UPC Polska wraca z jesienną odsłoną tegorocznej edycji programu UPC Future Makers i zaprasza kolejne dzieci w wieku 8 – 13 lat do odkrywania świata technologii cyfrowych. Na żądnych wiedzy młodych adeptów kodowania czekają nowe zajęcia i tematyka. Wiosną i latem w zajęciach UPC Future Makers wzięło już udział 1400 dzieci. Swoim patronatem inicjatywę objęły Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (wcześniej Ministerstwo Cyfryzacji) i NASK.
- Młodsi koderzy (8-10 lat) zmierzą się z przygotowaniem nowej gry w Scratch. Będzie to nie lada wyzwanie, ponieważ poza sprawną obsługą programu, będą zdobywać punkty i „ratować” komputery, w czym pomoże im ulubieniec rodziny UPCeusz.
- Starszaki będą się uczyć programować stronę internetową z rozkładem dnia stworzonym w oparciu o swój plan lekcji oraz indywidualne potrzeby, dzięki czemu zdobędą nowe umiejętności związane nie tylko z kodowaniem, ale i organizacją czasu.
By wspierać społeczności i jednostki w czasie pandemii, uruchomiliśmy program Future Makers, którego celem jest zainspirowanie dzieci do nauki jednej z głównych cyfrowych kompetencji przyszłości - języka kodowania. Do pierwszej edycji programu dołączyło 1400 dzieci w wieku 8-13 lat, ale to dopiero początek. Z radością ogłaszam, że wspólnie z naszymi znakomitymi partnerami, Kancelarią Prezesa Rady Ministrów (wcześniej Ministerstwo Cyfryzacji) i NASK, rozpoczynamy kolejną edycję naszego flagowego programu, w ramach którego zaprosimy 1000 kolejnych dzieci na warsztaty zdalnego kodowania i do odkrywania świata nowych technologii.
Robert Redeleanu, CEO UPC Polska
Zależy nam, aby dzieci mądrze i pożytecznie spędzały czas w internecie. Dlatego wspieramy, ale i sami organizujemy inicjatywy, które to umożliwiają. Od początku pandemii m.in. prowadzimy bezpłatne warsztaty programowania w naszym Klubie Młodego Programisty online. Nauka programowania m.in. rozwija kreatywność, uczy samodzielnego myślenia, ale i tego, że warto być wytrwałym – nie poddawać się i nie bać się nowych wyzwań. Wszystkie te kompetencje przydadzą się nie tylko przy okazji kodowania, ale też w codziennym życiu.
Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów