Patrycja Gołos w „Telekablu”: Operatorzy kablowi rozwijają cyfrową gospodarkę

Patrycja Gołos w „Telekablu”: Operatorzy kablowi rozwijają cyfrową gospodarkę

Opublikowany

Trzeba pokazywać wkład branży kablowej w rozwój cyfrowej gospodarki i zabiegać o likwidowanie barier w rozwoju sektora – mówi w wywiadzie dla „Telekabla” Patrycja Gołos z UPC, nowa wiceprezes PIKE.

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej wybrała nowe władze pod koniec maja. To wtedy w zarządzie Izby znalazła się Patrycja Gołos, dyrektor ds. korporacyjnych i polityki publicznej w UPC Polska. Została wiceprezesem izby i znalazła się w nowym prezydium zarządu.
Branżowy miesięcznik „Telekabel &digital tv” spytał Patrycję o to, jak widzi swoją rolę w zarządzie. Nowa wiceprezes PIKE z pewnością będzie chciała wykorzystać swoje doświadczenie w UPC Polska, przede wszystkim „promować rolę operatorów kablowych w wyznaczaniu najwyższych standardów na rynku usług cyfrowych oraz wkładu branży w rozwój gospodarki cyfrowej”. To przecież sektor kablowy inwestuje ponad 20 proc. przychodów w nowoczesną infrastrukturę – zdecydowanie najwięcej na rynku.
Patrycja skupi się też na tworzeniu otoczenia dla operatorów kablowych oraz całej branży telekomunikacyjnej  w Polsce, co pozwoli sprostać wyzwaniom technologicznym i konkurencyjnym, w tym konkurencji globalnej, z którą dziś mierzyć muszą się wszyscy gracze, także działający lokalnie.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen
To był GigaDay w UPC Polska!

temu

To był GigaDay w UPC Polska – pokazaliśmy możliwości naszej światłowodowej sieci i rozpędziliśmy nasz Internet do blisko 2 Gbps, przygotowując się do wprowadzenia w tym roku gigabitowego Internetu światłowodowego oraz urządzeń zapewniających najlepsze WiFi w domu. Przeży
UPC Polska dołącza do swojej oferty boostery – urządzenia do zwiększania zasięgu WiFi w dużym mieszkaniu i domu

temu

Do portfolio produktów UPC Polska dołączyły WiFi Boosters – urządzenia zapewniające jeszcze lepszy dostęp do sieci internetowej oraz szybkie i niezawodne bezprzewodowe łącze internetowe WiFi na wielu urządzeniach jednocześnie. Boostery dedykowane są zwłaszcza klientom mieszkającym w dużych mieszkaniach i domach jednorodzinnych, w których zasięg WiFi klasycznego modemu bywa niewystarczający z powodu dużej liczby pomieszczeń oraz przeszkód na drodze sygnału (takich jak grube ściany). Urządzenia dostępne są w pakietach UPC z Premium Internetem opartym na światłowodzie do 500 Mb/s oraz cyfrową telewizją.
Gala KSW 44 z gdańskiej Ergo Areny na żywo w UPC Polska

temu

Już w sobotę, 9 czerwca br, klienci UPC Polska będą mogli obejrzeć na żywo, w systemie pay-per-view, zmagania zawodników MMA. Widzowie gali zobaczą aż 9 pojedynków. Głównym punktem programu będzie walka najsilniejszego człowieka na świecie, Mariusza Pudzianowskiego z najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii KSW, Karolem Bedorfem. Transmisja z wydarzenia nadawana będzie w jakości HD.

O mobilności, Horizon TV i „Cyfrowej przyszłości Polski” podczas konferencji PIKE w Jachrance

Na tegorocznej Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej zorganizowanej przez PIKE dominuje dyskusja o przyszłości rynku płatnej telewizji i telekomunikacji. Zebrani w hotelu Warszawianka w Jachrance przedstawiciele operatorów płatnej telewizji z całej Polski, rozmawiają o wyzwaniach i szansach, przed jakimi stoi branża zarówno w skali makro, jak i mikro. A jednym z głównych punktów programu najważniejszej konferencji branżowej była część przygotowana we współpracy z UPC Polska.