10 tys. dolarów do wygrania w programie Adaptive Power Challenge, organizowanym przez Liberty Global. Zgłoszenia jeszcze do 29 czerwca

10 tys. dolarów do wygrania w programie Adaptive Power Challenge, organizowanym przez Liberty Global. Zgłoszenia jeszcze do 29 czerwca

Liberty Global w Adaptive Power Challenge zaprasza do zgłaszania rozwiązań, które odpowiadają na największe wyzwania energetyczne branży kablowej i dostawców usług szerokopasmowych. Program dedykowany jest przedsiębiorstwom, startupom, naukowcom i studentom. Zwycięzcy w dwóch kategoriach otrzymają nagrody  z puli 20 tys. dolarów oraz szansę na współpracę biznesową z Liberty Global. Termin zgłoszeń upływa 29 czerwca.

Branża kablowa stoi obecnie przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest optymalizacja rozwiązań energetycznych i – w konsekwencji – stworzenie wydajniejszego sposobu wykorzystywania energii przez dostawców usług szerokopasmowych przy jednoczesnym zachowaniu niezawodności ich oferty. Adaptive Power Challenge to ważne społecznie zadanie dla współczesnych inżynierów i innowatorów, których innowacyjne pomysły i rozwiązania mają szansę pomóc całej branży kablowej efektywnie dostosować wymagania energetyczne do wymagań serwisowych. Uczestnicy programu mogą zgłaszać swoje projekty w trzech obszarach: 1. Monitoring i pomiar zużycia energii; 2. Zarządzanie zapotrzebowaniem na energię; 3. Dostawy energii i ich kontrola.
Pierwszy etap Adaptive Power Challenge – zbieranie zgłoszeń, zakończy się 29 czerwca. Do 11 września jury programu wybierze sześć najlepszych projektów, których autorzy zaprezentują się podczas finału. Program zakończy się 23 października w Atlancie podczas SCTE Cable-Tech Expo. Jedna nagroda w wysokości 10 tys. dolarów przyznana zostanie w kategorii Enterprise dla dużych i średnich przedsiębiorstw. Druga nagroda w tej samej wysokości zarezerwowana jest dla zwycięskiego projektu w kategorii Breakthrough, w której zmierzą się startupy, studenci, naukowcy oraz pozostali uczestnicy programu. Program Adaptive Power Challenge to szansa na wykorzystanie innowacyjności i doświadczenia, aby zmienić oblicze całej branży, w której działa Liberty Global. Zwycięzcy otrzymają zaproszenie do przetestowania swoich rozwiązań we współpracy z największym na świecie operatorem usług telewizji i szerokopasmowego internetu. Więcej informacji o programie oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej Adaptive Power Challenge: www.adaptivepowerchallenge.com.
Powiązane artykuły
Internet gigabitowych prędkości umożliwi rozwój nowych obszarów rozrywki cyfrowej - infuture hatalska foresight institute i UPC Polska prezentują raport “Giga Entertainment. Przyszłość rozrywki w dobie gigabitowego internetu, AI, IoT oraz MEC”

Niezawodny internet gigabitowych prędkości, umożliwiający oferowanie usług wymagających szybkiego połączenia z siecią, a także rozwój nowych technologii takich jak VR, AR i AI staną się napędem dla rozwoju rozrywki cyfrowej. Dzięki nim doświadczenia użytkowników zostaną przeniesione na jeszcze wyższy poziom, m.in. dzięki pogłębieniu personalizacji i partycypacji. Według raportu “Giga Entertainment. Przyszłość rozrywki w dobie gigabitowego internetu, AI, IoT oraz MEC” opracowanego na zlecenie UPC Polska przez infuture hatalska foresight institute, cyfrowa rozrywka obejmie kolejne obszary naszego życia takie jak opieka zdrowotna, edukacja czy turystyka. Raport podsumowuje aktualne trendy i stanowi analizę wyników badania polskich internautów[1]. Aż 57% z nich oczekuje, że rozwój sieci gigabitowych spowoduje głębokie zmiany w rozrywce cyfrowej: nie tylko pod względem jakości czy sposobów korzystania, ale także w odniesieniu do nowych obszarów i form, których będziemy doświadczać dzięki digitalizacji i szybkiemu internetowi.
UPC przenosi prędkość polskiego internetu na jeszcze wyższy poziom i otwiera erę gigabitową, oferując jako pierwszy ogólnopolski operator internet o prędkości 1 Gb/s

UPC Polska jako pierwszy ogólnopolski operator oferuje konsumentom światłowodowy internet o prędkości 1Gb/s. Oferta będzie dostępna dla klientów w Warszawie, a już od jutra możliwe będzie zamówienie nowej usługi w przedsprzedaży. Warszawa będzie pierwszym Giga Miastem w Polsce i drugim w europejskiej sieci Liberty Global, obok niemieckiego Bochum, które skorzysta z wdrożenia tego standardu. Gigabitowe sieć i technologia jeszcze bardziej pomogą klientom UPC w pełni korzystać ze zdobyczy ery cyfrowej. Firma będzie stopniowo ogłaszać dostępność giga prędkości w innych lokalizacjach.
Zwycięzca UPC Digital Imagination Challenge zmienia branżę medyczną

Coraz częściej młodzi ludzie robią użytek z możliwości, jakie daje internet i projektują rozwiązania dla wyzwań współczesnego świata. Innowatorzy społeczni mają szansę zaistnieć i zyskać finansowanie swoich projektów dzięki dużemu partnerowi. Nieczęsto jednak korporacje wspierają inicjatywy społeczne. Inaczej było w UPC Digital Imagination Challenge. Mimo, że program organizowała globalna firma, uczestnicy mierzyli się z wyzwaniami rzeczywistości, w której żyje każdy z nas. Zwycięzca programu – FindAir, już jesienią tego roku wprowadzi na rynek swoje inteligentne urządzenie dla astmatyków, które pozwoli im jeszcze lepiej kontrolować swoją chorobę.
UPC Polska kontynuuje inwestycje w budowę sieci światłowodowej pozwalającej na wprowadzenie gigabitowych prędkości dla polskich klientów

Warszawa, 14.05.2018 r.: Dostęp do gigabitowej sieci przyszłości wsparty innowacyjnymi rozwiązaniami cyfrowymi – modemem Connect Box, systemem Smart WiFi wraz z Boosterami oraz aplikacją Connect App – zapewni klientom jeszcze lepszą jakość internetu w domu i nowe możliwości korzystania z cyfrowej rozrywki i komunikacji od UPC.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.