UPC Digital Art – jak to działa?
UPC Digital Art – jak to działa?

UPC Digital Art – jak to działa?

Opublikowany

Ruszył UPC Digital Art – pierwszy konkurs UPC dla artystów wykorzystujących technologie cyfrowe.

Konkurs jest organizowany przez UPC Polska. Projekt ma za zadanie wspierać młodych kreatywnych, wykorzystujących w swoich projektach technologie cyfrowe.
Konkurs skierowany jest do artystów, którzy tworzą sztukę nowych mediów: ilustratorów, twórców muzyki i animacji.

Na czym więc polega zadanie konkursowe?

Na przygotowaniu 30-sekundowej animacji, pokazującej wybrany proces działania – np. zjawisko fizyczne, proces mechaniczny lub społeczny.
Przede wszystkim liczy się innowacyjne podejście do jego zilustrowania. Dlatego uczestnicy konkursu zobowiązani są do wykorzystania szerokiej gamy dostępnych technik analogowych i cyfrowych. Jakich? Np. druku 3D, mappingu 3D, modelowania, papieru, kodowania generatywnego itd.
Podstawowym kryterium oceny prac będzie kreatywne rozwinięcie i zinterpretowanie hasła ’To fajnie działa’.
Zgłosić mogą się zarówno pojedyncze osoby, jak i zespoły – np. ilustrator i muzyk. Twórcy zwycięskiej animacji zdobędą 20 tysięcy złotych. A ponieważ celem projektu jest promocja artystów nowych mediów oraz stworzenie pierwszego przeglądu polskiej sceny digital art, zwycięzcy mogą też liczyć na promocję swojej pracy.
Jeśli i wy chcecie dołączyć do tego projektu, w pierwszym etapie UPC Digital Art, do 16.08 nadsyłajcie zgłoszenia zawierające swoje portfolio na adres upcdigitalart@fpiec.pl.
To jednak nie koniec – w drugim etapie konkursu, który wystartuje pod koniec sierpnia, wyłonione zespoły przygotują kolejną animację. Tym razem zgodną z briefem, który opublikujemy na stronie .
Podczas tworzenia finalnego projektu, uczestnicy wezmą udział w wyjątkowych warsztatach mentorskich z udziałem między innymi Jakuba Koźniewskiego, Radzimira Dębskiego, Pawła Janickiego oraz Andrzeja Pągowskiego.
Szczegóły oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj. Zaglądajcie też tutaj, aby sprawdzić najnowsze informacje na temat konkursu i dodatkowe materiały.
Organizator konkursu: UPC Polska
Partner kreatywny: F5
Partnerzy: Facebook, Platige Image, Sundance Channel.
Prace zbierane będą do 30.09. 2015. Finałowym wydarzeniem pilotażowej odsłony UPC Digital Art będzie gala wręczenia nagród.
Uczestnikom życzymy powodzenia, a w ramach dodatkowej inspiracji kilka słów o digital arcie od jurora Pawła Janickiego.

Pierwotnie digitalność była silnie związana z samoświadomością i badaniem parametrów otoczenia i siebie – ‚digitus’, to po łacinie palec, a, najogólniej mówiąc, ‚liczenie’ nie stanowiło jakiegoś abstrakcyjnego procesu oderwanego od namacalnej rzeczywistości, lecz raczej stanowiło metodę ‚dotykania’, poznawania. Sztuka digitalna przywraca tę łączność, można powiedzieć, że wyposaża kalkulacje w ciało.W tej chwili sztuka digitalna nie ma jakiegoś ustalonego kierunku, o którym można powiedzieć, że w przyszłości okaże się dominujący. Przede wszystkim digitalność staje się oczywista w każdym możliwym znaczeniu, więc, wobec tak olbrzymiej przestrzeni zajętej przez sztukę digitalną staje się ona po prostu wewnętrznie różnorodna. Być może więc najciekawsze zjawiska w przyszłej przestrzeni sztuki digitalnej będą się wiązały z umiejętnością jej zanegowania.

A jeśli chcecie przeczytać więcej o digital arcie, zajrzyjcie tutaj – co tydzień publikujemy kolejne artykuły na temat sztuki cyfrowej.

To fajnie działa!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Digital-Art_nowelogo.png

grafika | 57,5 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.