Patrycja Gołos w „Telekablu”: Operatorzy kablowi rozwijają cyfrową gospodarkę

Patrycja Gołos w „Telekablu”: Operatorzy kablowi rozwijają cyfrową gospodarkę

Opublikowany

Trzeba pokazywać wkład branży kablowej w rozwój cyfrowej gospodarki i zabiegać o likwidowanie barier w rozwoju sektora – mówi w wywiadzie dla „Telekabla” Patrycja Gołos z UPC, nowa wiceprezes PIKE.

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej wybrała nowe władze pod koniec maja. To wtedy w zarządzie Izby znalazła się Patrycja Gołos, dyrektor ds. korporacyjnych i polityki publicznej w UPC Polska. Została wiceprezesem izby i znalazła się w nowym prezydium zarządu.
Branżowy miesięcznik „Telekabel &digital tv” spytał Patrycję o to, jak widzi swoją rolę w zarządzie. Nowa wiceprezes PIKE z pewnością będzie chciała wykorzystać swoje doświadczenie w UPC Polska, przede wszystkim „promować rolę operatorów kablowych w wyznaczaniu najwyższych standardów na rynku usług cyfrowych oraz wkładu branży w rozwój gospodarki cyfrowej”. To przecież sektor kablowy inwestuje ponad 20 proc. przychodów w nowoczesną infrastrukturę – zdecydowanie najwięcej na rynku.
Patrycja skupi się też na tworzeniu otoczenia dla operatorów kablowych oraz całej branży telekomunikacyjnej  w Polsce, co pozwoli sprostać wyzwaniom technologicznym i konkurencyjnym, w tym konkurencji globalnej, z którą dziś mierzyć muszą się wszyscy gracze, także działający lokalnie.

Kopiuj tekst

Udostępnij

O mobilności, Horizon TV i „Cyfrowej przyszłości Polski” podczas konferencji PIKE w Jachrance

Na tegorocznej Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej zorganizowanej przez PIKE dominuje dyskusja o przyszłości rynku płatnej telewizji i telekomunikacji. Zebrani w hotelu Warszawianka w Jachrance przedstawiciele operatorów płatnej telewizji z całej Polski, rozmawiają o wyzwaniach i szansach, przed jakimi stoi branża zarówno w skali makro, jak i mikro. A jednym z głównych punktów programu najważniejszej konferencji branżowej była część przygotowana we współpracy z UPC Polska.