Bardzo ważna informacja dla klientów UPC
Bardzo ważna informacja dla klientów UPC

Bardzo ważna informacja dla klientów UPC

Opublikowany

Dziś (18 grudnia) na skrzynki mailowe niektórych Klientów UPC mogła trafić korespondencja wysyłana przez przestępców podszywających się pod UPC Polska, zawierająca złośliwe oprogramowanie. Temat wiadomości to: „UPC – wystawiono nowy rachunek”.

Wiadomość nie zawiera treści lecz jedynie załącznik w formacie DOC o tytule: nowy rachunek [tutaj losowy numer].doc, którego uruchomienie grozi zainfekowaniem komputera. UPC NIE JEST nadawcą tej wiadomości. Jeśli odebrałeś taką wiadomość, nie otwieraj załącznika. Prosimy o niezwłoczne wykasowanie takiej wiadomości. Jeśli załącznik został otworzony na komputerze, na którym są uruchomione makra, to jak najszybciej należy odłączyć komputer od sieci i udać się po pomoc do specjalistów.

Pragniemy przypomnieć, że UPC Polska NIGDY NIE WYSYŁA WIADOMOŚCI BEZ TREŚCI I Z ZAŁĄCZNIKAMI W FORMACIE DOC/RAR.

Dokument DOC załączony do wiadomości zawiera makro. Jeśli zostanie ono uruchomione, pobiera z internetu kolejny plik, tym razem wykonywalny i uruchamia go na komputerze. Pobierany plik jest niebezpiecznym koniem trojańskim.
Szczegóły złośliwej wiadomości (zrzut ekranu poniżej):
screen.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.