Liberty Global świętuje uruchomienie w Polsce prędkości gigabitowej
Liberty Global świętuje uruchomienie w Polsce prędkości gigabitowej

Liberty Global świętuje uruchomienie w Polsce prędkości gigabitowej

Opublikowany

Po niemieckim Bochum Warszawa jako druga dołącza do grona Giga Miast.

Grupa Liberty Global, największy międzynarodowy dostawca usług telewizyjnych
i szerokopasmowego internetu, wprowadziła dla klientów UPC Polska w Warszawie nową usługę poziomu dużo lepszej pojemności danych bez konieczności poniesienia większych inwestycji gigabitowego internetu o prędkości 1 Gb/s. Warszawa staje się tym samym drugim miastem w Europie, z tą innowacyjną usługą, po niemieckim Bochum, w którym podobne wdrożenie miało miejsce w maju.

Wprowadzenie gigabitowej prędkości było możliwe dzięki innowacyjnemu modemowi Giga Connect Box, który został opracowany przez wewnętrzny zespół T&I Liberty Global. Ponadto, nowoczesna sieć grupy jest już oparta na nowej technologii DOCSIS 3.1, co pozwala na osiągnięcie dużo wyższego poziomu przesyłu danych bez konieczności ponoszenia poważniejszych inwestycji kapitałowych.
LG_GIGA.png
Nowej usłudze gigabitowej towarzyszy także oprogramowanie „Smart Wi-Fi” wbudowane w Giga Connect Box. Umożliwia ono elastyczne korzystanie z ponad 10 anten Wi-Fi by inteligentnie zarządzać połączeniem pomiędzy ultraszybką siecią światłowodową Liberty Global, a każdym z wielu podłączonych urządzeń w domach klientów: telewizorami smart TV, laptopami, tabletami, smartfonami, konsolami do gier itd. Daje to możliwość uzyskania najlepszych na rynku internetu oraz telewizyjnej rozrywki – bez względu na to, czy klienci chcą akurat obejrzeć program sportowy, posłuchać muzyki lub zagrać w gry online, czy też zrobić zakupy przez internet.

Uruchomienie nieznanych dotąd prędkości gigabitowych w Polsce to najlepszy przykład na zaangażowanie Liberty Global w dostarczanie klientom we wszystkich krajach, w których funkcjonujemy, przełomowych produktów i usług. Było ono możliwe dzięki zainwestowaniu milionów euro w rozwój technologii DOCSIS 3.1 i dzięki pracy centralnej grupy ds. technologii i innowacji. Jesteśmy dumni z tego, że to właśnie my wprowadziliśmy prędkości gigabitowe do Polski i już myślimy o tym, aby zrobić to w najbliższym czasie na innych rynkach Liberty Global.

Enrique Rodriguez, Dyrektor ds. Technologii w Liberty Global

LG_GIGA2.png
Tworzenie w całej Europie Giga Miast przyniesie zmiany społeczne oraz rozwój ekonomiczny, dając osobom indywidualnym oraz firmom możliwości, o których wcześniej mogły jedynie marzyć. Tworzenie usług gigabitowychjest konieczne do budowanie inteligentnych miast, w których miliardy, a nawet biliony urządzeń mogłyby transmitować dane wykorzystywane do poprawy transportu, oświetlenia czy usług czyszczących, a nawet aplikacji przyszłości umożliwiających np. zdalny zabieg laparoskopii czy holograficzną teleobecność.

Nowy Giga Connect Box to jeszcze lepsza wersja pierwotnego urządzenia Connect Box od Liberty Global, o którego sukcesie świadczy osiągnięty w lipcu wynik 10 milionów sztuk, które trafiły do klientów.
Z oryginalnym tekstem komunikatu prasowego Liberty Global możecie zapoznać się TUTAJ.

Udostępnij

Powiązane artykuły
UPC Polska odpaliło kosmiczną prędkość nad Wisłą

temu

Bulwary Wiślane rozświetliły się za sprawą specjalnego pokazu przygotowanego przez UPC Polska dla mieszkańców stolicy. Akcja symbolizuje wejście Warszawy w erę gigabitowych prędkości internetu.
UPC odpali kosmiczną prędkość nad Wisłą

temu

18 września wieczorem Bulwary Wiślane rozświetlą się za sprawą specjalnego pokazu przygotowanego przez UPC Polska dla mieszkańców stolicy. Akcja symbolizować będzie wejście Warszawy w erę gigabitowych prędkości internetu.
Pierwsi klienci już korzystają z gigabitowego internetu od UPC

temu

UPC Polska, lider sektora kablowego, wraz z rozpoczęciem ery gigabitowej w Polsce wystartował z najbogatszą ofertą prędkości internetu światłowodowego oraz nową kampanią marketingową i promocjami. Pierwsi klienci w Warszawie już korzystają z internetu o prędkości 1Gb/s od UPC, a w całej Polsce dostępne jest nowe portfolio usług, z szerokim wachlarzem najwyższych prędkości, najlepszej jakości Wi-Fi ze smart modemem Connect Box oraz bogatą ofertą treści telewizyjnych.
Telewizja METRO dostępna w kolejnych pakietach telewizyjnych UPC

temu

Kanał METRO, należący do grupy TVN Discovery Polska, pojawił się w dwóch kolejnych pakietach telewizyjnych UPC. Dzięki temu, obok klientów korzystających z pakietu Max, kanał ten będą mogli oglądać również klienci pakietów Select oraz Start HD.