Kompetencje cyfrowe Polaków a rynek pracy – wyniki badania Koalicji „Dojrz@łość w sieci”
Kompetencje cyfrowe Polaków a rynek pracy – wyniki badania Koalicji „Dojrz@łość w sieci”

Kompetencje cyfrowe Polaków a rynek pracy – wyniki badania Koalicji „Dojrz@łość w sieci”

Opublikowany

Zapraszam do zapoznania się z wynikami pierwszej części badania zrealizowanego dla Koalicji „Dojrz@łość w sieci” na zlecenie UPC Polska. To już czwarte badanie przygotowane przez Koalicję a podejmujące kwestie nowych technologii, kompetencji cyfrowych Polaków i wyzwań, jakie przed nami stoją. Wyniki raportu zostały zaprezentowane uczestnikom konferencji „Europejski Rynek Cyfrowy”, która odbyła się 14 maja w Warszawie.
Przygotowany materiał oparty jest na danych opracowanych przez dr Dominika Batorskiego i przedstawia zagadnienia związane z poziomem kompetencji Polaków, także na tle Europy, w kontekście wyzwań zmieniającego się rynku pracy oraz świata nowych technologii z ostatnich dwóch lat. Pokazaliśmy perspektywę również pracodawców, którzy z jednej strony otwarcie mówią o poważnych problemach rekrutacyjnych, z drugiej zaś nie wspierają rozwoju kompetencji pracowników poprzez szkolenia, warsztaty.
Analiza przygotowana przez Koalicję była punktem wyjścia do dyskusji w ramach panelu o zatrudnieniu, który odbył się w trakcie wspomnianej konferencji, 14 maja. Uczestnicy gorąco komentowali wyniki badania i zwracali uwagę na potrzebę zmian w systemie edukacji oraz konieczność zmiany postaw Polaków, którzy nie uczą się po zakończeniu procesu edukacji formalnej.
W trakcie panelu Koalicja ogłosiła zmianę, kluczową dla jej przyszłych działań – decyzją członków koalicji teraz głównym jej celem będą działania na rzecz podnoszenia kompetencji cyfrowych Polaków, bez względu na wiek, co jest odpowiedzią na wyniki badań i zmieniającą się rzeczywiśtość.
Niebawem więcej szczegółów. Tymczasem zachęcam do obejrzenia animacji ilustrującej najważniejsze wnioski z badania:

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.