Liberty Global ogłosiło wyniki za trzeci kwartał 2015 roku
Liberty Global ogłosiło wyniki za trzeci kwartał 2015 roku

Liberty Global ogłosiło wyniki za trzeci kwartał 2015 roku

Opublikowany

UPC Polska zwiększa inwestycje, liczbę cyfrowych usług i nowych treści dostępnych dla klientów

Warszawa, 6 listopada 2015 r.: UPC Polska, lider innowacyjnych usług cyfrowych, konsekwentnie zwiększało w trzecim kwartale 2015 roku sprzedaż usług cyfrowych. Na koniec września 2015 r. UPC Polska miało 1 415 600 klientów, którzy korzystali z 2 784 100 usług (RGU*). Operator rozpoczął świadczenie usług w nowych miastach i wprowadził nowe kanały do oferty telewizyjnej, w tym aż 11 w jakości HD.

Kluczowe wydarzenia III kwartału 2015 roku:

  • UPC buduje sieć w nowych miejscowościach i rozpoczęło świadczenie usług w Rzeszowie;
  • O 19 400 wzrosła liczba sprzedanych usług (RGU) telewizji cyfrowej, internetu i telefonii;
  • UPC ruszyło z przełomową, elastyczną ofertą, wspartą kampanią marketingową
  • UPC rozbudowało ofertę Telewizji Cyfrowej UPC, wprowadzając aż 11 nowych kanałów w jakości HD, m.in. nSport+ HD i Paramount HD

Usługi cyfrowe UPC

Liczba klientów internetu szerokopasmowego zwiększyła się w ciągu ostatnich trzech miesięcy o 8 800 do poziomu 1 019 500, telewizji cyfrowej do poziomu 936 400, czyli o 10 900 w porównaniu do stanu na koniec II kwartału 2015 r., a liczba klientów telefonii wzrosła o 9 100, do poziomu 578 400. Wraz z wzrostem liczby klientów Telewizji Cyfrowej UPC, zmniejsza się też liczba osób korzystających z telewizji analogowej, która wyniosła na koniec III kwartału 249 700. Łącznie, liczba usług zwiększyła się na koniec III kwartału do poziomu 2 784 100, co oznacza wzrost o 19 400, a liczba klientów wyniosła 1 415 600.
Dzięki stałym inwestycjom w rozwój nowoczesnej sieci szerokopasmowej, odsetek klientów korzystających z dostępu do internetu o szybkości 30 Mb/s i wyższej wzrósł do 87 proc., a potrójną usługę wybrało już 36 proc. klientów.

Więcej miejscowości w zasięgu

UPC Polska konsekwentnie zwiększa zasięg swojej nowoczesnej sieci – w trzecim kwartale 2015 r. już ponad 2,8 mln gospodarstw domowych znalazło się w zasięgu usług UPC, w tym internetu o prędkości do 250 Mb/s. Od początku roku liczba gospodarstw domowych w zasięgu wzrosła o 84 400.
Rok 2015 stoi pod znakiem znaczących inwestycji w budowę infrastruktury w nowych lokalizacjach. Po Płocku, gdzie oferta UPC dostępna jest od maja, w III kwartale operator rozpoczął świadczenie usług także w Rzeszowie i przygotował infrastrukturę do świadczenia usług w Tarnowie, Głogowie i Nowym Sączu. Jednocześnie UPC realizuje konsolidację rozdrobnionego rynku kablowego w Polsce poprzez przejmowanie innych spółek – dzięki temu usługi UPC dotarły też do mieszkańców Bolesławca w woj. dolnośląskim.

Rośnie jakość cyfrowej rozrywki – bogatsza oferta kanałów

W III kwartale 2015 roku UPC zwiększyło ofertę dla klientów, włączając wiele nowych kanałów, w tym nSport+ HD, Paramount HD, Comedy Central HD, Nick Jr., MiniMini+ HD, teleTOON+ HD, Power TV HD, PULS 2 HD i Stars.TV HD oraz Romance TV. Łącznie na koniec III kwartału oferta liczyła 166 kanałów cyfrowej jakości, w tym aż 72 w HD. Klienci telewizji cyfrowej mają też dostęp do pakietów dodatkowych, m.in. Canal+ i HBO, oraz do bibliotek MyPrime Filmy i Seriale oraz UPC NA ŻADANIE. Pragnąc, aby klienci UPC mogli korzystać z telewizji najwyższej jakości obrazu i dźwięku, UPC Polska przeprowadziła w III kwartale szeroko zakrojoną akcję bezpłatnej wymiany dekoderów SD na nowoczesne dekodery HD.

