Kompetencje cyfrowe Polaków a rynek pracy – wyniki badania Koalicji „Dojrz@łość w sieci”
Kompetencje cyfrowe Polaków a rynek pracy – wyniki badania Koalicji „Dojrz@łość w sieci”

Kompetencje cyfrowe Polaków a rynek pracy – wyniki badania Koalicji „Dojrz@łość w sieci”

Opublikowany

Zapraszam do zapoznania się z wynikami pierwszej części badania zrealizowanego dla Koalicji „Dojrz@łość w sieci” na zlecenie UPC Polska. To już czwarte badanie przygotowane przez Koalicję a podejmujące kwestie nowych technologii, kompetencji cyfrowych Polaków i wyzwań, jakie przed nami stoją. Wyniki raportu zostały zaprezentowane uczestnikom konferencji „Europejski Rynek Cyfrowy”, która odbyła się 14 maja w Warszawie.
Przygotowany materiał oparty jest na danych opracowanych przez dr Dominika Batorskiego i przedstawia zagadnienia związane z poziomem kompetencji Polaków, także na tle Europy, w kontekście wyzwań zmieniającego się rynku pracy oraz świata nowych technologii z ostatnich dwóch lat. Pokazaliśmy perspektywę również pracodawców, którzy z jednej strony otwarcie mówią o poważnych problemach rekrutacyjnych, z drugiej zaś nie wspierają rozwoju kompetencji pracowników poprzez szkolenia, warsztaty.
Analiza przygotowana przez Koalicję była punktem wyjścia do dyskusji w ramach panelu o zatrudnieniu, który odbył się w trakcie wspomnianej konferencji, 14 maja. Uczestnicy gorąco komentowali wyniki badania i zwracali uwagę na potrzebę zmian w systemie edukacji oraz konieczność zmiany postaw Polaków, którzy nie uczą się po zakończeniu procesu edukacji formalnej.
W trakcie panelu Koalicja ogłosiła zmianę, kluczową dla jej przyszłych działań – decyzją członków koalicji teraz głównym jej celem będą działania na rzecz podnoszenia kompetencji cyfrowych Polaków, bez względu na wiek, co jest odpowiedzią na wyniki badań i zmieniającą się rzeczywiśtość.
Niebawem więcej szczegółów. Tymczasem zachęcam do obejrzenia animacji ilustrującej najważniejsze wnioski z badania:

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

Newsroom na weekend. 10 pytań do… Elizy Kubarskiej, reżyser „K2. Dotknąć nieba”

Już w najbliższą niedzielę o godz. 22.05, na kanale HBO Polska odbędzie się premiera filmu dokumentalnego „K2. Dotknąć nieba”. To poruszający dokument, który stawia pytania o cenę pasji, o trudne wybory, o to, co w życiu ważne. Dzięki uprzejmości HBO Polska udało nam się przeprowadzić wywiad z reżyserem filmu, Elizą Kubarską.