Jak dbasz o swoje bezpieczeństwo w sieci?
Jak dbasz o swoje bezpieczeństwo w sieci?

Jak dbasz o swoje bezpieczeństwo w sieci?

Opublikowany

Każdego dnia korzystając z internetu wykonujemy wiele automatycznych czynności. Często nie zastanawiamy się, czy i jaki wpływ mają na poziom naszego bezpieczeństwa w sieci. Oczekujemy od dostawców sprzętu, usług i narzędzi by chronili nas przed niewłaściwymi zdarzeniami i treściami ale powinniśmy pamiętać, że w bardzo dużym stopniu sami mamy wpływ na to co nas w sieci spotyka.

Rozpoczynamy serię artykułów, w których podzielimy się podstawową ale bardzo cenną wiedzą o tym, jak każdy internauta dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci chroniąc swoje dane, pliki itp.
302-upc-201508-bezpieczenstwo-w-sieci-750x200-2.jpg

Krok 1. Hasła

Silne hasło jest jednym z najlepszych i najprostszych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa Twoich danych w sieci. Dzięki niemu ochronisz zawartość swoich komputerów, telefonów, kont e-mail czy kont bankowych.

Pamiętaj, że poziom bezpieczeństwa Twoich haseł zależy wyłącznie od Ciebie.

Dlatego:
  • Jeśli korzystasz z Wi-Fi zawsze zmieniaj hasło fabryczne nadane przez producenta modemu. Zobacz instrukcję, jak zmienić hasło tutaj.
  • Zabezpieczaj silnym hasłem dostęp do swojego komputera i urządzeń mobilnych – telefonu, tabletu.
  • Zabezpieczaj silnym hasłem dostęp do swoich kont internetowych (e-mail, bankowe, portale społecznościowe).
  • Nie używaj tego samego hasła w więcej niż jednym serwisie.
Aby dowiedzieć się, jak powinno wyglądać silne hasło kliknij tutaj.
Niebawem przedstawimy kolejne zasady dotyczące bezpieczeństwa w sieci, których powinien przestrzegać każdy internauta.
O bezpieczeństwie w sieci więcej możesz dowiedzieć się tutaj.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

UPC rusza z ofertą dla studentów

Szerokopasmowy dostęp do internetu jest dziś niezbędnym narzędziem wszystkich studentów. To właśnie dlatego UPC wprowadza od dziś specjalną promocję skierowaną właśnie do nich.