UPC Polska partnerem konkursu SUNDANCE CHANNEL
UPC Polska partnerem konkursu SUNDANCE CHANNEL

UPC Polska partnerem konkursu SUNDANCE CHANNEL

Opublikowany

Sundance Channel, kanał telewizyjny dostępny w ofercie UPC, ogłosił konkurs skierowany do twórców filmów krótkometrażowych. Jest to pierwszy tego typu konkurs w Polsce. Film, który zdobędzie Nagrodę Główną Jury, zostanie wyemitowany na Sundance Channel pod koniec tego roku i pokazany na specjalnym wydarzeniu w Londynie, które zostanie zorganizowane przez Instytut Sundance w czerwcu.

Filmy do udziału w konkursie można zgłaszać od 30 marca do 20 kwietnia www.sundancechannel.pl/scshorts. Każdy film musi zostać zgłoszony przez producenta lub reżysera filmu zameldowanego na stałe w Polsce. Filmy nie powinny być dłuższe niż 10 minut i muszą zostać dostarczone w wersji z angielskimi napisami, jeśli angielski nie jest oryginalnym językiem filmu. Zgłoszenia muszą spełniać oficjalne warunki i techniczne wymogi Sundance Channel, z którymi można się zapoznać na stronie kanału. Na stronie Sundance Channel można również obejrzeć wideo zawierające wskazówki i szczegóły techniczne dotyczące konkursu. Kolejne informacje na temat konkursu będą publikowane na Twitterze z hashtagiem #SCShorts.
Sundance-Channel-Shorts-logo.jpg
W pierwszym Konkursie filmów krótkometrażowych Sundance Channel zostaną przyznane dwie nagrody. Nagroda Główna Jury zostanie przyznana w oparciu o takie kryteria jak kreatywność, wartość rozrywkowa, oryginalny sposób opowiadania czy produkcja. W jury zasiądą takie osoby jak Harold Gronenthal z Sundance Channel, Mike Plante z Instytutu Sundance, Jason Sondhi z Vimeo oraz krytyk filmowy, Artur Zaborski. Zdobywca Nagrody Głównej otrzyma bilety dla dwóch osób na wydarzenie specjalne, które zostanie zorganizowane w czerwcu przez Instytut Sundance w Londynie, gdzie zostanie pokazany jego film. Zwycięski film zostanie również wyemitowany na Sundance Channel pod koniec tego roku. Ponadto fani kina niezależnego będą mogli głosować na swój ulubiony film za pośrednictwem Internetu. Filmowi, na który widzowie oddadzą najwięcej głosów, zostanie przyznana Nagroda Publiczności Vimeo. Laureat nagrody publiczności otrzyma nowoczesną kamerę cyfrową i 12-miesięczne członkostwo w programie Vimeo Pro. Na filmy będzie można głosować od 27 kwietnia do 8 maja br. na stronie www.sundancechannel.pl/scshorts. Zdobywcę Nagrody Głównej Jury Sundance Channel i zdobywcę Nagrody Publiczności Vimeo poznamy w maju.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.