Z dekodera do ulubionych treści na YouTube
Z dekodera do ulubionych treści na YouTube

Z dekodera do ulubionych treści na YouTube

Opublikowany

Klienci kablówek chcą mieć na dekoderach aplikacje łączące w prosty sposób z internetem, przede wszystkim z treściami wideo – pisze portal Gigaom.com.

Posiadanie w domu łącza stacjonarnego już od dawna nie oznacza braku swobody w korzystaniu z usług cyfrowych. Żyjemy wszak w świecie usług i technologii mobilnych, co oznacza, że niezależnie od tego czy jesteśmy w domu, czy poza nim, chcemy korzystać z cyfrowych treści tak samo – czyli swobodnie. A to oznacza m.in., że nie chcemy być już zdani tylko na telewizję linearną i coraz częściej szukamy treści na życzenie lub w internecie. To, co oczywiste podczas korzystania ze smartfonu lub tabletu, czyli np. wejście na YouTube i odszukanie ulubionej piosenki, koncertów na żywo czy programów rozrywkowych prowadzonych przez vlogerów, niekoniecznie wydaje się takie, gdy siedzimy w domu przed telewizorem.
A jednak – jak się okazuje – chcemy z takiej możliwości korzystać. To dlatego w dekoderach Horizon, w prowadzonych już w kilku krajach Europy, bez problemy znajdziemy aplikację YouTube, która na ekranie telewizora odtworzy wszelkie interesujące nas treści wideo.
Platforma Horizon nie weszła jeszcze na rynek węgierski, a jednak i tam klienci mogą korzystać z podobnej możliwości. Jak pisze Gigaom.com klienci UPC Węgry otrzymali na posiadanych dekoderach możliwość korzystania z aplikacji YT. I okazało się to sukcesem: latem zeszłego roku aplikację udostępniono 200 tys. z 910 tys. abonentów, a następnie, sukcesywnie, kolejnym 320 tysiącom. Wyniki wyraźnie pokazały, że był to strzał w dziesiątkę. 68 proc. tych abonentów, którzy otrzymali taką możliwość, postanowiło wypróbować aplikację na dekoderach, a 83 proc. z tych, którzy wypróbowali, zaczęło korzystać częściej. I tak oto łącznie oglądają oni YT dzięki aplikacji na dekoderze przez ponad 1 mln minut dziennie! Średni czas oglądania wideo w ten sposób to 45 minut.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.