Prof. Jerzy Hausner w „Gazecie Wyborczej” o raporcie „Konkurencyjna Polska"
Prof. Jerzy Hausner w „Gazecie Wyborczej” o raporcie „Konkurencyjna Polska"

Prof. Jerzy Hausner w „Gazecie Wyborczej” o raporcie „Konkurencyjna Polska"

Opublikowany

Jak budować konkurencyjną gospodarkę, taką która korzystanie wpływa zarówno na rozwój innowacyjnych firm jak i na codzienne życie każdego z nas? O tym mówił w weekendowym wydaniu „Gazety Wyborczej” prof. Jerzy Hausner, autor raportu „Konkurencyjna Polska”. UPC jest – obok Konfederacji Lewiatan – partnerem tej publikacji.

W wywiadzie dla „Wyborczej” prof. Hausner podkreśla rolę innowacyjnego i kreatywnego myślenia w biznesie, ale także w administracji publicznej, która nowoczesną gospodarkę powinna wspierać. Prof. Hausner przywołuje raport, którego jednym z przesłań jest nawoływanie do tworzenia bodźców dla przedsiębiorczości i stymulowanie wzrostu lokalnych firm, tak aby mogły konkurować na coraz bardziej globalnym rynku. Jednym z czynników, który pomaga podnosić innowacyjność i konkurencyjność jest cyfryzacja.

UPC Polska od dawna wspiera budowę innowacyjnej gospodarki i działa na rzecz wzrostu konkurencyjności firm opartych na wiedzy, m.in. poprzez inwestycje w nowoczesną infrastrukturę internetową. Stąd też zaangażowanie i wsparcie zespołu prof. Jerzego Hausnera. Raport skupia się na ośmiu obszarach rekomendacji dla działań na rzecz konkurencyjności polskiej gospodarki, opartej na wiedzy i innowacjach. Obejmują one m.in. polepszenie warunków dla przedsiębiorczości i działania wspierające ekspansję zagraniczną polskich firm. To także, zdaniem autorów, nowoczesna administracja i sprawne państwo oraz proinnowacyjna i cyfrowa reorientacja gospodarki. Autorzy dokumentu postulują powołanie Rady ds. Konkurencyjności Gospodarki z premierem na czele.
Więcej o raporcie pisaliśmy tutaj.

null

null

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

Patrycja Gołos w „Telekablu”: Operatorzy kablowi rozwijają cyfrową gospodarkę

Trzeba pokazywać wkład branży kablowej w rozwój cyfrowej gospodarki i zabiegać o likwidowanie barier w rozwoju sektora – mówi w wywiadzie dla „Telekabla” Patrycja Gołos z UPC, nowa wiceprezes PIKE.