Znamy półfinalistów UPC Digital Art
Znamy półfinalistów UPC Digital Art

Znamy półfinalistów UPC Digital Art

Opublikowany

Pierwsze wyniki konkursu dla artystów wykorzystujących technologie cyfrowe – UPC Digital Art

Dobiegł końca pierwszy etap konkursu UPC Digital Art organizowanego przez UPC Polska,  dostawcę innowacyjnych usług cyfrowych. Spośród nadesłanych portfolio do finału zostało wybranych 15 twórców. Każdy z nich ma szansę na wygraną w wysokości 20 000 złotych oraz premierę swojej pracy na Sundance Channel. Wcześniej podczas zamkniętych warsztatów z Jurorami i Mentorami akcji, finaliści będą mieli szansę na indywidualne konsultacje z zakresu grafiki, muzyki i animacji. Wspierać ich będą m.in. Radzimir Dębski „JIMEK”, Jakub Koźniewski czy Andrzej Pągowski.
UPC Digital Art to konkurs dedykowany artystom wykorzystującym w swoich projektach technologie cyfrowe, w tym m.in.: ilustratorzy, twórcy animacji i muzyki. Nadrzędnym celem projektu jest stworzenie pierwszego przeglądu polskiej sceny digital artowej.
Finaliści konkursu UPC Digital Art zobowiązani są do przygotowania 30 sekundowej animacji, pokazującej wybrany proces działania np. zjawisko fizyczne, proces mechaniczny, społeczny. Liczy się innowacyjne podejście. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do wykorzystania szerokiej gamy technik analogowych i cyfrowych. Podstawowym kryterium oceny prac będzie kreatywne rozwinięcie i zinterpretowanie hasła  #ToFajnieDziala.
Wcześniej artyści będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych pod okiem mentorów takich jak Radzimir Dębski „JIMEK”- polski kompozytor muzyki filmowej i rozrywkowej, dyrygent i producent muzyczny, Jakub Koźniewski – designer nowych mediów, Andrzej Pągowski – artysta, grafik, Kamil Dąbkowski –  ekspert w zakresie animacji, należący do zespołu studia Platige Image, Paweł Janicki – artysta, autor muzyczny, producent, Konrad Jerin – redaktor naczelny F5, Malwina Konopacka – ilustratorka, projektantka. Twórcy zwycięskiej animacji zdobędą 20.000 złotych, a ich dzieło będzie miało swoją premierę na kanale Sundance Channel.
Nagrody zostaną wręczone podczas gali finałowej, która zaplanowana jest na koniec października.
Kolejne informacje na temat konkursu będą publikowane na kanałach social media z hashtagiem #ToFajnieDziala i #upcDigitalArt Szczegóły nt. konkursu: www.fpiec.pl/feed/upc
Organizator: UPC Polska
Partner kreatywny: F5 – Trendy Rynku i Kultury
Partnerzy: Facebook, Platige Image, Sundance Channel

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

UPC stawia na jakość – wielka wymiana dekoderów SD

Klienci UPC Polska, którzy korzystają z dekoderów SD, mogą je teraz bezpłatnie wymienić na nowoczesne dekodery HD, zapewniające dostęp do telewizji o najwyższej jakości obrazu i dźwięku.