O tym, jakie są miny rodziny gdy babcia opowiada o tym, że słucha muzy w chmurze

O tym, jakie są miny rodziny gdy babcia opowiada o tym, że słucha muzy w chmurze

Opublikowany

Wyniki III edycji konkursu „Dojrz@łość w sieci. Dobre Praktyki”. Czyli o tym, jakie są miny członków rodziny gdy babcia opowiada o tym, że słucha muzy w chmurze.

DWS-logo.jpg
Koalicja „Dojrz@łość w sieci” oraz Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych ogłaszają wyniki III edycji Konkursu „Dojrz@łość w sieci. Dobre Praktyki”. Celem projektu jest popularyzacja inicjatyw rozwijających umiejętności i zachęcających do korzystania z nowych technologii osoby powyżej 50. roku życia. W tym roku szczególną uwagę zwracaliśmy na projekty o międzypokoleniowym charakterze. Honorowym Patronem konkursu, po raz kolejny, jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski.
W tegorocznej edycji konkursu Koalicja szczególnie skupiła się na odnalezieniu najlepszych i najbardziej inspirujących przykładów projektów, w które zaangażowane są młodsze pokolenia. Dzięki konkursowi możemy stymulować działania edukacyjne, które przyczyniają się do zmniejszenia poziomu wykluczenia cyfrowego seniorów. Poprzez zebranie, przedstawienie i promocję wzorcowych inicjatyw w zakresie edukacji cyfrowej osób po 50-tym roku życia oraz pokazanie, jak nowe technologie mogą łączyć pokolenia nadajemy lokalnie realizowanym działaniom nowy wymiar.
Tegoroczni laureaci konkursu to Stowarzyszenie Cotopaxi, które nagrodzono za projekt „Późne debiuty” (I miejsce), Ochotnicza Straż Pożarna w Bobrownikach za działanie „Bobrowniki wczoraj i dziś” (II miejsce) oraz Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini za szkolenia w ramach „e-Senior w ZST-u” (III miejsce). Nagrodę internautów zdobył projekt „Późne debiuty”.
Wyróżnienia przyznano trzem instytucjom. Firmie PRO-MED z Gdańska za innowacyjność i międzynarodowy wymiar działań w ramach projektu „Gry miejskie/City games”. Fundacja Zaczyn realizująca Projekt „Zdaniem Seniora” otrzymała Wyróżnienie Lidera Cyfryzacji za wyjątkową wrażliwość na indywidualne potrzeby seniorów oraz ich społeczną aktywizację. Biblioteka Galeria Książki z Oświęcimia otrzymała wyróżnienie za różnorodność podjętych działań edukacyjnych, od podstawowych po związanych z programowaniem komputerów w ramach działania „Infogeneracja”.
Najciekawsze przykłady zgłoszonych do konkursu praktyk będą promowane przez Koalicję i Szerokie Porozumienie, zostaną opisane w publikacji a także będą pokazywane w ramach mobilnej wystawy. Premiera tej wystawy odbyła się 20 marca 2015 roku podczas uroczystości wręczenia nagród laureatom konkursu w Pałacu Prezydenckim.
Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na: www.dojrzaloscwsieci.pl

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.