Liberty Global, właściciel UPC Polska, zakwalifikowane do indeksów zrównoważonego rozwoju Dow Jones 

Liberty Global, właściciel UPC Polska, zakwalifikowane do indeksów zrównoważonego rozwoju Dow Jones 

Opublikowany

Największy w świecie operator kablowy włączony do indeksów świata i Ameryki Północnej.

Liberty Global plc („Liberty Global”) ogłosiło wczoraj włączenie firmy do indeksów Dow Jones Sustainability World oraz North America.
Indeksy Zrównoważonego Rozwoju Dow Jones (DKJI) monitorują osiągnięcia wiodących firm w obszarach gospodarczym, środowiskowym, zarządzania i społecznym. Każdego roku ponad 3 tysiące firm notowanych na DJ jest zapraszanych do uczestnictwa w ocenie zrównoważonego rozwoju a włączenie Liberty Global do tych indeksów jest dowodem na nasze postępy w wypełnianiu strategii odpowiedzialności korporacyjnej (CR).
Najważniejsze kwestie z tego roku to m.in.:
  • Publikacja trzeciego raportu CR „Empowering a digital society”
  • Liberty Global zobowiązuje się do roku 2020 poprawić efektywność zużycia energii elektrycznej o 15% każdego roku (w kWh/TB) oraz poprawić efektywność emisji CO2 pięciokrotnie (w tonach metrycznych CO2e/TB) do roku 2020 w porównaniu do danych z roku 2012;
  • Renowacja 4,3 miliona dekoderów i modemów w roku 2013, dzięki czemu uniknęliśmy złomowania 7,200 ton odpadów, oszczędzając dodatkowo 280 mln dolarów;
  • Rozwijanie zatrudnienia w sektorze gospodarki cyfrowej poprzez prowadzenie warsztatów „CoderDojo” uczących młodzież tworzenia stron internetowych i aplikacji oraz wspieranie dalszego rozwoju „YouRock”, nowej platformy online umożliwiającej zatrudnianie młodych ludzi;
  • Ochrona dzieci w Internecie, dzięki podręcznikowi dla młodzieży „Web We Want. Czyli Internet, jakiego chcemy”, opracowanego przez europejską sieć Schoolnet;
  • Zwiększenie prędkości szerokopasmowego Internetu na niemal wszystkich naszych rynkach oraz wspieraniu wszędzie rozwoju dostępności Internetu poprzez hot spoty, Home spoty i WiFi w społecznościach.

Będziemy nadal zwiększać dostęp do cyfrowego świata na wszystkich naszych rynkach i będziemy to robić w sposób zrównoważony, bezpieczny i odpowiedzialny. Nasze wyniki na tych elitarnych indeksach to sukces, który osiągnęliśmy dzięki realizacji naszych zobowiązań i jest to świadectwo dla każdego pracownika, który wspierał nas w osiąganiu naszych celów.

- powiedział Rick Westerman, szef Komitetu CR Liberty Global.

Raport CR 2013 Libert Global dostępny jest na: www.libertyglobal.com/cr.

Liberty Global jest największym międzynarodowym operatorem telewizji kablowej, obecnym w 14 krajach. Łączymy ludzi z cyfrowym światem, umożliwiając im odkrywanie jego nieograniczonych możliwości. Nasza  potrójna usługa, wyznaczająca rynkowe trendy, jest dostarczana dzięki sieciom nowej generacji oraz innowacyjnym platformom technologicznym, które łączą 24 mln klientów, korzystających z 49 mln usług: telewizji, szerokopasmowego Internetu i telefonii. (dane z 30 czerwca 2014r.).

Marki konsumenckie, jakie należą do Liberty Global to Virgin Media, UPC, Unitymedia, Kabel BW, Telenet i VTR. Nasza działalność operacyjna obejmuje również Liberty Global Business Services oraz fundusz inwestycyjny Liberty Global Ventures. Więcej informacji na www.libertyglobal.com

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Wszystkie mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy w UPC

temu

Dążąc do stałego podnoszenia satysfakcji klientów, UPC Polska wzbogaca swoją najlepszą na rynku ofertę sportową, wprowadzając programy Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz cztery serwisy pay-per-view Polsat Sport Premium. To jedyne kanały, w których będzie można oglądać wszystkie rozgrywki najlepszych klubów piłkarskich w ramach Ligi Mistrzów UEFA na żywo oraz spotkania Ligi Europy UEFA.
Rozwój oferty internetowej i inwestycje w sieć gigabitową napędzają wzrost i zwiększają satysfakcję klientów

temu

Podniesienie średniej prędkości internetu dla obecnych klientów do blisko 150 Mb/s i wprowadzenie Boosterów WiFi, dalsze inwestycje w rozwój światłowodowej sieci gigabitowej oraz rozwój oferty telewizyjnej, umocniły rynkową pozycję UPC zarówno w obszarze B2C, jak i B2B. Łączna liczba usług (RGU) wzrosła o 37 000 rok do roku, osiągając poziom 2 994 500.
Już pół miliona domów i firm w Polsce z modemem Connect Box od UPC

temu

Connect Box pojawił się w ofercie UPC dwa lata temu i od tamtej pory całkowicie zmienił doświadczenie korzystania z Internetu. Modem zyskał uznanie już ponad 500 tys. abonentów spośród ponad milionowej bazy klientów Internetu UPC Polska. To nowoczesne urządzenie, pełniące też funkcję routera, zapewnia szybkie i niezawodne połączenie z Internetem w całym domu.
Zwycięzca UPC Digital Imagination Challenge zmienia branżę medyczną

temu

Coraz częściej młodzi ludzie robią użytek z możliwości, jakie daje internet i projektują rozwiązania dla wyzwań współczesnego świata. Innowatorzy społeczni mają szansę zaistnieć i zyskać finansowanie swoich projektów dzięki dużemu partnerowi. Nieczęsto jednak korporacje wspierają inicjatywy społeczne. Inaczej było w UPC Digital Imagination Challenge. Mimo, że program organizowała globalna firma, uczestnicy mierzyli się z wyzwaniami rzeczywistości, w której żyje każdy z nas. Zwycięzca programu – FindAir, już jesienią tego roku wprowadzi na rynek swoje inteligentne urządzenie dla astmatyków, które pozwoli im jeszcze lepiej kontrolować swoją chorobę.