Jerzy Gołębiowski w Telko.in: Liczy się tylko popyt
Jerzy Gołębiowski w Telko.in: Liczy się tylko popyt

Jerzy Gołębiowski w Telko.in: Liczy się tylko popyt

Opublikowany

UPC Polska stale buduje zasięg swojej sieci. Jesteśmy już w dużych miastach, teraz przyglądamy się miastom średniej wielkości – mówi Jerzy Gołębiowski, członek zarządu UPC Polska do spraw rozwoju biznesu w wywiadzie dla branżowego portalu Telko.in.

UPC Polska stale poszukuje możliwości rozwoju i zwiększania zasięgu swoich usług cyfrowych, w tym szerokopasmowego internetu, telewizji i telefonii. W maju do grona miast, których mieszkańcy mogą korzystać z naszych usług dołączył Płock, gdzie UPC zdecydowało się na inwestycje w rozwój sieci i przygotowuje się do świadczenia usług. „To zupełnie nowa inwestycja. Przeanalizowaliśmy sytuację na tym rynku i uznaliśmy, że warto wejść. Wybudowaliśmy nową sieć i chcemy sprzedawać w niej usługi” – tłumaczy Jerzy Gołębiowski w wywiadzie. I dodaje, że UPC od początku tak się rozwijało, poczynając od Gdańska przez kolejne miasta do aktualnego zasięgu sieci. „Rzeczywiście jednak w ciągu ostatnich paru lat rozwijaliśmy sieć i usługi głównie w miastach, w których już działaliśmy. Przede wszystkim poprzez monitoring inwestycji deweloperskich i budowanie sieci w nowych budynkach mieszkaniowych”.
JG-2-214x300.jpg
A ile nowych miast mamy teraz na widoku? „Dużo” – przyznaje Jerzy Gołębiowski. „Sieć UPC jest dzisiaj w ośmiu największych miastach. Przyglądamy się teraz miastom średniej wielkości. W wielu z nich działają inni operatorzy, ale często z siecią i usługami innej, niż nasza jakości. Zakładamy, że z naszą platformą technologiczną i ofertą możemy skutecznie walczyć o takie rynki. Analizujemy potencjalny popyt na nasze usługi, które – co nie jest tajemnicą – mają charakter premium” – dodaje.
Cały wywiad przeczytacie na Telko.in

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

Newsroom na weekend: Sztuka nowych mediów

Sztuka nowych mediów: jak to się zaczęło?