Certyfikat UKE dla UPC Polska
Certyfikat UKE dla UPC Polska

Certyfikat UKE dla UPC Polska

Opublikowany

UPC Polska z Certyfikatem Bezpiecznego Internetu Urzędu Komunikacji Elektronicznej

UPC Polska, lider szerokopasmowego internetu w Polsce, otrzymało dziś od Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Certyfikat w kategorii Bezpieczny Internet 2014 za jakość usług i zapewnienie użytkownikom Internetu najwyższego poziomu bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim ochronę dzieci i młodzieży oraz realizację działań edukacyjnych. UPC Polska jest jedynym dostawcą internetu w Polsce, który otrzymuje certyfikat od początku jego istnienia.
Laureaci Certyfikatu UKE oraz Prezes UKE, Magdalena Gaj i Dyrektor, Renata Piwowarska; źródło: UKE

Laureaci Certyfikatu UKE oraz Prezes UKE, Magdalena Gaj i Dyrektor, Renata Piwowarska; źródło: UKE

Urząd Komunikacji Elektronicznej po raz kolejny wręczył Certyfikaty Prezesa UKE, wyróżniając liderów w zakresie jakości i bezpieczeństwa świadczonych usług. UPC dostało certyfikat  po raz 4, czym zostało wyróżnione za realizację strategii, która zakłada, świadczenie usług spełniających światowe standardy, także w zakresie ochrony małoletnich w sieci i edukacji w tym zakresie. W zasięgu szerokopasmowego internetu  UPC znajduje się ponad 2.6 miliona gospodarstw domowych w całej Polsce.
Ultraszybki Internet, z bezpłatnym Pakietem Bezpieczeństwa UPC UPC jako jedyne na rynku oferuje przy zakupie usługi internetowej bezpłatny Pakiet Bezpieczeństwa UPC[1], z licencjami do wykorzystania na trzech urządzeniach, również mobilnych. Abonenci UPC mogą korzystać z fachowej pomocy technicznej, a dzięki udostępnionym narzędziom, w tym m.in. kontroli rodzicielskiej, czy usługom takim jak: antywirus, firewall, antyspyware i antyspam firma wspiera użytkowników w ochronie przez zagrożeniami w sieci.
Prezes UKe Magdalena Gaj z laureatami Certyfikatu UKE w kategorii Bezpieczny Internet: Witold Dróżdż, Orange i Patrycja Gołos, UPC Polska; źródło: UKE

Prezes UKe Magdalena Gaj z laureatami Certyfikatu UKE w kategorii Bezpieczny Internet: Witold Dróżdż, Orange i Patrycja Gołos, UPC Polska; źródło: UKE

Działania edukacyjne UPC na rzecz bezpieczeństwa w Internecie W ramach strategii społecznej odpowiedzialności UPC od wielu lat angażuje się w edukację na rzecz zwiększania kompetencji cyfrowych Polaków, w tym jak mądrze oraz efektywnie wykorzystywać nowe technologie, dbając o bezpieczeństwo. Firma od wielu lat jest Sponsorem Dnia Bezpiecznego Internetu w Europie i z dumą wspiera organizacje zaangażowane w realizację działań promujących bezpieczeństwo w sieci. Wśród działań można wymienić:
Publikacje edukacyjne UPC i Insafe Poradniki dla dzieci i rodziców przygotowane przez UPC we współpracy z Insafe cieszą się dużym uznaniem rodziców, nauczycieli i pedagogów. Publikacja jest bezpłatnie udostępniane podczas warsztatów, konferencji oraz szkoleń. Elektroniczne wersje broszur dostępne są do pobrania ze strony: http://www.upc.pl/internet/poznaj-internet-upc/bezpieczenstwo-w-sieci/publikacje-edukacyjne/elementarz-dla-calej-rodziny/.
Warsztaty pt. „Bezpieczne dzieci to wyedukowani dorośli” UPC Polska realizuje autorski program bezpłatnych warsztatów z bezpieczeństwa, w których wzięło udział dotychczas ponad 14 500 nauczycieli, pedagogów, bibliotekarzy oraz rodziców. W trakcie spotkań można dowiedzieć się, jak mądrze wykorzystywać nowe technologie do nauki, rozwoju osobistego i rozrywki, jak rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci oraz jakie narzędzia wykorzystywać do skutecznej ochrony przed szkodliwymi treściami w Internecie.
Współpraca z organizacjami pozarządowymi UPC stale współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Wraz z Fundacją Dzieci Niczyje oraz NASK promuje Dekalog Cyfrowego Obywatela. W ramach współpracy  z ZHP, UPC organizuje szkolenia z bezpieczeństwa w sieci dla kadry instruktorskiej ZHP. Wspólna realizacja programu społecznego zakłada również udostępnienie harcerzom pracowni internetowych UPC oraz materiałów edukacyjnych do prowadzenia kursów dla dzieci i młodzież z zakresu bezpieczeństwa w sieci.
Szczegóły są dostępne na stronie UKE
[1] Firmy F-Secure

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.