Rusza kolejna osłona UPC Future Makers, programu UPC Polska inspirującego kobiety do kreowania lepszej przyszłości przy wykorzystaniu nowych technologii

Rusza kolejna osłona UPC Future Makers, programu UPC Polska inspirującego kobiety do kreowania lepszej przyszłości przy wykorzystaniu nowych technologii

12 maja w Warszawie odbędzie się UPC Future Makers: Girls Edition – dzień pełen inspiracji i motywacji dla kobiet do kształtowania przyszłości w cyfrowym świecie. W programie wydarzenia znajdą się: nauka kodowania, wykłady z bezpieczeństwa w sieci oraz warsztat   #Girlpower w social media. Realizatorzy projektu zachęcają kobiety do zdobywania umiejętności programistycznych i wykorzystywania ich w celu zmieniania świata na lepsze.

UPC Future Makers: Girls Edition jest dla kobiet szansą do rozpoczęcia przygody z kodowaniem. Uczestniczki warsztatów poznają podstawy języka Java Script CSS i HTML oraz stworzą aplikację webową o istotnej tematyce. Dodatkowo, dowiedzą się jak chronić swoje dane w Internecie i jak budować zasięg ważnych akcji społecznych w social media.

Każdy z nas, nienależnie od wieku może zmienić świat na lepsze dzięki, umiejętności programowania. To supermoc, która pozwala kształtować przyszłość i poprawić jakość życia - swojego, najbliższych czy szerszej społeczności. UPC Future Makers zachęca do nauki języka programowania, inspiruje do rozwoju oraz korzystania z pełnego potencjału nowych technologii

Patrycja Gołos, VP Corporate Affairs w UPC Polska

upcFM_girls.jpg
Zajęcia w ramach UPC Future Makers: Girls Edition odbędą się podczas dnia otwartego w redakcji magazynu Glamour w Warszawie. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Fundacja Girls Code Fun, której eksperci poprowadzą warsztaty z nauki kodowania oraz zajęcia z bezpieczeństwa w sieci. Część dotyczącą social media poprowadzi redaktor prowadząca glamour.pl – Ismena Dąbrowska. 
Polska edycja programu jest częścią międzynarodowej inicjatywy Future Makers, organizowanej przez Liberty Global, spółkę matkę UPC.
Załączniki

Pobierz wszystkie

upcFM_girls.jpg

grafika | 372 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zwycięzcy konkursu UPC Future Makers 2016 – poznajcie młodych ludzi, obdarzonych supermocami kodowania!

Jak kształtować lepszą przyszłość i rozwiązywać problemy społeczne, wykorzystując swoje programistyczne supermoce? Na to pytanie odpowiedzieli zwycięzcy konkursu UPC Future Makers 2016, organizowanego przez Liberty Global, UPC i fundację CoderDojo.
Superbohater kodowania poszukiwany: UPC Polska wystartowało z kolejną odsłoną UPC Future Makers

Ruszył konkurs UPC Future Makers, organizowany przez UPC – dostawcę Internetu, telewizji i usług telefonicznych oraz Liberty Global. Inicjatywa jest adresowana do dzieci i młodzieży, a w jej wyniku zostanie przyznana nagroda za rozwiązania, które mogą pozytywnie wpłynąć na rzeczywistość społeczną. Dzielenie się pasją do innowacyjnych technologii i kreatywne wspieranie rozwoju dzieci to najważniejsze wartości stojące za organizacją konkursu. UPC Future Makers  było częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbywa się w tym roku już po raz trzeci.
UPC inspiruje dziewczęta do kodowania i korzystania z potencjału nowych technologii w kolejnej odsłonie UPC Future Makers - Girls Edition

28 października w Warszawie odbędzie się UPC Future Makers: Girls Edition – warsztaty kodowania, skierowane do kobiet i dziewczynek w wieku 8-13 lat. Tym razem realizatorzy projektu skupiają się na wsparciu dziewcząt w kształtowaniu swojej przyszłości w cyfrowym świecie.
UPC Polska wspiera najmłodszych w nauce programowania

Kreatywne wspieranie rozwoju dzieci i dzielenie się z nimi pasją do nowych technologii, a także przekazywanie im konkretnej wiedzy z zakresu programowania – to główne założenia organizowanych przez Digital University Wakacji z Technologią. W zajęciach sponsorowanych przez UPC Polska udział wzięły podopieczni domów dziecka w wieku od 8 do 12 lat. Inicjatywa jest kontynuacją projektu UPC Future Makers, zapoczątkowanego w 2016 roku, którego celem jest promowanie nauki trzeciego języka świata – kodowania. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.