UPC Digital Art – jak to działa?
UPC Digital Art – jak to działa?

UPC Digital Art – jak to działa?

Opublikowany

Ruszył UPC Digital Art – pierwszy konkurs UPC dla artystów wykorzystujących technologie cyfrowe.

Konkurs jest organizowany przez UPC Polska. Projekt ma za zadanie wspierać młodych kreatywnych, wykorzystujących w swoich projektach technologie cyfrowe.
Konkurs skierowany jest do artystów, którzy tworzą sztukę nowych mediów: ilustratorów, twórców muzyki i animacji.

Na czym więc polega zadanie konkursowe?

Na przygotowaniu 30-sekundowej animacji, pokazującej wybrany proces działania – np. zjawisko fizyczne, proces mechaniczny lub społeczny.
Przede wszystkim liczy się innowacyjne podejście do jego zilustrowania. Dlatego uczestnicy konkursu zobowiązani są do wykorzystania szerokiej gamy dostępnych technik analogowych i cyfrowych. Jakich? Np. druku 3D, mappingu 3D, modelowania, papieru, kodowania generatywnego itd.
Podstawowym kryterium oceny prac będzie kreatywne rozwinięcie i zinterpretowanie hasła ’To fajnie działa’.
Zgłosić mogą się zarówno pojedyncze osoby, jak i zespoły – np. ilustrator i muzyk. Twórcy zwycięskiej animacji zdobędą 20 tysięcy złotych. A ponieważ celem projektu jest promocja artystów nowych mediów oraz stworzenie pierwszego przeglądu polskiej sceny digital art, zwycięzcy mogą też liczyć na promocję swojej pracy.
Jeśli i wy chcecie dołączyć do tego projektu, w pierwszym etapie UPC Digital Art, do 16.08 nadsyłajcie zgłoszenia zawierające swoje portfolio na adres upcdigitalart@fpiec.pl.
To jednak nie koniec – w drugim etapie konkursu, który wystartuje pod koniec sierpnia, wyłonione zespoły przygotują kolejną animację. Tym razem zgodną z briefem, który opublikujemy na stronie .
Podczas tworzenia finalnego projektu, uczestnicy wezmą udział w wyjątkowych warsztatach mentorskich z udziałem między innymi Jakuba Koźniewskiego, Radzimira Dębskiego, Pawła Janickiego oraz Andrzeja Pągowskiego.
Szczegóły oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj. Zaglądajcie też tutaj, aby sprawdzić najnowsze informacje na temat konkursu i dodatkowe materiały.
Organizator konkursu: UPC Polska
Partner kreatywny: F5
Partnerzy: Facebook, Platige Image, Sundance Channel.
Prace zbierane będą do 30.09. 2015. Finałowym wydarzeniem pilotażowej odsłony UPC Digital Art będzie gala wręczenia nagród.
Uczestnikom życzymy powodzenia, a w ramach dodatkowej inspiracji kilka słów o digital arcie od jurora Pawła Janickiego.

Pierwotnie digitalność była silnie związana z samoświadomością i badaniem parametrów otoczenia i siebie – ‚digitus’, to po łacinie palec, a, najogólniej mówiąc, ‚liczenie’ nie stanowiło jakiegoś abstrakcyjnego procesu oderwanego od namacalnej rzeczywistości, lecz raczej stanowiło metodę ‚dotykania’, poznawania. Sztuka digitalna przywraca tę łączność, można powiedzieć, że wyposaża kalkulacje w ciało.W tej chwili sztuka digitalna nie ma jakiegoś ustalonego kierunku, o którym można powiedzieć, że w przyszłości okaże się dominujący. Przede wszystkim digitalność staje się oczywista w każdym możliwym znaczeniu, więc, wobec tak olbrzymiej przestrzeni zajętej przez sztukę digitalną staje się ona po prostu wewnętrznie różnorodna. Być może więc najciekawsze zjawiska w przyszłej przestrzeni sztuki digitalnej będą się wiązały z umiejętnością jej zanegowania.

A jeśli chcecie przeczytać więcej o digital arcie, zajrzyjcie tutaj – co tydzień publikujemy kolejne artykuły na temat sztuki cyfrowej.

To fajnie działa!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Digital-Art_nowelogo.png

grafika | 57,5 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

Nowy operator na mapie Rzeszowa. UPC Polska inwestuje w stolicy Podkarpacia

UPC, w ramach strategii powiększania zasięgu swoich usług, startuje z ofertą detaliczną i biznesową w Rzeszowie.