Z dekodera do ulubionych treści na YouTube
Z dekodera do ulubionych treści na YouTube

Z dekodera do ulubionych treści na YouTube

Opublikowany

Klienci kablówek chcą mieć na dekoderach aplikacje łączące w prosty sposób z internetem, przede wszystkim z treściami wideo – pisze portal Gigaom.com.

Posiadanie w domu łącza stacjonarnego już od dawna nie oznacza braku swobody w korzystaniu z usług cyfrowych. Żyjemy wszak w świecie usług i technologii mobilnych, co oznacza, że niezależnie od tego czy jesteśmy w domu, czy poza nim, chcemy korzystać z cyfrowych treści tak samo – czyli swobodnie. A to oznacza m.in., że nie chcemy być już zdani tylko na telewizję linearną i coraz częściej szukamy treści na życzenie lub w internecie. To, co oczywiste podczas korzystania ze smartfonu lub tabletu, czyli np. wejście na YouTube i odszukanie ulubionej piosenki, koncertów na żywo czy programów rozrywkowych prowadzonych przez vlogerów, niekoniecznie wydaje się takie, gdy siedzimy w domu przed telewizorem.
A jednak – jak się okazuje – chcemy z takiej możliwości korzystać. To dlatego w dekoderach Horizon, w prowadzonych już w kilku krajach Europy, bez problemy znajdziemy aplikację YouTube, która na ekranie telewizora odtworzy wszelkie interesujące nas treści wideo.
Platforma Horizon nie weszła jeszcze na rynek węgierski, a jednak i tam klienci mogą korzystać z podobnej możliwości. Jak pisze Gigaom.com klienci UPC Węgry otrzymali na posiadanych dekoderach możliwość korzystania z aplikacji YT. I okazało się to sukcesem: latem zeszłego roku aplikację udostępniono 200 tys. z 910 tys. abonentów, a następnie, sukcesywnie, kolejnym 320 tysiącom. Wyniki wyraźnie pokazały, że był to strzał w dziesiątkę. 68 proc. tych abonentów, którzy otrzymali taką możliwość, postanowiło wypróbować aplikację na dekoderach, a 83 proc. z tych, którzy wypróbowali, zaczęło korzystać częściej. I tak oto łącznie oglądają oni YT dzięki aplikacji na dekoderze przez ponad 1 mln minut dziennie! Średni czas oglądania wideo w ten sposób to 45 minut.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy w UPC

temu

Dążąc do stałego podnoszenia satysfakcji klientów, UPC Polska wzbogaca swoją najlepszą na rynku ofertę sportową, wprowadzając programy Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz cztery serwisy pay-per-view Polsat Sport Premium. To jedyne kanały, w których będzie można oglądać wszystkie rozgrywki najlepszych klubów piłkarskich w ramach Ligi Mistrzów UEFA na żywo oraz spotkania Ligi Europy UEFA.
Rozwój oferty internetowej i inwestycje w sieć gigabitową napędzają wzrost i zwiększają satysfakcję klientów

temu

Podniesienie średniej prędkości internetu dla obecnych klientów do blisko 150 Mb/s i wprowadzenie Boosterów WiFi, dalsze inwestycje w rozwój światłowodowej sieci gigabitowej oraz rozwój oferty telewizyjnej, umocniły rynkową pozycję UPC zarówno w obszarze B2C, jak i B2B. Łączna liczba usług (RGU) wzrosła o 37 000 rok do roku, osiągając poziom 2 994 500.
Już pół miliona domów i firm w Polsce z modemem Connect Box od UPC

temu

Connect Box pojawił się w ofercie UPC dwa lata temu i od tamtej pory całkowicie zmienił doświadczenie korzystania z Internetu. Modem zyskał uznanie już ponad 500 tys. abonentów spośród ponad milionowej bazy klientów Internetu UPC Polska. To nowoczesne urządzenie, pełniące też funkcję routera, zapewnia szybkie i niezawodne połączenie z Internetem w całym domu.
Zwycięzca UPC Digital Imagination Challenge zmienia branżę medyczną

temu

Coraz częściej młodzi ludzie robią użytek z możliwości, jakie daje internet i projektują rozwiązania dla wyzwań współczesnego świata. Innowatorzy społeczni mają szansę zaistnieć i zyskać finansowanie swoich projektów dzięki dużemu partnerowi. Nieczęsto jednak korporacje wspierają inicjatywy społeczne. Inaczej było w UPC Digital Imagination Challenge. Mimo, że program organizowała globalna firma, uczestnicy mierzyli się z wyzwaniami rzeczywistości, w której żyje każdy z nas. Zwycięzca programu – FindAir, już jesienią tego roku wprowadzi na rynek swoje inteligentne urządzenie dla astmatyków, które pozwoli im jeszcze lepiej kontrolować swoją chorobę.