Kosogłos. Część 2 w kinach, a w UPC NA ŻĄDANIE poprzednie odsłony cyklu
Kosogłos. Część 2 w kinach, a w UPC NA ŻĄDANIE poprzednie odsłony cyklu

Kosogłos. Część 2 w kinach, a w UPC NA ŻĄDANIE poprzednie odsłony cyklu

Opublikowany

Czy Katniss Everdeen pokona system, reprezentowany przez Kapitol? Na kogo może liczyć w tej najważniejszej walce? W kinach już obejrzeć można „Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 2”. Jeśli chcecie przypomnieć sobie wcześniejsze zmagania niezwyciężonej dziewczyny z Dystryktu 12., zapraszamy do UPC NA ŻĄDANIE.

„Igrzyska Śmierci” to doskonale skonstruowana opowieść o walce z reżimem, stworzona przez Suzanne Collins. Choć seria książek i ich filmowych adaptacji kierowana jest do młodzieży, to poruszane problemy są jak najbardziej „dorosłe”, poważne i uniwersalne. Oto bowiem w totalitarnym państwie Panem, powstałym na gruzach Stanów Zjednoczonych, rządzi niepodzielnie prezydent Snow, zasiadający w Kapitolu, wyspie dobrobytu, otoczonym trzynastoma dystryktami. Mieszkańcy dystryktów raz w roku zmuszeni są wybrać spośród siebie dwie osoby w wieku 12-18 lat, które na specjalnej arenie stoczą walkę na śmierć i życie. Zwycięzca może być tylko jeden. Jedną z zawodniczek z Dystryktu 12. zostaje Katniss Everdeen (laureatka Oscara Jennifer Lawrence), która zgłasza się w zastępstwie za swoją młodszą siostrę.
Katniss posiada umiejętności i cechy charakteru, które sprawią, że tegoroczne igrzyska nie będą takie, jak poprzednie. Zacznie się powolne rozmontowywanie systemu, które niechybnie musi doprowadzić do rewolucji.
Jeśli nie widzieliście trzech pierwszych części sagi, obejrzyjcie je koniecznie na UPC NA ŻĄDANIE przed wyprawą do kina. To filmy dla każdego, kto ceni dobre aktorstwo (w filmach zagrały gwiazdy, m.in. Donald Sutherland, Julianne Moore, Woody Harrelson czy Philip Seymour Hoffman), wartką akcję i niebanalne przesłanie.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.