Minister Anna Streżyńska zaprasza do udziału w Godzinie Kodowania!
Minister Anna Streżyńska zaprasza do udziału w Godzinie Kodowania!

Minister Anna Streżyńska zaprasza do udziału w Godzinie Kodowania!

Opublikowany

Inicjatywa Godziny Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week), z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. Godzina Kodowania to pierwszy krok do świata nowych technologii, do wiedzy o tym, czym jest prawdziwa informatyka i jak tworzyć nowe aplikacje. To możliwość przeżycia przygody z programowaniem w czasie zaledwie 60 minut.

W 2015 roku Tydzień Informatyki w USA przypada na 7-13 grudnia i w tym czasie w wielu krajach na świecie propaguje się naukę kodowania, również w Polsce.
W tym roku do Godziny Kodowania włączyło się wiele organizacji, również Koalicja Dojrz@łość w sieci, której UPC jest założycielem, czy Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, którego jesteśmy członkiem. Wszyscy gorąco zachęcamy, by promowali szeroko tę inicjatywę i zaczęli kodować.
Do projektu przyłączyła się również administracja publiczna a Minister Cyfryzacji, Anna Streżyńska wystosowała na prośbę Koalicji Dojrz@łość w sieci zaproszenie do udziału w Godzinie Kodowania, zachęcając do rozwijania kompetencji programowania nie tylko dzieci, ale również dorosłych i starszych Polaków.
UPC w ramach promocji kodowania zorganizowało w Warszawie wraz z Foundation for Strategic Competence Development warsztaty DigiKids dla dzieci z Domu Dziecka na Kole oraz pociech pracowników warszawskiego biura firmy.
W Godzinie Kodowania wzięło dotychczas udział ponad 130 milionów uczestników z całego świata. W Polsce również cieszy się ogromnym powodzeniem. Od grudnia 2014 stronę Godziny Kodowania odwiedziło 255 406 osób z Polski. Na ponad 200 krajów biorących udział w projekcie, nasz kraj plasuje się na miejscach od 10 do 16 (poza miesiącami wakacyjnymi). Liczymy, że dzięki zaangażowaniu ogromnej liczby organizacji, firm i urzędów, w 2015 roku pobijemy dotychczasowe rekordy!
Na stronie Godziny Kodowania udostępnione są łamigłówki oraz scenariusze konkretnych ćwiczeń.
Ponadto w tygodniu 7-11 grudnia organizowanych jest szereg inicjatyw, które przybliżą uczestnikom, czym jest kodowanie. Wszystkie informacje na ten temat znajdziecie TUTAJ.
Co ważne w Godzinie Kodowania można uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu! Zachęcamy, by uczyć się kodowania będąc w szkole lub na uczelni, w miejscu pracy, w domu lub w dowolnym innym miejscu. Zapraszamy do nauki kodowania również dorosłych – to niepowtarzalna okazja by nabyć nowe umiejętności i lepiej zrozumieć świat nowych technologii. Wystarczy godzina i dostęp do Internetu! Każdy powinien spróbować kodowania.
Lider Cyfryzacji, Włodzimierz Marciński i wszyscy członkowie Koalicji Dojrz@łość w sieci oraz SPRUC życzą powodzenia w nauce kodowania, a przede wszystkim dobrej zabawy!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

Internet UPC przyspiesza do 600 Mb/s

Nowa oferta dla firm od UPC Biznes z superszybkim Internetem – pobieranie danych do 600 Mb/s, wysyłanie do  30 Mb/s.