UPC Polska najszybszym operatorem według Steam
UPC Polska najszybszym operatorem według Steam

UPC Polska najszybszym operatorem według Steam

Opublikowany

Platforma Steam, czyli dystrybutor cyfrowych treści, w tym m.in. gier komputerowa opublikował w ostatnim czasie statystyki pobierania danych z platformy. UPC Polska zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając m.in. Netię, Vectrę, czy Orange. W statystykach uwzględniono 10 dostawców i obejmuje średnią pobrań z platformy Steam z ostatnich siedmiu dni.

Przez ostatnie siedem dni Polacy pobrali z platformy Steam 1,4 PB danych. Średnia prędkość pobierania wyniosła  8.7 Mb/s, jednak UPC Polska zdecydowanie zawyża tę statystyki ze średnią 28.9 Mb/s. Kolejnymi operatorami, którzy znaleźli się na podium to Toya (19.9 Mb/s) oraz Vectra (16.7 Mb/s).
To nie pierwszy raz, gdy gracze doceniają szybkość i stabilność internetu od UPC. W sierpniu ubiegłego roku Komputer Świat opublikował ranking polskich dostawców internetu, w którym UPC zajęło pierwsze miejsce, deklasując swoich konkurentów ze średnim transferem pobierania 51.67 Mb/s oraz 6.97 Mb/s przy wysyłaniu. Ponadto w listopadzie ubiegłego roku, rozumiejąc jak ważny jest internet dla gracza, UPC Polska zostało partnerem ESL PRO Series. To najbardziej prestiżowe rozgrywki na rodzimej scenie e-sportowej, które od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród społeczności graczy.
SV_UPC_560x292px.jpg
Ultraszybki Internet UPC umożliwia e-graczom rywalizację na najwyższym poziomie. Zawodnicy nie muszą się  martwić o prędkość pobierania i wysyłania danych, które pozwalają zarówno uczestniczyć w turniejach komputerowych, jak i streamować rozgrywki. Tym samym, nawet najbardziej wymagający gracze komputerowi mogą skorzystać z przepustowości odpowiadającej ich wymaganiom.
UPC stale rozwija infrastrukturę, inwestując blisko 25 proc. swoich przychodów w sieć. Obecnie UPC Polska wykorzystuje technologię EuroDocsis 3.0, które oferuje na całej swojej sieci. Dzięki temu rozwiązaniu, w zasięgu naszej nowoczesnej sieci znajduje ponad 2,5 mln gospodarstw, którzy mogą korzystać z ultraszybkiego internetu o prędkości do 250 Mb/s.
Więcej informacji na temat statystyk znajdą Państwo:

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.