Elastyczność w wyborze usług

Pod koniec sierpnia UPC Polska ruszyło z przełomową ofertą, która odpowiada na potrzeby klientów pragnących większej elastyczności i swobody w doborze i korzystaniu z usług. Teraz klient UPC może wybrać usługi w dowolnej konfiguracji, w tym dowolne usługi pojedyncze. Jeśli jednak zdecyduje się na pakiet, czyli kombinację dwóch lub trzech usług, będzie miał do końca roku dodatkowo bezpłatny dostęp do internetu o szybkości do 250 Mb/s oraz telewizji Max HD. Promocja dotyczy też tych klientów, którzy zdecydują się od razu kupić paczkę z dostępem do internetu o najwyższej szybkości 250 Mb/s i najbogatszym pakietem telewizyjnym Max HD – w prezencie otrzymają oni przez cztery miesiące usługi za złotówkę. Nowa oferta oznacza też podniesienie prędkości internetu w podstawowej ofercie z 10 Mb/s do 30 Mb/s, a prędkości 60 Mb/s do 120 Mb/s.

Platforma Horizon w finale konkursu „Dobry Wzór”

UPC Polska dba też o to, by usługi były dla klienta także przyjazne i intuicyjne w obsłudze. Dzięki temu sztandarowy produkt UPC – Platforma Horizon – znalazła się w finale konkursu „Dobry Wzór” i jest prezentowana do końca listopada na wystawie „DOBRY WZÓR 2015” w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.
* RGU – Revenue Generating Unit – liczba sprzedanych usług

UPC Polska jest liderem cyfrowych usług kablowych: telewizji, szerokopasmowego Internetu i telefonii dla klientów indywidualnych i biznesowych. Łączymy ludzi z cyfrowym światem, ułatwiając korzystanie z jego nieograniczonego potencjału oraz wyznaczamy nowe trendy na rynku, dzięki wdrażaniu najlepszych, światowych technologii. Na koniec trzeciego kwartału 2015 r. z usług UPC Polska korzystało 1 415 600 abonentów, w tym 936 400 z telewizji cyfrowej, 249 700 z telewizji analogowej, 1 019 500 z szerokopasmowego internetu i 578 400 z telefonii. W zasięgu najnowszej generacji szerokopasmowych sieci UPC w standardzie DOCSIS 3.0 znajduje się ponad 2,8 mln gospodarstw domowych, w ponad 100 miastach w Polsce. UPC Polska jest częścią Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB, LBTYK). Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.upc.pl

Liberty Global jest największym międzynarodowym operatorem telewizji kablowej, obecnym w 14 krajach. Liberty Global łączy ludzi z cyfrowym światem, umożliwiając im odkrywanie jego nieograniczonych możliwości. Usługi Libery Global, wyznaczająca rynkowe trendy, są świadczone dzięki sieciom nowej generacji oraz innowacyjnym platformom technologicznym, które łączą ponad 27 mln klientów, korzystających z 57 mln usług: telewizji, szerokopasmowego Internetu i telefonii (dane na 30 września 2015 r.). Dodatkowo, na koniec września 2015 r. roku Liberty Global obsługiwało 5 milionów klientów usług mobilnych oraz oferowało usługi WiFi w sześciu milionach miejsc dostępu.

Marki konsumenckie, należące do Liberty Global to Virgin Media, Ziggo, Unitymedia, Telenet, UPC, VTR i Liberty. Działalność operacyjna obejmuje również Liberty Global Business Services oraz fundusz inwestycyjny Liberty Global Ventures.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

LG-Earnings-Release-Q3-15-FINAL.pdf

pdf | 1,46 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.