UPC Polska najszybszym operatorem według Steam
UPC Polska najszybszym operatorem według Steam

UPC Polska najszybszym operatorem według Steam

Opublikowany

Platforma Steam, czyli dystrybutor cyfrowych treści, w tym m.in. gier komputerowa opublikował w ostatnim czasie statystyki pobierania danych z platformy. UPC Polska zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając m.in. Netię, Vectrę, czy Orange. W statystykach uwzględniono 10 dostawców i obejmuje średnią pobrań z platformy Steam z ostatnich siedmiu dni.

Przez ostatnie siedem dni Polacy pobrali z platformy Steam 1,4 PB danych. Średnia prędkość pobierania wyniosła  8.7 Mb/s, jednak UPC Polska zdecydowanie zawyża tę statystyki ze średnią 28.9 Mb/s. Kolejnymi operatorami, którzy znaleźli się na podium to Toya (19.9 Mb/s) oraz Vectra (16.7 Mb/s).
To nie pierwszy raz, gdy gracze doceniają szybkość i stabilność internetu od UPC. W sierpniu ubiegłego roku Komputer Świat opublikował ranking polskich dostawców internetu, w którym UPC zajęło pierwsze miejsce, deklasując swoich konkurentów ze średnim transferem pobierania 51.67 Mb/s oraz 6.97 Mb/s przy wysyłaniu. Ponadto w listopadzie ubiegłego roku, rozumiejąc jak ważny jest internet dla gracza, UPC Polska zostało partnerem ESL PRO Series. To najbardziej prestiżowe rozgrywki na rodzimej scenie e-sportowej, które od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród społeczności graczy.
SV_UPC_560x292px.jpg
Ultraszybki Internet UPC umożliwia e-graczom rywalizację na najwyższym poziomie. Zawodnicy nie muszą się  martwić o prędkość pobierania i wysyłania danych, które pozwalają zarówno uczestniczyć w turniejach komputerowych, jak i streamować rozgrywki. Tym samym, nawet najbardziej wymagający gracze komputerowi mogą skorzystać z przepustowości odpowiadającej ich wymaganiom.
UPC stale rozwija infrastrukturę, inwestując blisko 25 proc. swoich przychodów w sieć. Obecnie UPC Polska wykorzystuje technologię EuroDocsis 3.0, które oferuje na całej swojej sieci. Dzięki temu rozwiązaniu, w zasięgu naszej nowoczesnej sieci znajduje ponad 2,5 mln gospodarstw, którzy mogą korzystać z ultraszybkiego internetu o prędkości do 250 Mb/s.
Więcej informacji na temat statystyk znajdą Państwo:

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

Horizon – dopasuj ramówkę do swoich potrzeb

Przeglądam program telewizyjny i widzę dwa świetne filmy, które od zawsze chciałem obejrzeć. Super, tyle, że lecą w tym samym czasie… Jest jeszcze jeden problem, dokładnie o tej samej porze na trzecim kanale trwać będzie transmisja meczu mojego ulubionego zespołu. No i zaczynam narzekać – ale nie ze względu na brak treści w telewizji, ale na bogactwo wyboru. Jak to wszystko pogodzić? Teraz to proste!