UPC pomaga nauczycielom
UPC pomaga nauczycielom

UPC pomaga nauczycielom

Opublikowany

UPC pomaga nauczycielom w edukowaniu młodzieży na temat bezpieczeństwa w sieci –nowy serwis www

UPC wraz Komisją Europejską i partnerami, przygotowało wraz z nauczycielami serwis edukacyjny, adresowany do nauczycieli. Główne obszary edukacyjne to: prawa i obowiązki internautów, wolność wypowiedzi, etyka, dane osobowe i budowanie tożsamości w internecie i cyfrowego ja. Strona ta będzie istotną pomocą dla nauczycieli w ich wysiłkach na rzecz rozwijania kompetencji społecznych i obywatelskich wśród młodzieży.
Safer-Internet-Day_UPC-Poland_1480x410.jpg
Serwis edukacyjny został przygotowany we współpracy z Komisją Europejską oraz partnerami i opiera się na podręczniku Web We Want [Internet, jakiego chcemy!]. Materiały zostały opracowane  przez nauczycieli dla nauczycieli, a projekt przygotowano w 12 językach i jest realizowany w całej Europie. Nowy serwis oferuje treści edukacyjne, a także dodatkowe,  elementy, takie jak np. gotowe do użycia scenariusze lekcji dla dzieci w wieku 13-16 lat oraz wsparcie dla wychowawców w postaci wskazówek, jak zintegrować kluczowe elementy cyfrowego życia z codziennymi zajęciami.
UPC Polska od wielu lat jest zaangażowana w edukacje na rzecz bezpieczeństwa w sieci. Wraz z partnerami stale pracujemy nad poszerzaniem zasobu praktycznych i łatwych w użyciu narzędzi, które wspierają edukację cyfrową. Rozwój materiałów edukacyjnych, które umożliwiają dzieciom, ale również rodzicom i nauczycielom rozwój wiedzy o bezpiecznym i efektywnym korzystaniu z nowych technologii, łączymy z realizacją warsztatów „Bezpieczne dzieci to wyedukowani dorośli”. Wierzymy, że nauczyciele i rodzice mają do odegrania bezpośrednią rolę w kształtowaniu odpowiedzialnych i zdolnych obywateli, wykorzystujących w pełni potencjał cyfrowych narzędzi do rozwoju osobistego i zawodowego, a także dostępu do rozrywki.
Broszura „Web We Want. [Internet, jakiego chcemy!]” i scenariusze lekcji są ogólnodostępne i można z nich korzystać bezpłatnie za pośrednictwem: http://www.webwewant.eu/pl/web/guest/inicio

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

UPC odświeża układ programów. Koniec dubli SD

UPC Polska wprowadza odświeżony układ programów na dekoderze w Telewizji Cyfrowej UPC. Dzięki temu, klienci, którzy posiadali kanały udostępnione w dwóch formatach (SD i HD), przełączając kanały, nie będą już musieli przechodzić przez ten sam program w dwóch różnych rozdzielczościach. Teraz zobaczą oni na swoich dekoderach wyłącznie wersję HD.