Zwycięzca UPC Digital Imagination Challenge zmienia branżę medyczną
Zwycięzca UPC Digital Imagination Challenge zmienia branżę medyczną

Zwycięzca UPC Digital Imagination Challenge zmienia branżę medyczną

Opublikowany

Coraz częściej młodzi ludzie robią użytek z możliwości, jakie daje internet i projektują rozwiązania dla wyzwań współczesnego świata. Innowatorzy społeczni mają szansę zaistnieć i zyskać finansowanie swoich projektów dzięki dużemu partnerowi. Nieczęsto jednak korporacje wspierają inicjatywy społeczne. Inaczej było w UPC Digital Imagination Challenge. Mimo, że program organizowała globalna firma, uczestnicy mierzyli się z wyzwaniami rzeczywistości, w której żyje każdy z nas. Zwycięzca programu – FindAir, już jesienią tego roku wprowadzi na rynek swoje inteligentne urządzenie dla astmatyków, które pozwoli im jeszcze lepiej kontrolować swoją chorobę.

Podczas UPC Digital Imagination Challenge poszukiwano rozwiązań technologicznych, odpowiadających na największe społeczne wyzwania. Dla  UPC, dostawcy zaawansowanych usług internetowych oraz firmy, która  posiada globalne know-how, zwrócenie się w stronę innowatorów społecznych było naturalnym kierunkiem. Wynikało z przekonania, że w dzisiejszym świecie, przy nieograniczonym dostępie do internetu, każdy może stworzyć kreatywne rozwiązanie, które ma potencjał przyczynić się do poprawy jakości życia społeczeństwa.

Spośród wszystkich zgłoszeń nadesłanych w trzech kategoriach konkursowych: monitorowanie stanu zdrowia, wybór ścieżki kariery oraz smart living, UPC wybrało 6 najlepszych. Ich autorzy zaprezentowali swoje rozwiązania na gali programu.

Finałową scenę Digital Imagination Challenge podbił Tomasz Mikosz, jeden z twórców FindAir.  To właśnie ten krakowski startup, który wymyślił i stworzył aplikację  oraz nakładkę na inhalator dla astmatyków, wygrał cały program i otrzymał 40 tys. złotych od UPC na dalszy rozwój produktu oraz mentoring w zakresie rozwoju biznesu.
FindAir One1.png
O FindAir i ich udziale w UPC Digital Imagination Challenge pisze Paweł Walewski w artykule „Zdrowa Kontrola” w Polityce, nr 23. Z materiału dowiadujemy się, że branża medyczna jest dziś najbardziej innowacyjną dziedziną technologii.  Za większością rozwiązań do monitorowania stanu zdrowia stoją młodzi  ludzie, tworzący inteligentne aplikacje. Dzięki danym uzyskiwanym z  takich aplikacji, lekarze mogą przeanalizować stan zdrowia pacjentów  przed wizytą, a pacjenci są bardziej zaangażowani w kontrolę objawów i  przebieg kuracji.

Aplikacje, które leczą | Zdrowa kontrola - Polityka.pl

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1750854,1,aplikacje-ktore-lecza.read

Aplikacja FindAir analizuje wszystkie okoliczności (np. czynniki pogodowe i alergeny w otoczeniu), w których konieczne jest zażycie leku rozszerzającego oskrzela. Na podstawie tych danych, przewiduje kolejne ataki astmy, dając wskazówki, co jest ich prawdopodobną przyczyną oraz jak ich unikać w przyszłości. Jesienią w sprzedaży znajdzie się również nakładka na inhalator FindAir One, zdalnie łączona ze smartfonem. Urządzenie poinformuje chorego, że nie zabrał ze sobą inhalatora po oddaleniu się od niego o ok. 100 metrów.

Rozwiązanie stworzone przez zwycięzców UPC Digital Imagination Challenge już odniosło sukces – korzysta z niego 4 tys. pacjentów. Potencjał technologii i apetyt jej twórców jest jednak znacznie większy.

Chcielibyśmy wejść z naszym produktem na rynki zagraniczne, przynajmniej w Europie.

Tomasz Mikosz, twórca Findair

Wsparcie dużych partnerów jest innowatorom społecznym bardzo potrzebne. Laureaci UPC Digital Imagination Challenge mają szansę znacznie skrócić czas potrzebny zwykle na rozwój produktu, dzięki nagrodom pieniężnym i pomocy profesjonalistów. Pula nagród pieniężnych w programie wyniosła 70 tys. złotych. UPC, poza FindAir, nagrodziło również rozwiązania Nexbio i AudioMovie.

Udostępnij

Powiązane artykuły
Już pół miliona domów i firm w Polsce z modemem Connect Box od UPC

temu

Connect Box pojawił się w ofercie UPC dwa lata temu i od tamtej pory całkowicie zmienił doświadczenie korzystania z Internetu. Modem zyskał uznanie już ponad 500 tys. abonentów spośród ponad milionowej bazy klientów Internetu UPC Polska. To nowoczesne urządzenie, pełniące też funkcję routera, zapewnia szybkie i niezawodne połączenie z Internetem w całym domu.
Travelicious zabrała Horizon Go w podróż do Nicei

temu

Od kwietnia klienci UPC mogą korzystać z usługi Horizon Go również w czasie podróży po krajach Unii Europejskiej. Działanie aplikacji za granicą miała ostatnio okazję sprawdzić Kasia z Travelicious.pl. Jej ostatni wyjazd do Nicei upłynął pod znakiem plażowania oraz wieczorów filmowych z Horizon Go od UPC. Zobaczcie, co spodobało się Travelicious w aplikacji.
10 tys. dolarów do wygrania w programie Adaptive Power Challenge, organizowanym przez Liberty Global. Zgłoszenia jeszcze do 29 czerwca

temu

Liberty Global w Adaptive Power Challenge zaprasza do zgłaszania rozwiązań, które odpowiadają na największe wyzwania energetyczne branży kablowej i dostawców usług szerokopasmowych. Program dedykowany jest przedsiębiorstwom, startupom, naukowcom i studentom. Zwycięzcy w
UPC Polska poszerza swoją ofertę telewizyjnej rozrywki o kanał Epic Drama

temu

UPC Polska wzbogaca swoje portfolio programów o Epic Drama – kanał oferujący krajowej publiczności dostęp do największych współczesnych produkcji kostiumowych. Nowy kanał będzie dostępny w pakiecie Max od 12 czerwca br. Dodatkowo, zostanie promocyjnie udostępniony abonen

Już pół miliona domów i firm w Polsce z modemem Connect Box od UPC

Connect Box pojawił się w ofercie UPC dwa lata temu i od tamtej pory całkowicie zmienił doświadczenie korzystania z Internetu. Modem zyskał uznanie już ponad 500 tys. abonentów spośród ponad milionowej bazy klientów Internetu UPC Polska. To nowoczesne urządzenie, pełniące też funkcję routera, zapewnia szybkie i niezawodne połączenie z Internetem w całym domu.