Liberty Global świętuje uruchomienie w Polsce prędkości gigabitowej
Liberty Global świętuje uruchomienie w Polsce prędkości gigabitowej

Liberty Global świętuje uruchomienie w Polsce prędkości gigabitowej

Po niemieckim Bochum Warszawa jako druga dołącza do grona Giga Miast.

Grupa Liberty Global, największy międzynarodowy dostawca usług telewizyjnych
i szerokopasmowego internetu, wprowadziła dla klientów UPC Polska w Warszawie nową usługę poziomu dużo lepszej pojemności danych bez konieczności poniesienia większych inwestycji gigabitowego internetu o prędkości 1 Gb/s. Warszawa staje się tym samym drugim miastem w Europie, z tą innowacyjną usługą, po niemieckim Bochum, w którym podobne wdrożenie miało miejsce w maju.

Wprowadzenie gigabitowej prędkości było możliwe dzięki innowacyjnemu modemowi Giga Connect Box, który został opracowany przez wewnętrzny zespół T&I Liberty Global. Ponadto, nowoczesna sieć grupy jest już oparta na nowej technologii DOCSIS 3.1, co pozwala na osiągnięcie dużo wyższego poziomu przesyłu danych bez konieczności ponoszenia poważniejszych inwestycji kapitałowych.
LG_GIGA.png
Nowej usłudze gigabitowej towarzyszy także oprogramowanie „Smart Wi-Fi” wbudowane w Giga Connect Box. Umożliwia ono elastyczne korzystanie z ponad 10 anten Wi-Fi by inteligentnie zarządzać połączeniem pomiędzy ultraszybką siecią światłowodową Liberty Global, a każdym z wielu podłączonych urządzeń w domach klientów: telewizorami smart TV, laptopami, tabletami, smartfonami, konsolami do gier itd. Daje to możliwość uzyskania najlepszych na rynku internetu oraz telewizyjnej rozrywki – bez względu na to, czy klienci chcą akurat obejrzeć program sportowy, posłuchać muzyki lub zagrać w gry online, czy też zrobić zakupy przez internet.

Uruchomienie nieznanych dotąd prędkości gigabitowych w Polsce to najlepszy przykład na zaangażowanie Liberty Global w dostarczanie klientom we wszystkich krajach, w których funkcjonujemy, przełomowych produktów i usług. Było ono możliwe dzięki zainwestowaniu milionów euro w rozwój technologii DOCSIS 3.1 i dzięki pracy centralnej grupy ds. technologii i innowacji. Jesteśmy dumni z tego, że to właśnie my wprowadziliśmy prędkości gigabitowe do Polski i już myślimy o tym, aby zrobić to w najbliższym czasie na innych rynkach Liberty Global.

Enrique Rodriguez, Dyrektor ds. Technologii w Liberty Global

LG_GIGA2.png
Tworzenie w całej Europie Giga Miast przyniesie zmiany społeczne oraz rozwój ekonomiczny, dając osobom indywidualnym oraz firmom możliwości, o których wcześniej mogły jedynie marzyć. Tworzenie usług gigabitowychjest konieczne do budowanie inteligentnych miast, w których miliardy, a nawet biliony urządzeń mogłyby transmitować dane wykorzystywane do poprawy transportu, oświetlenia czy usług czyszczących, a nawet aplikacji przyszłości umożliwiających np. zdalny zabieg laparoskopii czy holograficzną teleobecność.

Nowy Giga Connect Box to jeszcze lepsza wersja pierwotnego urządzenia Connect Box od Liberty Global, o którego sukcesie świadczy osiągnięty w lipcu wynik 10 milionów sztuk, które trafiły do klientów.
Z oryginalnym tekstem komunikatu prasowego Liberty Global możecie zapoznać się TUTAJ.

Powiązane artykuły
Polsat Games HD i Polsat Rodzina HD w UPC Polska

16 października 2018 roku klienci UPC Polska zyskali dostęp do dwóch nowych kanałów Grupy Polsat – Polsat Games HD oraz Polsat Rodzina HD. Tym samym, w ofercie UPC Polska znajduje się obecnie 130 kanałów w rozdzielczości HD.
Znamy zwycięzców Grand Video Awards 2018

W czwartek, 11 października w warszawskim kinie Iluzjon odbyła się gala czwartej edycji Grand Video Awards. Jury wyłoniło zwycięzców w 10 kategoriach, a nagrody przyznali partnerzy konkursu. W imieniu UPC Polska, Nagrodę Widzów przyznaną Krzysztofowi Gonciarzowi wręczyła Dyrektor Komunikacji Marketingowej UPC – Małgorzata Samotyjek-Kleniewska.
KSW powraca na Wembley i do UPC!

Już w sobotę, 6 października, na londyńskiej The SSE Arena Wembley odbędzie się Gala KSW 45. Klienci UPC będą mogli obejrzeć na żywo aż 9 pojedynków, wśród których na walkę wieczoru zapowiada się pojedynek nieobliczalnego Popka Monstera z pogromcą Tomasza Oświecińskiego, Erko Junem. Transmisję zmagań zawodników MMA, nadawaną w jakości HD, można zamawiać w UPC w systemie pay-per-view.
Poznaj nowy modem wspierający prędkość 1 Gb/s od UPC!

Giga Connect Box to najnowocześniejsza technologia zamknięta w urządzeniu, które robi wrażenie! Poznaj go bliżej dzięki naszej infografice.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.