Ramiro Lafarga dla „Rz”: Przyspieszamy tempo inwestycji
Ramiro Lafarga dla „Rz”: Przyspieszamy tempo inwestycji

Ramiro Lafarga dla „Rz”: Przyspieszamy tempo inwestycji

Opublikowany

- Myślę, że Polska jest otwarta na zagranicznych inwestorów, ale wciąż jest też przestrzeń do poprawy. Mówię to z perspektywy branży kablowej, w której działa tu około 500 operatorów, a dla porównania w Wielkiej Brytanii, większym na rynku – jeden. Uważam, że przyszłość naszego segmentu rynku leży właśnie w konsolidacji. Należy pozwolić różnym graczom rynkowym podążać tą ścieżką – mówi Ramiro Lafarga, prezes UPC Polska w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”.

W rozmowie z red. Urszulą Zielińską szef UPC Polska zaznacza m.in, że w Polsce potrzebna jest jeszcze większa otwartość rynku, jeszcze większe wspieranie inwestycji czy inwestorów, w tym także zdynamizowanie procesów konsolidacji branży: fuzji i przejęć. „Nadal widzimy potencjał dla przejęć. Z jednej strony szukamy biznesów wysoce rentownych, a z drugiej próbujemy dzięki zakupom różnicować paletę usług. Dla nas konsolidacja jest jednym z głównych warunków sukcesu rynkowego, więc – tak, szukamy kolejnych szans” – zaznacza Ramiro Lafarga. I dodaje: „Chcemy rozwijać się szybciej. Mamy szansę rosnąć w całej Polsce”.
Wywiad znajdziecie w „Rzeczpospolitej” i na portalu RPkom.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Rozwój oferty internetowej i inwestycje w sieć gigabitową napędzają wzrost i zwiększają satysfakcję klientów

temu

Podniesienie średniej prędkości internetu dla obecnych klientów do blisko 150 Mb/s i wprowadzenie Boosterów WiFi, dalsze inwestycje w rozwój światłowodowej sieci gigabitowej oraz rozwój oferty telewizyjnej, umocniły rynkową pozycję UPC zarówno w obszarze B2C, jak i B2B. Łączna liczba usług (RGU) wzrosła o 37 000 rok do roku, osiągając poziom 2 994 500.
Liberty Global, właściciel UPC, zainwestował w Polsce ponad 400 milionów euro w rozwój internetu światłowodowego

temu

Jak wynika z raportu firmy konsultingowej OXERA, inwestycje największego międzynarodowego dostawcy usług telewizyjnych i szerokopasmowego internetu przekładają się na korzyści dla milionów użytkowników, biznesu i polskiej gospodarki.
Liberty Global ogłosiło wyniki za II kwartał 2016 roku

temu

UPC Polska zwiększa liczbę klientów usług cyfrowych i zapowiada znaczące inwestycje w rozwój infrastruktury
Frans-Willem de Kloet: Operatorzy sieci kablowych inwestują w innowacje

temu

Operatorzy sieci kablowych dają klientom więcej wartości niż tradycyjni operatorzy i napędzają innowacyjność gospodarki – mówi Frans-Willem de Kloet w wywiadzie opublikowanym dziś w dodatku „Liderzy Innowacji” do „Dziennika Gazety Prawnej”. Prezes przypomniał, że branża od lat inwestuje w rozwój infrastruktury i dzięki temu może zagwarantować dostęp do innowacyjnych usług najwyższej jakości.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.