Finał konkursu w Pałacu Prezydenckim
Finał konkursu w Pałacu Prezydenckim

Finał konkursu w Pałacu Prezydenckim

Opublikowany

W miniony piątek w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość, podczas której Ramiro Lafarga, prezes UPC Polska oraz przewodniczący kapituły, dr hab Mirosław Filiciak, prof. SWPS, wręczyli nagrody III edycji konkursu „Dojrz@łość w sieci. Dobre praktyki”.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:
IMG_0283.jpgIMG_0127.jpgIMG_0353.jpgIMG_0161.jpgIMG_0213.jpgIMG_0364.jpgIMG_0157.jpgIMG_0138.jpgIMG_0598.jpgIMG_0319.jpg
W tegorocznej edycji konkursu Koalicja szczególnie skupiła się na odnalezieniu najlepszych i najbardziej inspirujących przykładów projektów, w które zaangażowane są młodsze pokolenia.
Tegoroczni laureaci konkursu to:
  • Stowarzyszenie Cotopaxi, które nagrodzono za projekt „Późne debiuty” (I miejsce),
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Bobrownikach za działanie „Bobrowniki wczoraj i dziś” (II miejsce) oraz
  • Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini za szkolenia w ramach „e-Senior w ZST-u” (III miejsce).
  • Nagrodę internautów zdobył projekt „Późne debiuty”.
Wyróżnienia przyznano trzem instytucjom:
Firmie PRO-MED z Gdańska za innowacyjność i międzynarodowy wymiar działań w ramach projektu „Gry miejskie/City games”.
Fundacja Zaczyn realizująca projekt „Zdaniem Seniora” otrzymała Wyróżnienie Lidera Cyfryzacji za wyjątkową wrażliwość na indywidualne potrzeby seniorów oraz ich społeczną aktywizację.
Biblioteka Galeria Książki z Oświęcimia otrzymała wyróżnienie za różnorodnośćpodjętych działań edukacyjnych, od podstawowych po związanych z programowaniem komputerów w ramach działania „Infogeneracja”.
Celem projektu jest promocja inicjatyw rozwijających umiejętności cyfrowe i zachęcających do korzystania z nowych technologii osoby powyżej 50. roku życia. W tym roku szczególna uwagę zwracaliśmy na projekty o międzypokoleniowym charakterze. Honorowym Patronem konkursu, po raz kolejny, jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.
Najciekawsze przykłady zgłoszonych do konkursu praktyk będą promowane przez Koalicję i Szerokie Porozumienie, zostaną opisane w publikacji a także będą pokazywane w ramach mobilnej wystawy. Premiera tej wystawy odbyła się 20 marca 2015 roku podczas uroczystości wręczenia nagród laureatom konkursu w Pałacu Prezydenckim.
Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na: www.dojrzaloscwsieci.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

Mission: Impossible – przed premierą piątej części zajrzyjcie do UPC NA ŻĄDANIE

W przeciwieństwie do wszystkiego, co robi Ethan Hunt, ta misja leży w zasięgu możliwości: wystarczy wejść na UPC NA ŻĄDANIE, by przed premierą „Mission: Impossible. Rogue Nation” obejrzeć poprzednie przygody Hunta.