Z dekodera do ulubionych treści na YouTube
Z dekodera do ulubionych treści na YouTube

Z dekodera do ulubionych treści na YouTube

Opublikowany

Klienci kablówek chcą mieć na dekoderach aplikacje łączące w prosty sposób z internetem, przede wszystkim z treściami wideo – pisze portal Gigaom.com.

Posiadanie w domu łącza stacjonarnego już od dawna nie oznacza braku swobody w korzystaniu z usług cyfrowych. Żyjemy wszak w świecie usług i technologii mobilnych, co oznacza, że niezależnie od tego czy jesteśmy w domu, czy poza nim, chcemy korzystać z cyfrowych treści tak samo – czyli swobodnie. A to oznacza m.in., że nie chcemy być już zdani tylko na telewizję linearną i coraz częściej szukamy treści na życzenie lub w internecie. To, co oczywiste podczas korzystania ze smartfonu lub tabletu, czyli np. wejście na YouTube i odszukanie ulubionej piosenki, koncertów na żywo czy programów rozrywkowych prowadzonych przez vlogerów, niekoniecznie wydaje się takie, gdy siedzimy w domu przed telewizorem.
A jednak – jak się okazuje – chcemy z takiej możliwości korzystać. To dlatego w dekoderach Horizon, w prowadzonych już w kilku krajach Europy, bez problemy znajdziemy aplikację YouTube, która na ekranie telewizora odtworzy wszelkie interesujące nas treści wideo.
Platforma Horizon nie weszła jeszcze na rynek węgierski, a jednak i tam klienci mogą korzystać z podobnej możliwości. Jak pisze Gigaom.com klienci UPC Węgry otrzymali na posiadanych dekoderach możliwość korzystania z aplikacji YT. I okazało się to sukcesem: latem zeszłego roku aplikację udostępniono 200 tys. z 910 tys. abonentów, a następnie, sukcesywnie, kolejnym 320 tysiącom. Wyniki wyraźnie pokazały, że był to strzał w dziesiątkę. 68 proc. tych abonentów, którzy otrzymali taką możliwość, postanowiło wypróbować aplikację na dekoderach, a 83 proc. z tych, którzy wypróbowali, zaczęło korzystać częściej. I tak oto łącznie oglądają oni YT dzięki aplikacji na dekoderze przez ponad 1 mln minut dziennie! Średni czas oglądania wideo w ten sposób to 45 minut.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

Dziś mecz wiosny Legia – Ajax

Już dziś o godz. 19 w ramach 1/16 Pucharu UEFA Legia Warszawa podejmie u siebie holenderski Ajax. Poprzedni mecz tych drużyn zakończył się wynikiem 1:0 dla zespołu z Amsterdamu. Strzelcem jedynej bramki był Reprezentant Polski – Arkadiusz Milik. Czy Legii uda się odrobić straty?