Platforma Horizon doceniona już przez milion klientów na świecie
Platforma Horizon doceniona już przez milion klientów na świecie

Platforma Horizon doceniona już przez milion klientów na świecie

Opublikowany

Platforma Horizon, łącząca w sobie TV, internet i telefonię, na całym świecie zdobyła już 1 000 000 użytkowników. Docenili ją też klienci UPC Polska.

Choć w naszym kraju komercyjna sprzedaż platformy ruszyła zaledwie w styczniu 2015 roku, klienci UPC przyczynili się do osiągnięcia milionowego wyniku. Nic dziwnego: platforma Horizon łączy najlepszą telewizję z interaktywnością internetu. To nowoczesna usługa, jakiej dotąd nie było w Polsce, oferuje  klientom UPC nieskończone możliwości dostępu do ulubionych treści – niezależnie od miejsca i czasu. Co tak niezwykłego ma w sobie platforma Horizon? Po pierwsze mobilność: już w maju zeszłego roku UPC Polska udostępniło aplikację Horizon Go, pozwalającą oglądać ulubione programy telewizyjne na urządzeniach mobilnych, także poza domem.

Po drugie – to innowacyjny dekoder oferujący m.in. możliwość nagrywania do czterech programów jednocześnie, zdalne nagrywanie za pomocą aplikacji Horizon Go, a także dostęp na ekranie telewizora do mediów społecznościowych, takich jak Facebook, YouTube i Twitter. Intuicyjna platforma Horizon sama uczy się, co klient lubi oglądać i oferuje personalizację proponowanych treści na podstawie preferencji klienta, czy posiada też atrakcyjne i proste w użyciu menu (interfejs). Pilot dekodera wyposażony jest w klawiaturę QWERTY ułatwiającą korzystanie z aplikacji internetowych na ekranie telewizora oraz wyszukiwanie. Komunikuje on się za pomocą technologii radiowej, a zatem nie musi być skierowany bezpośrednio w stronę dekodera. Wreszcie po trzecie – platforma Horizon to unikalny dostęp do treści zarówno linearnych, jak i do bogatej biblioteki treści na żądanie, w tym do usługi MyPrime Filmy i Seriale  , zawierającej ponad 1000 ulubionych filmów i znanych seriali – legalnie i bez limitu.
Horizon zadebiutował w 2012 roku w Holandii, potem jego zalety poznali klienci w Szwajcarii, Niemczech i Irlandii. W grudniu ubiegłego roku UPC zaprosiło wybraną grupę lojalnych klientów, który jako pierwsi mogli skorzystać i poznać zalety nowej platformy telewizyjnej UPC, a od ponad miesiąca każda osoba w zasięgu sieci UPC Polska może kupić Horizon  i cieszyć się jego funkcjonalnością.
Co dalej? Milion klientów to tylko pierwszy krok platformy Horizon. Jest stale rozwijania i wdrażania w kolejnych krajach – w najbliższym czasie jej funkcjonalność poznają klienci siostrzanego dla UPC i holenderskiego operatora Ziggo, a także klienci UPC w Czechach i w Chile.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Internet gigabitowych prędkości umożliwi rozwój nowych obszarów rozrywki cyfrowej - infuture hatalska foresight institute i UPC Polska prezentują raport “Giga Entertainment. Przyszłość rozrywki w dobie gigabitowego internetu, AI, IoT oraz MEC”

temu

Niezawodny internet gigabitowych prędkości, umożliwiający oferowanie usług wymagających szybkiego połączenia z siecią, a także rozwój nowych technologii takich jak VR, AR i AI staną się napędem dla rozwoju rozrywki cyfrowej. Dzięki nim doświadczenia użytkowników zostaną przeniesione na jeszcze wyższy poziom, m.in. dzięki pogłębieniu personalizacji i partycypacji. Według raportu “Giga Entertainment. Przyszłość rozrywki w dobie gigabitowego internetu, AI, IoT oraz MEC” opracowanego na zlecenie UPC Polska przez infuture hatalska foresight institute, cyfrowa rozrywka obejmie kolejne obszary naszego życia takie jak opieka zdrowotna, edukacja czy turystyka. Raport podsumowuje aktualne trendy i stanowi analizę wyników badania polskich internautów[1]. Aż 57% z nich oczekuje, że rozwój sieci gigabitowych spowoduje głębokie zmiany w rozrywce cyfrowej: nie tylko pod względem jakości czy sposobów korzystania, ale także w odniesieniu do nowych obszarów i form, których będziemy doświadczać dzięki digitalizacji i szybkiemu internetowi.
UPC przenosi prędkość polskiego internetu na jeszcze wyższy poziom i otwiera erę gigabitową, oferując jako pierwszy ogólnopolski operator internet o prędkości 1 Gb/s

temu

UPC Polska jako pierwszy ogólnopolski operator oferuje konsumentom światłowodowy internet o prędkości 1Gb/s. Oferta będzie dostępna dla klientów w Warszawie, a już od jutra możliwe będzie zamówienie nowej usługi w przedsprzedaży. Warszawa będzie pierwszym Giga Miastem w Polsce i drugim w europejskiej sieci Liberty Global, obok niemieckiego Bochum, które skorzysta z wdrożenia tego standardu. Gigabitowe sieć i technologia jeszcze bardziej pomogą klientom UPC w pełni korzystać ze zdobyczy ery cyfrowej. Firma będzie stopniowo ogłaszać dostępność giga prędkości w innych lokalizacjach.
Zwycięzca UPC Digital Imagination Challenge zmienia branżę medyczną

temu

Coraz częściej młodzi ludzie robią użytek z możliwości, jakie daje internet i projektują rozwiązania dla wyzwań współczesnego świata. Innowatorzy społeczni mają szansę zaistnieć i zyskać finansowanie swoich projektów dzięki dużemu partnerowi. Nieczęsto jednak korporacje wspierają inicjatywy społeczne. Inaczej było w UPC Digital Imagination Challenge. Mimo, że program organizowała globalna firma, uczestnicy mierzyli się z wyzwaniami rzeczywistości, w której żyje każdy z nas. Zwycięzca programu – FindAir, już jesienią tego roku wprowadzi na rynek swoje inteligentne urządzenie dla astmatyków, które pozwoli im jeszcze lepiej kontrolować swoją chorobę.
10 tys. dolarów do wygrania w programie Adaptive Power Challenge, organizowanym przez Liberty Global. Zgłoszenia jeszcze do 29 czerwca

temu

Liberty Global w Adaptive Power Challenge zaprasza do zgłaszania rozwiązań, które odpowiadają na największe wyzwania energetyczne branży kablowej i dostawców usług szerokopasmowych. Program dedykowany jest przedsiębiorstwom, startupom, naukowcom i studentom. Zwycięzcy w
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.