UPC pomaga nauczycielom
UPC pomaga nauczycielom

UPC pomaga nauczycielom

Opublikowany

UPC pomaga nauczycielom w edukowaniu młodzieży na temat bezpieczeństwa w sieci –nowy serwis www

UPC wraz Komisją Europejską i partnerami, przygotowało wraz z nauczycielami serwis edukacyjny, adresowany do nauczycieli. Główne obszary edukacyjne to: prawa i obowiązki internautów, wolność wypowiedzi, etyka, dane osobowe i budowanie tożsamości w internecie i cyfrowego ja. Strona ta będzie istotną pomocą dla nauczycieli w ich wysiłkach na rzecz rozwijania kompetencji społecznych i obywatelskich wśród młodzieży.
Safer-Internet-Day_UPC-Poland_1480x410.jpg
Serwis edukacyjny został przygotowany we współpracy z Komisją Europejską oraz partnerami i opiera się na podręczniku Web We Want [Internet, jakiego chcemy!]. Materiały zostały opracowane  przez nauczycieli dla nauczycieli, a projekt przygotowano w 12 językach i jest realizowany w całej Europie. Nowy serwis oferuje treści edukacyjne, a także dodatkowe,  elementy, takie jak np. gotowe do użycia scenariusze lekcji dla dzieci w wieku 13-16 lat oraz wsparcie dla wychowawców w postaci wskazówek, jak zintegrować kluczowe elementy cyfrowego życia z codziennymi zajęciami.
UPC Polska od wielu lat jest zaangażowana w edukacje na rzecz bezpieczeństwa w sieci. Wraz z partnerami stale pracujemy nad poszerzaniem zasobu praktycznych i łatwych w użyciu narzędzi, które wspierają edukację cyfrową. Rozwój materiałów edukacyjnych, które umożliwiają dzieciom, ale również rodzicom i nauczycielom rozwój wiedzy o bezpiecznym i efektywnym korzystaniu z nowych technologii, łączymy z realizacją warsztatów „Bezpieczne dzieci to wyedukowani dorośli”. Wierzymy, że nauczyciele i rodzice mają do odegrania bezpośrednią rolę w kształtowaniu odpowiedzialnych i zdolnych obywateli, wykorzystujących w pełni potencjał cyfrowych narzędzi do rozwoju osobistego i zawodowego, a także dostępu do rozrywki.
Broszura „Web We Want. [Internet, jakiego chcemy!]” i scenariusze lekcji są ogólnodostępne i można z nich korzystać bezpłatnie za pośrednictwem: http://www.webwewant.eu/pl/web/guest/inicio

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy w UPC

temu

Dążąc do stałego podnoszenia satysfakcji klientów, UPC Polska wzbogaca swoją najlepszą na rynku ofertę sportową, wprowadzając programy Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz cztery serwisy pay-per-view Polsat Sport Premium. To jedyne kanały, w których będzie można oglądać wszystkie rozgrywki najlepszych klubów piłkarskich w ramach Ligi Mistrzów UEFA na żywo oraz spotkania Ligi Europy UEFA.
Rozwój oferty internetowej i inwestycje w sieć gigabitową napędzają wzrost i zwiększają satysfakcję klientów

temu

Podniesienie średniej prędkości internetu dla obecnych klientów do blisko 150 Mb/s i wprowadzenie Boosterów WiFi, dalsze inwestycje w rozwój światłowodowej sieci gigabitowej oraz rozwój oferty telewizyjnej, umocniły rynkową pozycję UPC zarówno w obszarze B2C, jak i B2B. Łączna liczba usług (RGU) wzrosła o 37 000 rok do roku, osiągając poziom 2 994 500.
Już pół miliona domów i firm w Polsce z modemem Connect Box od UPC

temu

Connect Box pojawił się w ofercie UPC dwa lata temu i od tamtej pory całkowicie zmienił doświadczenie korzystania z Internetu. Modem zyskał uznanie już ponad 500 tys. abonentów spośród ponad milionowej bazy klientów Internetu UPC Polska. To nowoczesne urządzenie, pełniące też funkcję routera, zapewnia szybkie i niezawodne połączenie z Internetem w całym domu.
Zwycięzca UPC Digital Imagination Challenge zmienia branżę medyczną

temu

Coraz częściej młodzi ludzie robią użytek z możliwości, jakie daje internet i projektują rozwiązania dla wyzwań współczesnego świata. Innowatorzy społeczni mają szansę zaistnieć i zyskać finansowanie swoich projektów dzięki dużemu partnerowi. Nieczęsto jednak korporacje wspierają inicjatywy społeczne. Inaczej było w UPC Digital Imagination Challenge. Mimo, że program organizowała globalna firma, uczestnicy mierzyli się z wyzwaniami rzeczywistości, w której żyje każdy z nas. Zwycięzca programu – FindAir, już jesienią tego roku wprowadzi na rynek swoje inteligentne urządzenie dla astmatyków, które pozwoli im jeszcze lepiej kontrolować swoją chorobę.