Koalicja wyróżniona!
Koalicja wyróżniona!

Koalicja wyróżniona!

Opublikowany

Zwycięzcy Konkursu „The best of accessibility project”

W ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni we współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji ogłoszony został konkurs „The best of accessibility project”. Celem konkursu było wyłonienie i wyróżnienie projektów, które skutecznie wpływają na przezwyciężanie barier w dostępie do zasobów internetowych i informacji cyfrowej.
W konkursie udział wzięli: instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, osoby prywatne oraz podmioty komercyjne, które realizują działania mające na celu wsparcie i promowanie idei Internetu dostępnego dla wszystkich i informacji cyfrowej wolnej od barier.
W konkursie wzięło udział 39 inicjatyw, które podjęły wyzwanie dostępności cyfrowej w szerokim jej rozumieniu. Jury wybierając laureatów brało pod uwagę przede wszystkim: skuteczność projektu, zasięg terytorialny, ilość uczestników projektu objętych wsparciem oraz pomysł.
Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się podczas konferencji „Polska Akademia Dostępności. Wiedza. Narzędzia. Rozwiązania.”, 18 grudnia 2014 r. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.
Równorzędne wyróżnienia otrzymały projekty: Koalicja „Dojrz@łość w sieci”, Dostępne Storny, Polska Cyfrowa Równych Szans oraz Zerobarier.pl
Polska Akademia Dostępności Koalicja

Polska Akademia Dostępności Koalicja

Nagrodę  główną zdobyła NINATEKA. Ninateka to portal internetowy Narodowego Instytutu Audiowizualnego, na którym zgromadzone są filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.
98% materiałów zamieszczonych w NINATECE to materiały bezpłatne. To ponad 3500 darmowych plików audio i wideo. Dostęp do nich nie wymaga logowania. Wszystkie materiały są całkowicie wolne od reklam. I co najcenniejsze Ninateka wielki nacisk kładzie na dostępność swoich zbiorów. 204 materiały zostały opatrzone transkrypcjami dla osób niesłyszących i słabosłyszących. W Ninatece znajduje się również 10 spektakli, 19 filmów i 6 animacji opatrzonych audiodeskrypcją.
Polska Akademia Dostępności Ninateka

Polska Akademia Dostępności Ninateka

Dla osób głuchych niesłyszących NINATEKA udostępniła po raz pierwszy 10 filmów z profesjonalnymi tłumaczeniami migowymi. Tłumaczenia do wybranych materiałów powstały w wyniku konsultacji z nauczycielami dzieci i młodzieży głuchej, w odpowiedzi na ich oczekiwania i potrzeby.
Serwis NINATEKI został również dostosowany do wyświetlania w trybie dużego kontrastu oraz wyposażony w specjalną wersję z podwyższonym kontrastem, z której skorzystają osoby słabowidzące. Serwis jest dostępny również dla osób korzystających z technologii asystujących i urządzeń mobilnych. Serwis spełnia wymogi standardu WCAG 2.0 na poziomie AA.
Serdecznie gratulujemy laureatom – mamy nadzieję, że nasza skromna nagroda wzmocni ich przekonanie o słuszności i wartości ich działań i zmotywuje do kolejnych.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy w UPC

temu

Dążąc do stałego podnoszenia satysfakcji klientów, UPC Polska wzbogaca swoją najlepszą na rynku ofertę sportową, wprowadzając programy Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz cztery serwisy pay-per-view Polsat Sport Premium. To jedyne kanały, w których będzie można oglądać wszystkie rozgrywki najlepszych klubów piłkarskich w ramach Ligi Mistrzów UEFA na żywo oraz spotkania Ligi Europy UEFA.
Rozwój oferty internetowej i inwestycje w sieć gigabitową napędzają wzrost i zwiększają satysfakcję klientów

temu

Podniesienie średniej prędkości internetu dla obecnych klientów do blisko 150 Mb/s i wprowadzenie Boosterów WiFi, dalsze inwestycje w rozwój światłowodowej sieci gigabitowej oraz rozwój oferty telewizyjnej, umocniły rynkową pozycję UPC zarówno w obszarze B2C, jak i B2B. Łączna liczba usług (RGU) wzrosła o 37 000 rok do roku, osiągając poziom 2 994 500.
Już pół miliona domów i firm w Polsce z modemem Connect Box od UPC

temu

Connect Box pojawił się w ofercie UPC dwa lata temu i od tamtej pory całkowicie zmienił doświadczenie korzystania z Internetu. Modem zyskał uznanie już ponad 500 tys. abonentów spośród ponad milionowej bazy klientów Internetu UPC Polska. To nowoczesne urządzenie, pełniące też funkcję routera, zapewnia szybkie i niezawodne połączenie z Internetem w całym domu.
Zwycięzca UPC Digital Imagination Challenge zmienia branżę medyczną

temu

Coraz częściej młodzi ludzie robią użytek z możliwości, jakie daje internet i projektują rozwiązania dla wyzwań współczesnego świata. Innowatorzy społeczni mają szansę zaistnieć i zyskać finansowanie swoich projektów dzięki dużemu partnerowi. Nieczęsto jednak korporacje wspierają inicjatywy społeczne. Inaczej było w UPC Digital Imagination Challenge. Mimo, że program organizowała globalna firma, uczestnicy mierzyli się z wyzwaniami rzeczywistości, w której żyje każdy z nas. Zwycięzca programu – FindAir, już jesienią tego roku wprowadzi na rynek swoje inteligentne urządzenie dla astmatyków, które pozwoli im jeszcze lepiej kontrolować swoją chorobę.