Jak dbasz o swoje bezpieczeństwo w sieci?
Jak dbasz o swoje bezpieczeństwo w sieci?

Jak dbasz o swoje bezpieczeństwo w sieci?

Opublikowany

Każdego dnia korzystając z internetu wykonujemy wiele automatycznych czynności. Często nie zastanawiamy się, czy i jaki wpływ mają na poziom naszego bezpieczeństwa w sieci. Oczekujemy od dostawców sprzętu, usług i narzędzi by chronili nas przed niewłaściwymi zdarzeniami i treściami ale powinniśmy pamiętać, że w bardzo dużym stopniu sami mamy wpływ na to co nas w sieci spotyka.

Rozpoczynamy serię artykułów, w których podzielimy się podstawową ale bardzo cenną wiedzą o tym, jak każdy internauta dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci chroniąc swoje dane, pliki itp.
302-upc-201508-bezpieczenstwo-w-sieci-750x200-2.jpg

Krok 1. Hasła

Silne hasło jest jednym z najlepszych i najprostszych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa Twoich danych w sieci. Dzięki niemu ochronisz zawartość swoich komputerów, telefonów, kont e-mail czy kont bankowych.

Pamiętaj, że poziom bezpieczeństwa Twoich haseł zależy wyłącznie od Ciebie.

Dlatego:
  • Jeśli korzystasz z Wi-Fi zawsze zmieniaj hasło fabryczne nadane przez producenta modemu. Zobacz instrukcję, jak zmienić hasło tutaj.
  • Zabezpieczaj silnym hasłem dostęp do swojego komputera i urządzeń mobilnych – telefonu, tabletu.
  • Zabezpieczaj silnym hasłem dostęp do swoich kont internetowych (e-mail, bankowe, portale społecznościowe).
  • Nie używaj tego samego hasła w więcej niż jednym serwisie.
Aby dowiedzieć się, jak powinno wyglądać silne hasło kliknij tutaj.
Niebawem przedstawimy kolejne zasady dotyczące bezpieczeństwa w sieci, których powinien przestrzegać każdy internauta.
O bezpieczeństwie w sieci więcej możesz dowiedzieć się tutaj.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy w UPC

temu

Dążąc do stałego podnoszenia satysfakcji klientów, UPC Polska wzbogaca swoją najlepszą na rynku ofertę sportową, wprowadzając programy Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz cztery serwisy pay-per-view Polsat Sport Premium. To jedyne kanały, w których będzie można oglądać wszystkie rozgrywki najlepszych klubów piłkarskich w ramach Ligi Mistrzów UEFA na żywo oraz spotkania Ligi Europy UEFA.
Rozwój oferty internetowej i inwestycje w sieć gigabitową napędzają wzrost i zwiększają satysfakcję klientów

temu

Podniesienie średniej prędkości internetu dla obecnych klientów do blisko 150 Mb/s i wprowadzenie Boosterów WiFi, dalsze inwestycje w rozwój światłowodowej sieci gigabitowej oraz rozwój oferty telewizyjnej, umocniły rynkową pozycję UPC zarówno w obszarze B2C, jak i B2B. Łączna liczba usług (RGU) wzrosła o 37 000 rok do roku, osiągając poziom 2 994 500.
Już pół miliona domów i firm w Polsce z modemem Connect Box od UPC

temu

Connect Box pojawił się w ofercie UPC dwa lata temu i od tamtej pory całkowicie zmienił doświadczenie korzystania z Internetu. Modem zyskał uznanie już ponad 500 tys. abonentów spośród ponad milionowej bazy klientów Internetu UPC Polska. To nowoczesne urządzenie, pełniące też funkcję routera, zapewnia szybkie i niezawodne połączenie z Internetem w całym domu.
Zwycięzca UPC Digital Imagination Challenge zmienia branżę medyczną

temu

Coraz częściej młodzi ludzie robią użytek z możliwości, jakie daje internet i projektują rozwiązania dla wyzwań współczesnego świata. Innowatorzy społeczni mają szansę zaistnieć i zyskać finansowanie swoich projektów dzięki dużemu partnerowi. Nieczęsto jednak korporacje wspierają inicjatywy społeczne. Inaczej było w UPC Digital Imagination Challenge. Mimo, że program organizowała globalna firma, uczestnicy mierzyli się z wyzwaniami rzeczywistości, w której żyje każdy z nas. Zwycięzca programu – FindAir, już jesienią tego roku wprowadzi na rynek swoje inteligentne urządzenie dla astmatyków, które pozwoli im jeszcze lepiej kontrolować swoją chorobę.