Thinktankcyfrowy.pl – inicjatywa na rzecz cyfryzacji polskiej gospodarki
Thinktankcyfrowy.pl – inicjatywa na rzecz cyfryzacji polskiej gospodarki

Thinktankcyfrowy.pl – inicjatywa na rzecz cyfryzacji polskiej gospodarki

Opublikowany

Dirlango, Facebook, Microsoft, Poczta Polska oraz UPC Polska, pod patronatem Krajowej Izby Gospodarczej, powołują Thinktankcyfrowy.pl (TTCpl) – inicjatywę mającą na celu wspieranie rozwoju innowacyjnych rozwiązań cyfrowych we wszystkich sektorach polskiej gospodarki.

Celem firm założycielskich Thinktankcyfrowy.pl jest zwiększanie konkurencyjności polskiej gospodarki i budowy nowoczesnego społeczeństwa w dynamicznie zmieniających się uwarunkowaniach gospodarki globalnej poprzez:
  •  promocję przewidywalnych i zrównoważonych warunków stymulujących cyfryzację polskiej gospodarki i rozwój innowacyjnej przedsiębiorczości;
  • wsparcie inwestycji w rozwój infrastruktury cyfrowej, treści oraz usług;
  • rozwój narzędzi i umiejętności cyfrowych.
Think-Tank-Cyfrowy-053-z-logami-300x200.jpgThink-Tank-Cyfrowy-072-z-logami-300x200.jpgThink-Tank-Cyfrowy-065-z-logami-199x300.jpgThink-Tank-Cyfrowy-064-z-logami-300x200.jpg
Thinktankcyfrowy.pl będzie inicjował dialog między biznesem, decydentami politycznymi i administracją państwową oraz dzielił się wiedzą i dobrymi praktykami. Nowo powołana platforma pozwoli na otwarty, merytoryczny i konstruktywny dialog wszystkich stron zainteresowanych trwałym rozwojem polskiej gospodarki, opartym na większym wykorzystaniu różnego rodzaju rozwiązań cyfrowych.
Pierwszym projektem realizowanym na zlecenie Thinktankcyfrowy.pl przez centrum analityczne Polityka Insight jest raport pt. „Cyfryzacja Polskiej Gospodarki”, przedstawiający aktualny stan wykorzystania potencjału cyfrowego w Polskiej gospodarce oraz związane z nim szanse i wyzwania dla biznesu.
Inauguracja inicjatywy Thinktankcyfrowy.pl odbędzie się 10 lipca 2015 roku o godz. 9:00 w kinie Iluzjon, a gośćmi honorowymi spotkania będą m.in. Michał Boni, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej oraz Tomasz Husak, szef gabinetu Elżbiety Bieńkowskiej, Komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu i MŚP.
Pati_Newsreria.jpg
Patrycja Gołos, dyrektor ds. korporacyjnych i polityki publicznej, UPC Polska:

Polska gospodarka potrzebuje nowych impulsów rozwojowych i wzrostu konkurencyjności w kontekście  wyzwań dynamicznie zmieniającej się globalnej gospodarki i rodzącego się Jednolitego Rynku Cyfrowego w Europie. Źródłem wzrostu tej konkurencyjności jest dalsza cyfryzacja polskiej gospodarki, głębsza adaptacja cyfrowych narzędzi przez firmy oraz przyswajanie umiejętności cyfrowych przez społeczeństwo. Aby sprostać tym zadaniom potrzebujemy odpowiednich warunków do dalszych inwestycji w infrastrukturę cyfrową, a także polityki konkurencji, która sprzyjać będzie budowie skali przez firmy działające i inwestujące w Polsce. Celem inicjatywy Thinktankcyfrowy.pl będzie promocja warunków, które pozwolą uwolnić ten potencjał

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Rozwój oferty internetowej i inwestycje w sieć gigabitową napędzają wzrost i zwiększają satysfakcję klientów

temu

Podniesienie średniej prędkości internetu dla obecnych klientów do blisko 150 Mb/s i wprowadzenie Boosterów WiFi, dalsze inwestycje w rozwój światłowodowej sieci gigabitowej oraz rozwój oferty telewizyjnej, umocniły rynkową pozycję UPC zarówno w obszarze B2C, jak i B2B. Łączna liczba usług (RGU) wzrosła o 37 000 rok do roku, osiągając poziom 2 994 500.
Liberty Global, właściciel UPC, zainwestował w Polsce ponad 400 milionów euro w rozwój internetu światłowodowego

temu

Jak wynika z raportu firmy konsultingowej OXERA, inwestycje największego międzynarodowego dostawcy usług telewizyjnych i szerokopasmowego internetu przekładają się na korzyści dla milionów użytkowników, biznesu i polskiej gospodarki.
Liberty Global ogłosiło wyniki za II kwartał 2016 roku

temu

UPC Polska zwiększa liczbę klientów usług cyfrowych i zapowiada znaczące inwestycje w rozwój infrastruktury
Frans-Willem de Kloet: Operatorzy sieci kablowych inwestują w innowacje

temu

Operatorzy sieci kablowych dają klientom więcej wartości niż tradycyjni operatorzy i napędzają innowacyjność gospodarki – mówi Frans-Willem de Kloet w wywiadzie opublikowanym dziś w dodatku „Liderzy Innowacji” do „Dziennika Gazety Prawnej”. Prezes przypomniał, że branża od lat inwestuje w rozwój infrastruktury i dzięki temu może zagwarantować dostęp do innowacyjnych usług najwyższej jakości.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.