Koalicja wyróżniona!
Koalicja wyróżniona!

Koalicja wyróżniona!

Opublikowany

Zwycięzcy Konkursu „The best of accessibility project”

W ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni we współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji ogłoszony został konkurs „The best of accessibility project”. Celem konkursu było wyłonienie i wyróżnienie projektów, które skutecznie wpływają na przezwyciężanie barier w dostępie do zasobów internetowych i informacji cyfrowej.
W konkursie udział wzięli: instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, osoby prywatne oraz podmioty komercyjne, które realizują działania mające na celu wsparcie i promowanie idei Internetu dostępnego dla wszystkich i informacji cyfrowej wolnej od barier.
W konkursie wzięło udział 39 inicjatyw, które podjęły wyzwanie dostępności cyfrowej w szerokim jej rozumieniu. Jury wybierając laureatów brało pod uwagę przede wszystkim: skuteczność projektu, zasięg terytorialny, ilość uczestników projektu objętych wsparciem oraz pomysł.
Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się podczas konferencji „Polska Akademia Dostępności. Wiedza. Narzędzia. Rozwiązania.”, 18 grudnia 2014 r. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.
Równorzędne wyróżnienia otrzymały projekty: Koalicja „Dojrz@łość w sieci”, Dostępne Storny, Polska Cyfrowa Równych Szans oraz Zerobarier.pl
Polska Akademia Dostępności Koalicja

Polska Akademia Dostępności Koalicja

Nagrodę  główną zdobyła NINATEKA. Ninateka to portal internetowy Narodowego Instytutu Audiowizualnego, na którym zgromadzone są filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.
98% materiałów zamieszczonych w NINATECE to materiały bezpłatne. To ponad 3500 darmowych plików audio i wideo. Dostęp do nich nie wymaga logowania. Wszystkie materiały są całkowicie wolne od reklam. I co najcenniejsze Ninateka wielki nacisk kładzie na dostępność swoich zbiorów. 204 materiały zostały opatrzone transkrypcjami dla osób niesłyszących i słabosłyszących. W Ninatece znajduje się również 10 spektakli, 19 filmów i 6 animacji opatrzonych audiodeskrypcją.
Polska Akademia Dostępności Ninateka

Polska Akademia Dostępności Ninateka

Dla osób głuchych niesłyszących NINATEKA udostępniła po raz pierwszy 10 filmów z profesjonalnymi tłumaczeniami migowymi. Tłumaczenia do wybranych materiałów powstały w wyniku konsultacji z nauczycielami dzieci i młodzieży głuchej, w odpowiedzi na ich oczekiwania i potrzeby.
Serwis NINATEKI został również dostosowany do wyświetlania w trybie dużego kontrastu oraz wyposażony w specjalną wersję z podwyższonym kontrastem, z której skorzystają osoby słabowidzące. Serwis jest dostępny również dla osób korzystających z technologii asystujących i urządzeń mobilnych. Serwis spełnia wymogi standardu WCAG 2.0 na poziomie AA.
Serdecznie gratulujemy laureatom – mamy nadzieję, że nasza skromna nagroda wzmocni ich przekonanie o słuszności i wartości ich działań i zmotywuje do kolejnych.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

Przełomowa usługa MyPrime w nowej kampanii UPC

UPC Polska ruszyło z nową kampanią reklamową, promującą przełomową i innowacyjną usługę MyPrime Filmy i Seriale. To ponad 1000 filmów i seriali z najwyższej półki, bez żadnych limitów, które można oglądać również na laptopie, tablecie i smartfonie w domu i poza domem za jedyne 20 zł miesięcznie.