyznana przez UPC Biznes podczas Finału 4. edycji programu Think Big  w marcu 2017.
Za wyróżnieniem stoi przesłanie programu THINK BIG, realizowanego przez UPC Biznes. Nabór do konkursu, adresowanego do mikro i małych przedsiębiorców z ambicjami globalnej ekspansji swojego biznesu, rozwijających firmę w oparciu o nowoczesne technologie, odbywa się w tym roku już po raz czwarty. Przedsiębiorcy z całej Polski mogli do 22 grudnia zgłosić się do udziału w programie UPC Biznes, który uhonoruje najlepsze pomysły na rozwój działalności podpisaniem porozumienia o współpracy i nagrodą pieniężną w wysokości 10.000 euro. Równolegle zostanie także nagroda Jury w wysokości 10.000 Euro.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.