Nowa odsłona Koalicji Dojrz@łość w sieci podczas Konferencji Europejski Rynek Cyfrowy 
Nowa odsłona Koalicji Dojrz@łość w sieci podczas Konferencji Europejski Rynek Cyfrowy 

Nowa odsłona Koalicji Dojrz@łość w sieci podczas Konferencji Europejski Rynek Cyfrowy 

Opublikowany

Wczoraj, podczas panelu Zatrudnienie w trakcie Konferencji Europejski Rynek Cyfrowy, Koalicja „Dojrz@łość w sieci” ogłosiła, że rozszerza zakres swoich działań. To decyzja, która zmieni kierunek i obszar realizowanych przez nas projektów. Po pięciu latach od powstania Koalicji, wszyscy jej członkowie, zgodzili się, że nadszedł moment aby inaczej spojrzeć na wyzwania, jakie przed nami stoją. Dlatego przygotowujemy kolejne badanie. Chcemy, by jego wyniki, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Raportu Otwarcia, wskazały nam kluczowe obszary działań. Pierwsze wyniki zaprezentowaliśmy właśnie podczas panelu „Zatrudnienie”, którego koncepcję przygotowała Koalicja. Pokazują one kierunek zmian i wskazują istotne obszary interwencji.
Wyniki badań pokazują, ze rzeczywistość się zmienia, a przed nami są nowe wyzwania. Chcemy, wraz z naszymi partnerami odpowiadać na te potrzeby .
Dlatego teraz będziemy rozumieć dojrzałość w sieci jako korzystanie z nowych technologii w sposób:
  • świadomy,
  • bezpieczny,
  • odpowiedzialny,
  • twórczy,
  • uwzględniający stały rozwój kompetencji cyfrowych,
  • bez względu na wiek.
Chcemy, by bogate doświadczenie takich organizacji pozarządowych jak Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacja Aktywizacja, Fundacja Dobra Sieć, Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Widzialni, Konfederacji Lewiatan, Stowarzyszenie Społeczeństwa Wiedzy i Związek Harcerstwa Polskiego pozwalało nam jeszcze efektywnej realizować działania podnoszące kompetencje cyfrowe wszystkich Polaków.
Pragniemy, by potencjał i know-how firm współtworzących Koalicję, UPC Polska, Deloitte, F-Secure, IBM, Microsoft, Onet.pl i Orange, był wykorzystywany w pełni i pozwalał na rozszerzać zakres podejmowanych wspólnie inicjatyw.
Wierzymy, że współpraca z administracją i instytucjami, reprezentowanymi przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Miasto Kraków oraz Bibliotekę Miejską w Krakowie daje niepowtarzalną szansę na dialog i wdrażanie rozwiązań, które dzięki większym umiejętnościom cyfrowym Polaków, podniosą ich poziom życia.
Niebawem przedstawię relację z panelu z bardzo ciekawymi wnioskami, jakie sformułowali uczestnicy dyskusji.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

UPC Polska rozpoczęło świadczenie usług w Płocku

Największy w Polsce operator kablowy, oferujący cyfrową telewizję, internet i telefon stacjonarny, rozpoczął świadczenie usług w Płocku. Mieszkańcy miasta mogą już skorzystać z cyfrowych usług najwyższej jakości – m.in. innowacyjnego dekodera Horizon, superszybkiego internetu oraz telefonu z możliwością m.in. nielimitowanych połączeń na sieci stacjonarne w Polsce i za granicą.