Analiza UKE: Szybki internet od UPC najkorzystniejszy cenowo na rynku
Analiza UKE: Szybki internet od UPC najkorzystniejszy cenowo na rynku

Analiza UKE: Szybki internet od UPC najkorzystniejszy cenowo na rynku

Opublikowany

Drugi raz z rzędu niezależny regulator rynku – Urząd Komunikacji Elektronicznej – potwierdził w opublikowanej właśnie analizie , że oferta UPC Polska jest najkorzystniejszą cenowo na rynku. Dobra cena dotyczy wszystkich oferowanych szybkości, ale najkorzystniej UPC wypada w przypadku internetu powyżej 100 Mb/s.

Wynik analizy UKE cieszy szczególnie, bo UPC jest liderem szybkości internetu w Polsce – już ponad 85 proc. klientów korzysta z łącza o szybkości co najmniej 30 Mb/s. W tej kategorii oferta UPC kosztująca średnio 60,08 zł była jedną z najkorzystniejszych, a dla szybkości 60 Mb/s i kontrakcie na 12 miesięcy była najkorzystniejsza.
Najlepiej UPC wypada w przypadku szybkości powyżej 100 Mb/s. Tu różnica między najwyższą i najniższą ceną w przypadku wyniosła 74,57 zł. Najmniej musieli zapłacić użytkownicy UPC za Internet o przepustowości do 120 Mb/s. Cena za tę usługę kupioną na 12 miesięcy wyniosła 69,08 zł. Za szybkość łącza na poziomie do 250 Mb/s i do 500 Mb/s, w umowie na dwa lata oferta konkurenta była droższa o 53,57 zł od oferty UPC o tej samej przepływności i krótszym okresie zobowiązania.
UKE_2015-300x230.jpg
UPC Polska cały czas udowadnia, że można łączyć dobrą cenę z najwyższa jakością. I nie są to czcze przechwałki. Jako pierwszy operator w Polsce, UPC opublikował pełne rezultaty pomiarów jakości świadczonych usług, dokonanych zgodnie z wytycznymi Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Wynika z nich, że w II połowie 2014 roku usługa internetu, oferowana klientom UPC, spełniała parametry najwyższej jakości. Publikacja wyników to efekt wdrożenia postanowień Memorandum w sprawie współpracy na rzecz podnoszenia jakości usług na rynku telekomunikacyjnym, zawartego z inicjatywy UKE. Pełne rezultaty pomiarów można znaleźć na stronie UPC: www.upc.pl/jakosc-uslug-upc
UPC Polska co roku przeznacza znaczące środki na rozbudowę i modernizację infrastruktury, dzięki czemu dostarcza usługi najwyższej jakości w konkurencyjnej cenie. Na całej naszej sieci, w zasięgu której znajduje się już ponad 2,7 mln gospodarstw domowych, oferujemy m.in. internet o szybkości do 250 Mb/s i 300 Mb/s (w ofercie dla biznesu).
UPC Polska co roku przeznacza znaczące środki na rozbudowę i modernizację infrastruktury, dzięki czemu dostarcza usługi najwyższej jakości w konkurencyjnej cenie. Na całej naszej sieci, w zasięgu której znajduje się już ponad 2,7 mln gospodarstw domowych, oferujemy m.in. internet o szybkości do 250 Mb/s i 300 Mb/s (w ofercie dla biznesu).
Nic dziwnego, że oferta UPC została doceniona już po raz kolejny – rok temu UKE uznał w swojej analizie, że oferta UPC z dostępem o przepływności do 60 Mb/s jest najkorzystniejszą na rynku –okazała się o 40 proc. tańsza niż oferta konkurenta, przy zobowiązaniu na 12 miesięcy. W kategorii powyżej 100 Mb/s internet UPC również wskazany został jako najkorzystniejsza oferta na rynku – różnica cenowa do najdroższego konkurenta wyniosła aż 78 proc. na korzyść UPC.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

Newsroom na weekend. Pasja do tenisa – rozmowa z Witoldem Domańskim, komentatorem Eurosportu [wideo]

Mam nadzieję, że ostatnie sukcesy polskich tenisistów to dopiero początek, że uruchomi to lawinę sukcesów Polaków na światowych kortach – mówi nam Witold Domański, komentator Eurosportu.